Sahibinden.com da sahtecilik

lordof433
12-01-2013, 23:59   |  #1  
lordof433 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

Merhabalar arkadaşlar, perşembe günü sahibinden.com da bir laptop ilanı gördüm ilanı veren kişi elazığ da oturuyor görünüyor bende istanbulda kalıyorum adamı aradım ve anlaştık.anlaşmaya göre ben paranın yarısını yollayacaktım adamda ürünü kargolayacaktı ben de kalanı gönderecektim.Ben paranın yarısını yolladım ama adam kargoyu yollamadı ve telini de kapatmış.Şimdi elimde banka dekontu var dekonttaki hesap spade network ltd ye ait yani online oyun sitesi.İnternet üzerinden adamlarla iletişime geçtim bana bir ip adresi verdiler googleden baktım ıp edresine abd den bir yer çıktı anlaşılan adam hotspot shield gibi bir program ile ıp adresini saklamış.Benim sorum savcılığa gitsem onlar sahibinden.com üzerindeki bana yolladığı mesajdan veya şirketteki knigtonline oynarken kullandğı sahte gözüke ıpden adresini bulabilirler mi? çok uzun oldu ama içimi dökmem için iyi oldu beni maruz görün arkadaşlar ve fikirlerinizi bekliyorum

çhip10line
13-01-2013, 11:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

savcılık uzun sürecek bir araştırma ile belki bir ip ucu bulabilir.. Ama suç bana sorarsan büyük oranda sende sahibinden.com'da GET yani güvenli e-ticaret sistemi var...bu sistem şöyle işliyor, sen parayı sahibinden.com'a yolluyorsun, satıcı ürünü sana yolluyor eğer ürün senin istediğin ürün ise onay veriyorsun sahibinden.com parayı satıcının hesabına yolluyor.. eğer ürün senin istediğin ürün değilse yada eline ulaşmazsa sahibinden.com aracılığı ile paranı geri alıyorsun... tanımadığın bir insana ne diye direk para yolluyorsun.. göz göre dolandırılmışsın.. savcılığı başvurunu yap, araştırmaya başlarlar ama kesin sonuca ulaşılır mı bilinmez.. sonuç alınmazsa bile bilir kişi tarafından yapılan araştırma sürecinde harcanan masrafları da sen ödemek zorunda kalırsın bilgin olsun...

Roksan
13-01-2013, 11:57   |  #3  
Roksan avatarı
Yeni Üye
29 mesaj

Ürün gelmeden parayı nasıl yollarsın ahhh be kardeşim nasıl düşüyorsun böyle bir hataya.Sahibinden ve  Sanal Pazar tam dolandırıcıların takıldığı siteler.Büyük geçmiş olsun.

grezimonk
13-01-2013, 12:27   |  #4  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj

gittigidiyor gibi ürün yollanmadan ödeme yapmayan bir yerden alsaydın sorun olmazdı... geçmiş olsun...

muratkılıçsallayan
08-03-2013, 09:27   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

Klasik sahibinden ve gittigidiyor şikayetleri artık yeni güvenilir sitelere ihtiyacımız var. Satıcılar o kadar güvenimi sarstı ki artık birşey beğensem de alışveriş yapasım yok buralardan