reset atma sorunu

muz54
08-09-2008, 18:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Yaklaşık 2 hafta önce bilgisayara format attırdım.Formattan sonraki ilk günler bilgisayar sorunsuz çalışıyordu.Daha sonra PC kendini durup dururken resetlemeye başladı.Mavi bi hata ekranında Bios güncelleştirmeleri filan diyodu.Ben de bios sürücüsünü tekrardan yükledim.Daha sonra yine resetlemeye başladı bilgisayar kendini.Bu sefer system32/DRİVERS/pci.sys adlı dosyanın bozuk olduğunu söyledi.Onarmak için WİN CD'sini takıp r'ye basın dedi.BEN AŞAĞIDAKİ KOMUTLARI UYGULADIM.

1-)Windows XP CD'nizi CD-ROM'a takın. PC'mizi CD-ROM'dan açılacak şekilde ayarlıyoruz (BIOS'dan).
2-)Önyükleme için bir düğmeye basınız ekranında bir düğmeye basın.
3-)Kurtarma Konsolu için R'ye basıyoruz. (Recovery Console - C)
4-)Karşınıza gelen ekrandan hangi sürücüyü seçecekseniz onun numarasını yazın ve ardından eğer varsa admin şifrenizi yazın. Yoksa boş bırakıp entere basın.
5-)map yazın. Buradan CD-ROM'unuzun sürücü harfini göreceksiniz. Ben CD-ROM'u D: ; işletim sisteminin bulunduğu sürücüyü C: olarak yazıma devam ediyorum ediyorum.
6-)expand D:\i386\psi.sy_ C:\windows\system32\drivers /y
Yukarıdaki komutu yazıyoruz. Yazdığımızda; pci.sys 1 file(s) expanded. yazısını göreceksiniz.
7-)exit yazıp çıkıyoruz.

ama bu komutlardan bi sonuç elde edemedim.Ama yinede bilgisayar arada sırada açılıyodu.Bir kaç gün sonra system32/DRİVERS/Ntfs.sys adlı dosyanın bozuk veya kayıp olduğu hatasını aldım.Zar zor bilgisayarı açabildim ve bunları yazıyorum.Her an bilgisayar kendine reset atabilir ve bi daha açılmayabilir.Acilen yardım gerekli

DaRWeLL
08-09-2008, 18:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

Başka bir XP cdsi ile temiz bir format at.Kullandıgın Xp cd sinde sorun olabilir.

muz54
08-09-2008, 18:27   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Şunu söylemeyi unutmuşum format attırdığım kişi artık kullanılmıyo diye fax modem kartını çıkardı.Belki bu yüzden olabilir