Sabit ücret kalkacak mı?

tolter
11-05-2009, 17:36   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,603 mesaj

Ulaştırma Bakanı, telefon görüşmelerinden alınan sabit ücretin kalkmayacağını söyledi.

Şehir içi telefon görüşmelerinin rekabete açılması dolayısıyla  düzenlenen basın toplantısında konuşan Binali Yıldırım, “Her hizmetin bir bedeli var. Bugün yine  gazetelerde gördüm. 'Sabit ücret kalksın' diyorlar. Kalkmaz. Sabit ücretin adı değişiyor, başka şekilde alınmaya devam ediliyor, çünkü sabit ücret bir alt yapının hazır tutulmasının bedelidir" dedi.

Yıldırım sabit ücretin dünyada olduğu gibi Türkiye'de de var olduğunu ve var olmaya  devam edeceğini söylerken, "söylediklerimizin akla bilime uygun olarak söylenmesi gerekir" diye ekledi.

Yıldırım, altyapıyı ve iletişimin kalitesini ihmal ederek rekabetin  olamayacağına işaret ederek, 2004 yılından bu yana iletişimde hem kapsama alanı,  hem de fiyat bakımından Türkiye'de çok önemli mesafeler alındığını bildirdi.

ALTERNATİF OLUŞTURMAKTAN MEMNUNUZ

Toplantıda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Yıldırım, bir  gazetecinin,”Gördüğümüz kadarıyla kimse mutlu değil” şeklindeki yorumu üzerine,  “Ben öyle bir şey görmedim. Biz yaptığımız her şeyden mutluyuz. Mutsuz olduğumuz  hiçbir işin altına imza koymayız. Bu uygulama önemli bir adımdır ama, bu bugünden  yarına olacak bir iş değildir” dedi.

Yıldırım, uygulamanın bugün başladığını, Telekom ile uzak mesafecilerin  bir araya gelerek sözleşme imzalayacaklarını anlattı.

Yasal düzenlemenin tamamlandığını, bundan sonra uygulamaya yönelik  çalışmaların yapılacağını ifade eden Yıldırım, alternatif oluşturmanın rekabeti  doğuracağını söyledi.

Yıldırım, “Şimdi kapıyı araladık, şartların iyileştirilmesi, karşılıklı  şirketlerin ilişkileriyle ilgili bir şeydir. O konuda da düzenleyici kurumun  kıstasları vardır” dedi.

Uygulamanın şu anda yasal olarak başladığını belirten Yıldırım,  “Kuruluşlar size gelip abone yapmak isteyecekler. 30 tane işletme var hangisini  isterseniz ondan alacaksınız” diye konuştu.

WATERCITY
11-05-2009, 22:30   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

sabit ücret,ötv,kdv.bunların hepsi saçmalık böyle bir sistem dünyanın hiç biryerinde yok,bana verdiğin hizmetten bir tane vergi alırsın 3 tane değil.bütün her şey böyle ya kardeşim araba satın almadada bu böyle ÖTV,KDV  YOK PLAKA ,ruhsat,Trafik  tescıl.bakın ABD 'de arabalarda vergi yok sadece 80.000 $ doların üzerindeki arabalara vergi ugulanıyor.bizde hurda arabaya bile vergi veriyoruz ,bu örnekler böyle sürer gider

Blackinred
12-05-2009, 02:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
356 mesaj

Gerçek bedeline göre 3 kuruşa satılan şirketi neden sattıkları şimdi daha da belli oldu. Milletini koruması gereken bakan şirketleri koruyor, onları kolluyor. Yaptıkları işlerde tabii ki mutlular çünkü sadece kendi çıkarlarına göre hareket ediyorlar. Hukuk ülkesinde mahkeme kararları geçmiyor, kaale alınmıyor. Mahkemeler sabit ücret yanlış, alınamaz derken işin başındakiler ortaklarını savunmaya devam ediyor. Helal olsun..

Banned
12-05-2009, 02:30   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Yakında bunlar eve gelip sudan, elektrikten, otoyoldan, köprüden, doğalgazdan hatta aldığımız nefesten sabit ücret isterlerse şaşımamak gerekir. Bakanın mantığı aynı mantık. Evde su tesisatımda var niye sadece kullandığımda kullandığım kadar ücret alınıyor ? Evde elektrik tesisatıda var, kulanmazsam neden kimse gelipte sabit ücret talep etmiyor? Hakeza doğalgaz abonelikleri ne farkı var telefondan. Köprü otoyol, vs..vs. aynı değil mi? Bir altyapı var ve siz abone olsanızda olmasanızda sadece hizmeti kullandığınız sürece kullandığınız kadar ücret ödüyorsunuz. Peki neden? Neden sadece telefon, internet gibi SATILMIŞ kurumlar sabit ücret alıyorda devletin gıkı çıkmıyor, çıkmadığı gibi destekçiliğini yapıyor?

