sağ alt köşede disconnected yazısı

HPQ-User
25-11-2009, 14:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kerem sormuş:
bilgisayara format attım. herşeyi ayarladım,programları yukledim.
ccleaner programı ile açılış programlarını düzenledim.bazılarını sildim açılış programlarının.herzaman yaptıgım şeylerdi bunlar. ama bu defa sağ alt köşede bi simge çıktı disconnected yazıyor. simgenin ustunde kırmızı bi çizgi var.bunu nasıl kaybedebilirim.ilk sorum bu.

ikinci sorum. işlem olarak bilgisayara çok yuklendiğimde bilgisayar donuyor. çok yuklenmekle kast ettiğim şu:yani birkaç işlemi aynı anda yapmaya kalktıgımda donuyor pc.son 5-6 aydır olmaya başladı bu.bu durum ram'le mi alakalı.teknik bi sorun mu.ya da mekanik bir sorun olabilirmi. kasadaki parçaların gevşemessi gibi.

pc de yuklu programlar: ilk sorum için gerekli olabilir.
nero
orbit
limewire
ccleaner
deepfreez
gom player
codec pack
mozilla
office2007
zip
rar
adobe reader
bir de klasik camera ve yazıcı yuklu
cevabı mail olarak atarsanız sevinirim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows xp professional sp2
versiyon 2002

intel pentium4 cpu 2.66 ghz

512mb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.1.2) Gecko/20090729 Firefox/3.5.2

teknohat
25-11-2009, 19:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,494 mesaj

1) İnternet ile ilgili birşeymiş gibi geldi bana. Modemin sürücüsünü doğru bir şekilde yüklediğinizden emin olun. Ayrıca o simge çıktığı zaman başlat çubuğuna sağ tıklayıp özellikleri açın. Sonra özelleştir çubuğuna basın. o simgenin hangi uygulamaya ait olduğunu öğrenin.
2) Büyük ihtimalle ram'den dolayı. Bende sizin gibiyim. Aynı anda birkaç program açtığım zaman donmalar ortaya çıkıyor. Hele bide akıllılık edip kaspersky'ın deneme sürümünü kurdum bilgisayara, iyice canı çıktı bilgisayarın.

yikiktabu
26-11-2009, 00:38   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

MRB ARKADAŞLAR. SORUYU SORAN BENDİM. AMA SORUYU SORDUKTAN 1 GUN SONRA SORUNU ÇÖZDÜM VE SİZİNLE PAYLAŞAYIM DEDİM. DİSCONNECTED YAZISI WEB CAM SURUCUSUNDEN KAYNAKLANIYORMUS. SURUCUYU KALDIRIP TEKRAR KURDUM SORUN ORTADAN KALKTI. İKİNCİSİ DE SANIRIM RAM DEN. YENİ Bİ PC ALMAK GEREK :)