Recovery dosyasından boot yapma

dogusch
18-12-2010, 23:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhaba arkadaşlar,
Uzun arayışlarım sonucunda bilgi sahibi olamadığım için buraya yazıyorum...

Benim sorunum şu: Zamanında almış bulunduğum netbookumun bende recovery dosyaları bulunmaktadır.Ben daha önceleri windowsu kurarken harddiskte yer açmak için recovery partition ı silmiştim.Aancak orjinal geldiği günkü gibi olmasını istiyorum ne kadar aradıysam bulamadım elimde recovery dosyaları var ancak çalıştıramıyorum usbye yüklüyorum olmuyor dvd ye yazdırayım diyorum eğer olmazsa boşa dvdler gidecek şu işe bir el atıverin lütven şimdiden teşekkür ederim...

mancukya
19-12-2010, 00:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Hard disk icinde recovery bölümü olustur ve Ntfs yazma yapabilen bir Linux usn sürümü ile sistemini calistirip o recovery dosyalarini at baska bir yol aklima gelmiyor her ne kadar pek olucak gibi olmasada diger yöntem
Kullandigin makinenin sitesinde recovery ve backup programinin güncellemesi varmi bakman
Zaten oalyi abstan yanlis yapmisin eger makineyi aldiginizda 2 3 DVD sistem backup yapsaniz recovery zaten gerek yoktu ama neyse.

Kapalı Hesap (172709)
19-12-2010, 01:24   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj
Alıntı: dogusch  
Merhaba arkadaşlar,
Uzun arayışlarım sonucunda bilgi sahibi olamadığım için buraya yazıyorum...

Benim sorunum şu: Zamanında almış bulunduğum netbookumun bende recovery dosyaları bulunmaktadır.Ben daha önceleri windowsu kurarken harddiskte yer açmak için recovery partition ı silmiştim.Aancak orjinal geldiği günkü gibi olmasını istiyorum ne kadar aradıysam bulamadım elimde recovery dosyaları var ancak çalıştıramıyorum usbye yüklüyorum olmuyor dvd ye yazdırayım diyorum eğer olmazsa boşa dvdler gidecek şu işe bir el atıverin lütven şimdiden teşekkür ederim...
eyer yardımı olursa bende
recovery partition silmiştim ama benim bilgisayarın işletim sistemini aynısıla başka
bir cd den temiz format vede bilgisayarıma ait olan  key  sorunu çözdüm bu arada sürücülerinizide 
unutmayın kola gelsin.