restart atıyor kendiliğinden

HPQ-User
08-12-2009, 12:01   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

yusuf sormuş:
arkadaşlar benim sorunum son bir haftadır bilgisayarım hiç bir işlem yapmazken restart atıyor.( örn. masa üstünde beklerken web sayfası açıkken) blue scren diye bir hata mesajı aldım ancak her restart attığında o mesajı vermiyor.sorun şu: restart atıyor ama başlarken mavi ekran vb gelmiyor ekrana sadece windows beklenmedik şekilde kapatıldı başlatma seçenekleri güvenli mod.vb.yazı geliyor ekrana.şimdi diski tamamen sildim yeniden böldüm ve format attım sizin önerileriniz varsa sevinirim .bu arada çakışan hiçbir donanımım yok. hepsini tanıyor.ayrıca fan lar çalışıyor işlemcide anormal ısınma vb yok.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
hp pavilion masaüstü

350 Gb hdd
1,6 ghz çift işlmeci
2gb ram
vista kome premium

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2)

osmanefe
08-12-2009, 23:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

Bilgisayarınız durduk yere veya bilgisayarınızda işlem yapın yapmayın sistemin her saniye gecikmesiz çalışabilmesi için bilgisayar minin seviyedede olsa bir işlem yapıyor yani bilgisayar asla boş durmaz bu yüzden reset atmak yerine yeniden başlat diyerek doğru bir yoldan yeniden açın sisteminizi yoksa bu uyarırı kısa bir süre sonra tekrar almaya başlayabilirsiniz.

Phoenix_
12-12-2009, 22:17   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
895 mesaj

Bilgisayarda arkada çalışan casuslar geldi aklıma.O nedenle işlemci kasılıyordur diyeceğim ama ısı yok diyorsunuz.Bende çıktığında bu sorun soğutma uyguladık geçti.