sadece C: sürücüsünü kullanıyorum

HPQ-User
15-03-2008, 15:34   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

1umut1 sormuş:
lk aldığımdan beri sadece C: sürücüsünü kullanmak zorunda kaldım D:yi açtığımda kurtarma bölümü diyor ve hiçbir dosyamı oraya kaydedemiyorum.sadece C:yi kullansam bilgisayarım yavaşlar mı? D:yi kullanmak için nasıl bir program yüklemeliyim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
dizüstüm hp dv6148eu
nvidia geforce go 7200 256mb paylaşımlı ekran kartı
1 gb ram
80gb harddisk
amd turion 64x2 tl mobile

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.12) Gecko/20080201 Firefox/2.0.0.12

Banned
15-03-2008, 16:42   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Ssisteminizde başlat tüm programları tıklarsanız orada hp-tools bölümü olduğunu göreceksiniz. Kendinize  kaliteli bir dvd ve cd alarak dvd yi takıp buradan kurtarma (recovery) dvd si oluştur seçeneğini tıklayarak kurtarma dvdsi oluşturun. İşlem bittikten sonra boş cd yi takıp yine buradan kurtarma araçları cd si oluştur seçeneğini tıklayarak kurtama arçaları cd si oluşturun.Bunları sorunsuz olarak yaptıktan sonra sisteminizi kurtarma araçları cd ile boot ederek başlatın. Açılan menülerin içerisinden sadece yeni bölüm oluştur seçeneğini seçip yeni bölümünüzün boyutunu belirleyin (burada belirleyeceğiniz boyutun c diskinden alınacağını unutmayın, bu nedenle c diskine yetecek kadar alan bırakın ) ve oluşturu tıklayın.İşlem bittiğinde cd yi çıkartıp sisteminizi normal başlatın. Artık hem c hem d hemde yeni oluşturduğunuz f diskiniz olacak ve f diskini istediğiniz gibi kullanabileceksiniz.Bunu yalnızca bir defa yapabilir ve yalnızca bir bölüm oluşturabilirsiniz.