Koskoca bakan. Söylediğine kendi inanıyorsa bile şaşarım. Bunlar çıkar meseleri, bunlar satılmış devlet kurumu, peşkeş çekilmiş milli varlık meselesi.

On liralık bir devlet malını ben sana beş liraya satıp kârınıda garanti edersem sende benim destekçim, partime sermeyedar olmayı kabul edersen benim sırtım yere gelir mi? Ben seçimlerde hep merak ettim acaba nerden geliyor bu şaşaanın kaynağı, acaba nerden  bu kadar şakşakın kuyusu. Ben üç kuruş kazanacağım diye anam ağlıyor.

piRe_
12-05-2009, 04:18   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

AlkışAlkışAlkış

Nasıl olsa alıştı bunlar. Gömüyorlar, çıkarıyorlar, iddianameye ekliyorlar. Yakında yer altından tank çıkarırlarsa hiç şaşmam. Kahkaha

Haa bu arada, para biriktiriyorum yakında gemi alcam (2000sene sonra) hepinize bedava boğaz turu benden, sıkmayın canınızı. Göz kırpma

Son Düzenleme: piRe_ ~ 12 Mayıs 2009 04:25
H@ckerCesur
12-05-2009, 04:39   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

neyin hizmet bedeli bu ki. Daha dedemin tarihinden kalan bakır telleri kullanmıyormuyuz.
Neyse bunu tartışmayacam.
Her ay 16.5 tl sabit ücret ödüyorum. Telefonla konuştugum dahi yok.
sırf internet için [:@]

Alonewolf®
12-05-2009, 08:06   |  #7  
Alonewolf® avatarı
Yeni Üye
37 mesaj

Sayın bakan noktayı koymuş. Sabit ücret var ve olacak diye.Gelecek seçimde biz de onların iktidarına noktayı koymalıyız ki anlasınlar vatandaşı enayi yerine koymak ne demekmiş? Siz koyarsınız; yerinize gelen kaldırır. Onlar da kaldırmazsa gelecek seçimde halk onları da iktidardan kaldırır. Sözünde durup halkı düşünen politikacılar gelene kadar.

mladenbmv
12-05-2009, 10:20   |  #8  
mladenbmv avatarı
Yıllanmış Üye
497 mesaj

ttnet verdiğimiz paralar akp partiye gidiyor zaten satılan şirket yetkililerle başbakanımızın foğtorafları vardı bir aralar belki gizli ortaktırlar nede olsa burası türkiye her şey tam tersine.

nonpasaran
12-05-2009, 10:46   |  #9  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

Sayın bakan halkın yanında mısınız yoksa üç otuz paraya sattığınız türk telekomu satın alanların yanında mı?
Bir bakanın bu kadar halktan kopuk, bu kadar vicdansızca ve bu kadar haksızca sermayeyi savunuyor olmasının ardında hangi aklı selim insan başka sebepler aramaz ki?
Ben size buradan soruyorum;
Hangi çıkar sizi bu kadar vicdansızca konuşmaya itiyor?
Hangi çıkar sizi halkın sorunlarından bu kadar kopardı?
Ve şunu da unutmayın sayın bakan bu ülkede herkes sizin gibi maaş almıyor.Sizde çok iyi biliyorsunuz ki bu ülkede asgari ücretle ev geçindiren insanlar var.Ve bunlar hiç konuşmasalar dahi maaşlarının %5 ini telefona ödüyorlar.
Siz maaşının %5 ini telefon parası olarak ödeyen başka bir ülke biliyormusunuz sayın bakan?
SİZİN GİBİ DÜŞÜNEN BİRİNE BAKANLIK YAPMAK DEĞİL TÜRK TELEKOM DA ÇALIŞMAK YAKIŞIR.sİZE YAKIŞANI YAPMAYI DÜŞÜNÜRMÜSÜNÜZ?

