sabit disk te sorun var

HPQ-User
14-04-2008, 11:01   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

tolga sormuş:
merhaba benim sorunum hard dikste.buyuk bi ihtimal hard diskim coktu cunku windows yerine mavi ekran gorunuyo.bu durumda benim ne yapmam gerekiyo, icinde bana ait onemli belgelerim var onlari nasil kurtarabilirim. mavi ekrani gordukten sonra hard diskin icindeki bilgileri kurtarmak mumkun mu.beni bu konuda aydinlatirsaniz sevinirim.

tesekurler.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
toshiba intel 2 due core, satelite A 1200 , 160 gb hard disk.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322; InfoPath.1)

GaMeRr
14-04-2008, 11:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,264 mesaj

HDD nizi başka bir bilgisayara slave olarak bağlayın we bilgilerinizi kurtarın.We daha sonra rahatca HDD nize format atabilirsiniz.

Son Düzenleme: GaMeRr ~ 14 Nisan 2008 11:21
Alibaba
14-04-2008, 11:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
427 mesaj

harddiskine fiziksel olarak birşey olmamıştır. ama mantıksal olarak kritik birşeyler bozulmuş ve windowsun çalışamıyor. yapabileceğin şey, kendine bir tane CD den çalışan windows(NTFS dosya sistemini destekleyen başka bir sistem de olur) üretmek. onunla açıp harddiskindeki kritik dosyalarını güvenli bir yere(USB bellek, 2. partisyon vs) taşımak. liveXP CD sini www.ubcd4win.com adresinden alacağın tool ve XP install CD ile yapabilirsin. ya da Hiren's boot CD bul internetin güvenli bi sitesinden. ben bunlardan pek anlamam, yüzüme gözüme bulaştırırım, iyice bozarım diyorsan, garantin henüz dolmamıştır, laptopunu servisine götür ama diskteki belirteceğin klasörleri kurtarıp vermeleri için not yapıştır ekrana, ve servis elemanlarına da açıklama yap.