Sadece Türkiye'de yaşanabilen olaylar...

uGuR.uK
31-10-2007, 19:52   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

bu aralar bole komik icerikle konular artısta, bende ufak bi katkı yapim dedim kendimize özgü halleri icerenGöz kırpma

Ek$i Sözlük'ten alıntıdır(bu adamlar isini bilio ya:):
bizzat yaşadığım bir olayı anlatayım. şöyle ki, akşam vakti sahil kenarında yürümekteyim. alman plakalı bir araba kenarda durmuş, gurbetçi kardeşlerimiz yol boyunca biriktirdiği çöplerini yola dökmekle uğraşmaktadırlar. yanlarına gidip ya kardeş napıyon sen diye sorduğumda aldığım cevap beni benden almıştır. "ya hemşerim bunu hep özledim orda yasak yaptırmıyorlar valla". bu sadece turkiye de yasanabilen olaylara tam örnektir.
siz hiç karanlikta iyi göremediginiz için yakit deposunun, tam dolup dolmadigini çakmak yakarak kontrol etme cesaretini
kendinizde buldunuz mu ?
kayseri sehirlerarasi otobüs terminalinde 38 as 991 plakali yolcu otobüsüne mazot alan muavin z. t. deponun tam dolup dolmadigindan emin olmak için çakmak çakarak kontrol etmek ister. sonuç; buharlasan mazotun parlamasy ve muavinin yanik tedavisi için hastahaneye kaldirilmasi.
siz demir çelik haddehanesinde çalisan bir isçinin, sigarasini yakmak için 600 tonluk preslerin arasindan emekleyerek geçtigini ve 2.450 santigrad dercedeki firina ulasmaya çalisirken son sigarasini yaktigini duydunuz mu ?
yer : rize
hangi ülkede; elektrik diregine yaslanip, ayakkabisina giren tasi çikarmak için ayakkabisini silkeleyen birisi, yoldan geçen bir baskasi tarafindan (cereyana kapildigi zannedilerek, kurtarmak amaciyla temas etmeden) kürekle vurularak kurtarilmaya çalisilir?
evli bir adamın ikinci kere evlenmeye kalkıp, polis tarafından düğünde basıldığında "biz sadece eğleniyorduk" demesi. yani gelinlik giymiş bir kadın, damatlık giymiş bir adam, şık şık davetliler, düğün salonu, müzikler, danslar vs.. değişik eğlence hakkaten..
trabzon öğretmenevi lokalindeki garsonun,
-3 çay;ancak,biri açık olsun.
$eklindeki talebe,
-hangisi?
$eklinde cevap vermesi.
kahvede okey oynarken ensesinden ari sokan bir adamin cift okeye donuyorum el bitsin once bi diyerek hastaneye gitmemesi, sanssizlik eseri ustune ustluk allerjisi olmasi ve hastaneye yetistirilemiyip yarim saat icerisinde can vermesi
son model arabalarda var olan söfor ve yolcu koltugundaki emniyet kemerinin takılmaması üzerine calan uyarı sinyali problemini cözmek icin önce oturmadan emniyet kemerleri takılır, sonra emniyet kemeri üzerine oturulur... yurdum insanı zekidir.
- hanfendi çocuga da bi bilet at!
- yok olmaz o küçük daha!
- at dedim!!
- hayiiiiir!
- iyi o zaman ben de kalkmiyorum (der soför ve otobüsün kontagini kapatir)

(duruma sinirlenen bi adam kalkar ve kadina:)
- hanfendi bilet atin ya sizi mi beklicez!!
- yok hayir ya aaa!!
- saaaak (adam kadina tokat atar)

daha sonra ise soför gelir kadina tokat atan adama tokat atar ve adami otobüsten indirir. sonra soför hiç bir sey yokmus gibi kontagi çalistirir ve yoluna devam eder, bu olay izmirde yasanmistir ve gerçektir.
bir öğrenci evinde kalan iki kızın başına gelen olay. arada sırada arkadaşlarla toplanılmakta, içilmekte 24 ayarda akşamlar yapılmakta, meşk edilmektedir. alt katta oturan teyze bir gün merdivenlerde kızlardan biriyle karşılaşır ve " dün gece sizin evden erkek ayak sesi geliyordu" der. o günden sonra eve gelen erkeklere kız gibi yürümeleri uyarısı yapılır.
gece elektrik direğine çıkıp telleri keserek çalmaya uğraşan adamın 32 bin volt elektriğe kapılıp ölmesi ve ertesi gün cesedi indirilirken izlemeye gelen bir kadının kucağındaki çocuğu emzirmek için oturduğu yerde üzerinden minübüs geçip ölmesi, çocuğun ağır yaralanması...
bir cocugun yere dusup kafasini kirmasi uzerine, ebeveyni tarafindan once hortumla dovulup, sonra hastaneye goturulup kafasina dikis attirilmasi.

fare mare çıkmasın diye caddelerdeki mazgalları özenle kesilmiş kalın torbalar ile kapatın. ama iyi kapatın, sıkı olsun... türk işi olmasın yani... sonra yağmur yağsın, ama esaslı. caddedeki bütün dükkanları su bassın... işte öyle bir şey.

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 31 Ekim 2007 19:53
XxXDaRKoXxX
31-10-2007, 22:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,720 mesaj

birçoğunu okumuştum gayet güzelKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha

swordmaster_65
31-10-2007, 22:24   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

Hepsi süper yaa.
ellerine saglık.
yurdumun insanı işte...KahkahaKahkaha

Banned
01-11-2007, 08:58   |  #4  
Banlandı
265 mesaj

hehehe :d çok güzel saolasın

omer_6134
01-11-2007, 09:04   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,788 mesaj

İşte türk insanının farkı

Borga-x
01-11-2007, 09:33   |  #6  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Ne diyim ağlanacak halimize gülüyoruz işte...

uGuR.uK
01-11-2007, 17:58   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Borga-x
Ne diyim ağlanacak halimize gülüyoruz işte...
bi bakıma ole, bende düsünüorm gülermisin aglarmısın die ama, aglamakla pek bisi deismicegi icin "gülelim bari canımız sıkılmasın" demekte buluorm careyiGöz kırpma

Borga-x
01-11-2007, 18:01   |  #8  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Evet sana bu konuda katılıyorum Kahkaha napalım gülelim bari...