Son Düzenleme: nonpasaran ~ 12 Mayıs 2009 10:48
tolter
12-05-2009, 12:57   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
1,603 mesaj

Walla resmen inteneti kullanıyoruz diye haraç kesiyorlar

mustafaasil66
12-05-2009, 14:46   |  #11  
Yıllanmış Üye
373 mesaj
H@ckerCesur
neyin hizmet bedeli bu ki. Daha dedemin tarihinden kalan bakır telleri kullanmıyormuyuz.
Neyse bunu tartışmayacam.
Her ay 16.5 tl sabit ücret ödüyorum. Telefonla konuştugum dahi yok.
sırf internet için [:@]
Aynen telefonla konuştuğumuz yok zorunlu olarak telefon faturası ödüyoruz internet için adamlar yolunu bulmuşlar sömürüyorlar Nasıl yani?Sinsi

setare
12-05-2009, 14:59   |  #12  
Yıllanmış Üye
260 mesaj

eskiden derebeyleri varmış zorla alırmış.şimdiki düzende sabit ücretini,kvd,ötv sini kendi elimizle tıpış tıpış ödüyoruz.;)

nirvana26
12-05-2009, 16:21   |  #13  
Yıllanmış Üye
228 mesaj

telekom satılmadan önce sabit ücretleri alınırdı yerine kontör verirlerdi o kontörler birikirdi yıl sonlarında sıfırlanırdı. fakan satıldıktan sonra kontör olayıda kalktı direk haraca bağlandı olay. zaten TÜRKtelekomun başkalarına satılması beni çok rahatsız ediyor, bir milletin haberleşme ağını neden özelleştiriyorsun babanın malımı, kar eden bir kurumu özelleştirmenin mantığını nedir, birilerinin zengin olmasımı.

murderer09
15-05-2009, 10:24   |  #14  
Yıllanmış Üye
452 mesaj

Sabit ücrete karşıyım ama olaya birde şu açıdan bakmak gerekir biz o hattı satın almıyoruz sadece kiralıyoruz. Otomobil kiralamak gibi kullanmasak kapının önünde yatsa bile parasını vermek zorundayız.

tolter
15-05-2009, 17:25   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
1,603 mesaj

en azından bu telefon la adsl i ayırmaları gerekiyor.şimdilerde bu modeli bankalar benimsemiş para çekeceğiniz zaman illaki kart almak zorundasınız.(bazı bankalar)

Fatih_ARMAĞAN
15-05-2009, 17:35   |  #16  
Yıllanmış Üye
2,804 mesaj
tolgahanter
en azından bu telefon la adsl i ayırmaları gerekiyor.şimdilerde bu modeli bankalar benimsemiş para çekeceğiniz zaman illaki kart almak zorundasınız.(bazı bankalar)
hesap kartı çıkarıncada yıllık 50 tl hesap bedeli var :D:D

gülermisin ağlarmısın.

alanzinyo
19-05-2009, 15:04   |  #17  
Taze Üye
1 mesaj

Bu millete bunlar haktır. Sabahın göründe kalkıp oy kullanmaya giderlerse her türlü kesilen cezaya razı olursun, sesini bile çıkaramazsın. Hiç bir şeyin değişmediğini anlamalarına rağmen neden bu insanlar oy kullanmaya giderler anlamış değilim. Kur'an' a    el basıp yemin etmediklerce bunlara inanılmaz. Ayrıca verdikleri sözleri yerine getirmeyen iktidar  ilk bir sene içinde olmadı ikinci senede yerini muhalefete bırakmalı o da olmazsa ondan sonraki partiye bırakmalı. Bu ne böyle her secimde giden paralar toplansa bakanın dediği o alt yapı hemde en iyisi olmuş olur.

redwhite
21-05-2009, 23:28   |  #18  
Yıllanmış Üye
249 mesaj
piRe_
AlkışAlkışAlkış

Nasıl olsa alıştı bunlar. Gömüyorlar, çıkarıyorlar, iddianameye ekliyorlar. Yakında yer altından tank çıkarırlarsa hiç şaşmam. Kahkaha

Haa bu arada, para biriktiriyorum yakında gemi alcam (2000sene sonra) hepinize bedava boğaz turu benden, sıkmayın canınızı. Göz kırpma

aynen katılıyorum :d

tolter
22-05-2009, 23:32   |  #19  
OP Yıllanmış Üye
1,603 mesaj

telecom 16 tl nin karşılığını vermeye çalışıyor çalışmaları şöyle ttçocuk.com ttnetvitamin ttnetoyun.com ttmail.com hemde 1 gb 3 tane de hesap alabiliyoruz Allah razı olsun bu sitelerde olmasa 4 gb kotamızla nere girecez başka