Safari güvenli mi?

Ahmet Ertuğrul
23-03-2009, 01:43   |  #1  
Ahmet Ertuğrul avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Chip'in yapmış olduğu testlerle de kanıtlanmış olarak Safari dünyanın en hızlı tarayıcısı tamam ama buraya bakarak güvenliği en düşük tarayıcı dersek ve FF, Chrome, IE'nin popülaritesine yaklaşamamasının nedeni budur desek doğru bir tespit yapmış olur muyuz acaba?

https://www.chip.com.tr/forum/Ner ... lediler_t97581.html

Not: Bunun yanında Selçuk Bey'in yaptığı testte Safari'nin aşırı ram e bağımlı olduğu görüldü.

https://www.chip.com.tr/forum/Ufa ... -benden_t97980.html

Çünkü, Safari'yi denemek istiyorum fakat güvenlik problemi çoksa denemeye değer olmayabileceğini düşünüyorum. Fikir verecek olan arkadaşlara teşekkürler.

Selçuk İslamoğlu
23-03-2009, 01:51   |  #2  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Safari dünyanın en güvensiz tarayıcısı...

Ama bunun sebebi kullandığı motor olan Webkit değil, Apple'ın kendi bilgisayarlarına olan aşırı güveni ve güvenlik meselesine düşmemesi (Tabi bunun sebebi Apple'ın az satması ve doğal olarak hiç bir hackerın onu iplememesi). Eğer CHIP haberlerinde aratırsan, en hızlı hacklenen tarayıcı... Tabi bunun için bir şey yapmazsa...

Safari 4.0 henüz beta, umarız iyi olur beta'dan çıktığında ama arkasında Apple varsa, güvenliğinin çok değişeceğini söyleyemem.

Mustafa@PC
23-03-2009, 02:13   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
Selçuk İslamoğlu
Safari dünyanın en güvensiz tarayıcısı...

Ama bunun sebebi kullandığı motor olan Webkit değil, Apple'ın kendi bilgisayarlarına olan aşırı güveni ve güvenlik meselesine düşmemesi (Tabi bunun sebebi Apple'ın az satması ve doğal olarak hiç bir hackerın onu iplememesi). Eğer CHIP haberlerinde aratırsan, en hızlı hacklenen tarayıcı... Tabi bunun için bir şey yapmazsa...

Safari 4.0 henüz beta, umarız iyi olur beta'dan çıktığında ama arkasında Apple varsa, güvenliğinin çok değişeceğini söyleyemem.

Yaklaşık 3-4 gün kullandım safariyi hız yönünden bence ie8 en hızlısı safari de fena deildi ama var eksikler özellikle güvenlik yönünden  normalde ie ile aldığım onlarca güvelik uyarısının safariyle yarısını aldım..Adamlar 10.dk da hacklemişler safariyi ama daha yeni...ie8 ında betasını kullandım çok sorunluydu sürekli hatalar aniden kapanmalar felan full sürümde eser yok safaride mutlaka gelişcektir

Banned
23-03-2009, 04:44   |  #4  
Banlandı
558 mesaj

safari 30 sn de hacklenebilen chroma ile aynı mantıkta çalışan bir tarayıcı bir tarayıcının ne kadar çok özelliği varsa o oranda güvensizdir safari böyle işte vistayı nasıl hacklemişlerde tampon bellek taşması ile değilmi  demek ki bu işte bir hikmet var

Ahmet Ertuğrul
23-03-2009, 18:19   |  #5  
Ahmet Ertuğrul avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Herkese çok teşekkürler. Bahsettiğiniz yazıyı okumuştum, aslında konudaki ilk mesajımdaki 1. link o habere gidiyor.

Bu arada 10 dk değil 10 sn. Kahkaha

Vazgeçtim denemekten zaten ram azlığım dolayısıyla da problem olacağını düşünüyorum.