recoveryden format

doktoooor
19-05-2011, 09:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

ii günler. 1.5 yıldır hp compaq presario cq 60 kullanıyorum ve hdd'nin d: sindeki recoveryden hiç format atmadım. bilgisayarıma format atmak istiyorum. recovery dvdsi oluşturmak istedim fakat 1. dvdnin yazma işlemi bitip doğrulama işlemi sonunda hata veriyor. 6 dvd yaktım ve hep aynı yerde hata veriyor ve recovery dvdsi oluşturamadım. sorum şu : hdd'ki d: den yani recoveryden format atarsam ordaki recovery silinir mi. yani daha sonraları format atamayacak mıyım ve recovery dvdsi oluşturamayacak mıyım. eğer recoveryden defalarca format atma imkanı varsa dvd oluşturmayla boşuna uğraşmayayım. teşekkür ettim

Banned
19-05-2011, 10:40   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Hdd deki recoveryden silmediğiniz, boot ayarlarını değiştirmediğiniz ve başka bir şekilde format atmadığınız sürece istediğiniz kadar format atabilirsiniz. Ancak bu dvd seti oluşturmanızı engeller mi? Bilemem. Yalnız şöyle bir şansınız var. Eğer dvd seti oluşturmada proplem yaşıyorsanız bu bir işletim sistemi hatasıdır ve işletim sisteminide satın aldığınız için garantı kapsamındadır. Bu sebeble öncelikle hp teknik servisini arayarak sorununuz hakkında teknik elemanla görüşmenizi gerekirse bilgisayarı ve boş ve kaliteli birkaç dvd yi teknik servise göndermenizi öneririm.

mesut53
19-05-2011, 19:57   |  #3  
mesut53 avatarı
Yıllanmış Üye
294 mesaj

recorverynin silinmesi söz konusu değil açılış ekranında f 11 tuşuna basarak kurulum yapabilirsiniz kurulumu tamamladıktan sonra kurtarma dvd si oluşturmayı deneyiniz.Hp cihazlarda sadece 1 tane kurtarma dvd si oluşturulabiliyor .

doktoooor
23-05-2011, 14:40   |  #4  
OP Taze Üye
9 mesaj

hp compaq pc'me kendi recoverysi ile format attım. sonra recovery dvdsi oluşturmayı denedim ve yine aynı yerde hata veriyor :S sadece bi kereye mahsus dvd seti oluşturulabiliyor ve ben onu dahi yapamıyorum :S onlarca dvd gitti. nese napalım artık d'deki recovery ile format atarım hep :)

doktoooor
23-05-2011, 14:42   |  #5  
OP Taze Üye
9 mesaj

bu arada verdiğiniz bilgiler için tesekkurler. recoveryden format atınca d'deki recovary silinir zannediyodum,neyseki duruyo yerınde :)

mesut53
23-05-2011, 23:50   |  #6  
mesut53 avatarı
Yıllanmış Üye
294 mesaj
Alıntı: doktoooor  
hp compaq pc'me kendi recoverysi ile format attım. sonra recovery dvdsi oluşturmayı denedim ve yine aynı yerde hata veriyor :S sadece bi kereye mahsus dvd seti oluşturulabiliyor ve ben onu dahi yapamıyorum :S onlarca dvd gitti. nese napalım artık d'deki recovery ile format atarım hep :)
cihazın garantisi devam ediyorsa recorvery dvd seti temini konusunda teknik servisle iletişime geçmenizde fayda var benim bu konu hakkındaki kişisel görüşüm ise recorvery bölümünde bi sıkıntı yoksa sete gerek yok bu şekilde kullanırsınız cihazın driverları kendi sitesinde mevcut ordan indirir farklı işletim sistemide kurabilirsiniz.

Son Düzenleme: mesut53 ~ 23 Mayıs 2011 23:52