regedit ayarları

frtnydn
26-08-2008, 23:58   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
158 mesaj

kolay gelsin arkadaşlar ben bilgisayara regeditten biraz ayar yapmak istiyorum pc yi hızlandırmak için daha önce bikaç konu açıldı ama pek açıklıyıcı diildi onlar yada ben anlayamadım rica etsem bana açık bi şekilde neler yapabilirim söyleyebilir misiniz

Banned
27-08-2008, 00:01   |  #2  
Banlandı
1,098 mesaj

windowscare V2 isimli programı kur o en iyi şekilde ayarlar kurar..

Feel Good
27-08-2008, 00:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj

RegSeeker ile regedit temizliği de yapabilirsin.

Son Düzenleme: Feel Good ~ 27 Ağustos 2008 00:03
linda
27-08-2008, 00:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

valla yıllar öncesinden hatırlıyorum. bazı değerleri değiştirince 1 - 2 saniye gibi küçük hızlanmalar oluyordu. ama buna değermi bilmiyorum.tabi bir de sorun çıkma durumu da yaşayabilirsiniz. sonra o değişiklikleri geri almanız gerekecek falan. uzun hikaye.regedit değil de msconfig ayarlarından başlangıçta açılan proğramları azaltabilirsiniz. yani gerekli olan  4 - 5 proğram varken  20 tane proğramın arka planda hazır beklemesi gereksiz sanırım. bir de sistem den pc performans ayarlarını değiştirin yeter. eğer işinize yarayacaksa özel mesaj atın .

frtnydn
27-08-2008, 00:31   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
158 mesaj

msconfig falan zaten kontrolümde ama regeditten bikaç ayar yapılınca hızlanıyo diye biliyorum işte o ayarları soruyorum ben

KANFIRTINASI
27-08-2008, 00:40   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj

Başlat\Çalıştır\regedit\HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\MenuShowDelay
Buranın karşısında 400 yazar onu 0 yapabilirsin.

inNteAcoME
27-08-2008, 04:00   |  #7  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

UFAK ÇAPTA ETKİNLEŞTİRME OPERASYONU
KLASÖR SEÇENEKLERİ
>>çalıştır --> gpedit.msc --> kullanıcı yapılandırması --> Yönetim Şablonları --> windows bileşenleri --> windows gezgini --> Klasör secenekleri ögesini araclar menusunden kaldırır --> yapılandırılmadı veya devre dışı
GÖREV YÖNETİCİSİ
>>Başlat-->Çalıştır--> gpedit.msc-->Kullanıcı Yapılandırması -->Yönetim Şablonları -->Sistem-->Ctrl+alt+del seçeneklerinde görev yöneticisini devre dışı bırak-->yapılandırılmadı veya devre dışı
OLMASSA
>>Başlat--> Çalıştır-->regedit-->HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\system-->disabletaskmgr--> verisini 0 olarak değiştirin.
Yine düzelmez ise registry de f3 ile disabletaskmgr verilerini aratıp sil.sorun çözülür.
BİR DE.. KAYIT DEFTERİ
>>Başlat-->Çalıştır-->gpedit.msc-->Kullanıcı Yapılandırması-->Yönetim Şablonları-->Sistem-->Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle-->yapılandırılmadı veya devre dışı
-->Başlat-->Çalıştır-->"REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v
DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f "
REGEDİT(kayıt defteri) İLE GPEDİT(grup ilkeleri) İN BAĞI
Size bu noktada bundan bahsetmek istiyorum çünkü şu şekilide düşüne bilisiniz: kardeşimi bu devredışı bırakma seçeneklerinin ne gereği var?
şöyle açklama gerekirse gpedit aslında yoktur regedit vardır. şöyleki: regetitte tüm koyıtlar tutulur yanlışmı. gpedit ise regeditin biittiği yerde başlıyor çok daha basit.Amaç şu: eğer sistem araçları özellikle regedir kitlenirse burda n açılması hedeflenir.özerim gpediti mğrenin regeditten daha küçük ama kullanımı kolay.
NEDEN HEP ÜÇ SEÇENEK VAR
bunun nedeni şu o tür devre dişi ayarlar için regeditte ikilik değer(0-1aralığında) vardır işte bunun için hep o üç seçenek vardır fe aslında pahametreleri farklıdır ancak aynı konularda yani anahtarlarda.

Son Düzenleme: Raistlin ~ 27 Ağustos 2008 14:22
Banned
27-08-2008, 04:05   |  #8  
Banlandı
1,098 mesaj
inNteAcoME
Bİ SRUDA BEN SORAM BAKAM BİLİ BİLCEKMİSİNİZ MEREK ETTİM?
İYİ HOŞ TA KİMSİNİZ ÇIKARTAMADIM FORUMDANGülümseme
YİNE BEKLERİM
HUHAHAHHAH....
SAYGILAR...
İYİ ÇAŞIŞMALA...
YİNE BEKLERİM...:)
NİCK:inNteAcoME(beğendiniz mi ünlü bi hackarenmış çaldım ama anlınanız başım nelada)
AD:HASAN
SOYAD: ŞAHİN
not: bilgi bilgi dir dostum birz fazla kaçtı ama...
geçem forumdan birine yazdım alıntı deil(kısmen) kendi yorumum zaten çıtdiklikle alakası yok...
amazuhahahahahah DELİR DİM ULEN...
agresifim KOMPLEKSLİYİM gösterişe gerek yok +++ rep
zuhah b u ne konu ya resmrn .. kokuyo:)V
ya saf alkol falan içiyon yada.. yadası yok neyse.. (: