sağtuş/gönder/e posta alıcısı

HPQ-User
23-04-2008, 23:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mahsunkul sormuş:
merabalar üstad. ben bir dosyayı e posta yolu ile arkadaşıma yollamak için üzerinde sağ tuş/gönder/e posta alıcısına diyorum ve yolluyo burası tamam. yanlız benim eski e mail adresimden atıyo. benim şu anki aktif mail adresimle değiştirmek istiyorum. belki basit bi sorun ama ilginçtir googlede çok baktım yanıtını bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.   
başarılar.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
hp compaq nx6310  diz üstü bilgisayar

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14

Borga-x
24-04-2008, 09:12   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

İstemci olarak outlook expressmı kullanıyorsunuz. Hangı programı kullandıgınızı soyleseydınız daha iyi olurdu. Outlook ıcın araçlar-Hesaplara gırın. VArolan hesabınızı mail atmak istediginiz hesabı secın. Lıstede en ustte duran mail varolan mail oluyor (sanırım) bır bunu denermısınız?

mahsunkul
24-04-2008, 18:29   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

gönder dediğim zaman windows live mail sayfası açılıyo. tabi bu durumda ordaki varsayılan hesabınızı değiştirin diyebilirsiniz. aslında problem belki orda. ben gönder dediğim zaman hotmail hesabım açılsa iyi olcak(varsayılan hesabım live mail değilde windows live hotmail de açılsa).
ilgilendiğiniz için teşekkürler.

mahsunkul
09-05-2008, 02:45   |  #4  
Taze Üye
15 mesaj

arkadaşlar. ne zamandır bekliiyorum. bilen bi kişiolsada bu durumu izah ederse sevinirim. kısaca anlaşılabilir bir dilde tekrar edersem. dosya üzerinde sağ tık/gönder/e posta alıcısı dediğim zaman live mail penceresi açılıyo. oysa ben hotmail ile göndersin istiyorum. bilemedim gmail ile. şimdiden teşekkürler. ve başarılar...

mahsunkul
06-03-2010, 21:13   |  #5  
Taze Üye
15 mesaj

3 sene oldu bekliyorum :P , hala cevap gelmemiş :))

dibomurat
28-02-2013, 10:40   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar bende aynı zorunu ne zamandır çözmeye çalışıyordum ama sonunda başardım.

sağ tıklama >gönder>posta ile mail göndermek için varsayılan proğramı aşadan ayarlayabilirsiniz

• Internet Explorer'ı başlatın.
  • Araçlar menüsünde Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
  • Programlar sekmesini tıklatın.
  • E-posta listesinde, Microsoft Office Outlook'u tıklatın.
  • Tamam'ı tıklatın.