Sakın Yeni Bir İşlemci ve Anakart Almayın

okinkurt
06-01-2011, 21:52   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

gene pahallı bu işlemci bunu alcağıma x6 alırım inşallah şöyle 500tl felan ucuzlar hemen alırım o zaman :))))

bismarck2013
08-01-2011, 00:24   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
115 mesaj

avrupadaki adamadan 2 kat fazla çalışıyoruz. avrupalının çeyrek parasını kazanıyoruz. elektroniği bir buçuk kat fazla ödüyoruz. tam porsiyon niyetine;  yarım ekmek arası çeyrek köfte yiyoruz....:))))))))aslında iyisi oyun için konsol ofis ve internet için pc o kadar basit ve net aslında......
ayrıca firaristt arkadaşımızın verdiği bilgiler için teşekkürler benim için faydalı oldu....

mdxy81
08-01-2011, 04:04   |  #28  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
80 mesaj

fiyatı kim bilir ne olacak alın düşmesi uzun zaman alır :))

okinkurt
08-01-2011, 19:10   |  #29  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

ister düşsün ister düşmesin bıktım abdyi doyurmaktan buneya 500-600tl iyi bi parça .

firaristt
08-01-2011, 21:18   |  #30  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

@bismarck2013 dediğine katılıyorum... İtalya'ya gittiğimde mağzaların %90'ında olan bi uygulama diyeyim beni çok şaşırttı.. belirli saatlerde(mağzaya göre değişebiliyor) mola veriyorlar mağza kapalı istersen mağzadaki herşeyi alıcam de yine yok adamlar ben moladayım diyor... ama bizde gece yarısını geçsin yinede satış yapılıcaksa eleman duracak... DH de ki 2 yorum konuyu anlatmak için güzel bir örnek olur diye düşündüm.

Tayyip amca saolsun artık elektronik alet alamıyıcaz.Baksanıza %18 KDV % bilmem kaç bilmem ne vergisi

diğer birisi de yanıtlıyor:

Tayyip amcaya neden kızıyorsunuz ki? Adam işini yapıyor.. Bizi koyun gördü her sene kırpması lazım...(buraya bi laf ta ben söyliyeyim: kesilen tüy daha sık çıkar, o yüzden her sene daha fazla kırpılmak lazım) şaka bir yana başka ülkelerde bu kadar yüksek vergi olsa o başbakanı ve adamlarını asarlardı...

Eğer ucuza alıcaksam ve en iyisini alıcaksam ABD yi doyurmak aklıma yatmıyor değil..aynı paraya burda eski teknoloji ortanın üstü bişey alabiliyoruz.. ABD ye paramı veririm ama insan gibi yaşarım, tayyip amcaya verip paramı sülalesini ve çevresini zengin etmem...isteyen kızabilir ama durum ortada... Yurtdışında öğretmenlere resmen tapıyorlar(2000€ yeni bir öğretmen maaşı)... burda kimse yüzlerine bakmıyor(1300-1400TL yeni bir öğretmenin maaşı)..%2.5 zam yapmışlar aman ne kadar çok...

okinkurt
09-01-2011, 12:35   |  #31  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

doğru ama 1500tl maaş az değil türkiye şartlarına göre valla ülkeyi beğenmemek iyi bi fikir değil herkes batıyor bu aralar biz gene sağlamız ordu felan beterin beteri varmış gene şükretmek lazım filistin ırak ne halde görüyoruz bırak pcyi ekmek bulamıyolar o yüzden ben ülkemden memnunum ama baştakilerden değil tabiki okonuda haklısın hersene kırpıyolar onun vergisi bunu vergisi bağcık vergisi bile vardır belki ülkemiz harika ama başa atatürk gibi biri gelmedi bidaha o olsaydı şimi uçuyoduk bi dıçı kırık işlemci 200tl normal değerinde satsalar olmuyor zaten biton vergi var senin dediklerine yüzde yüz katılıyorum haklısın neyse bu senede bol kömür beyaz eşya dağattılar kesin gene seçilirler       taayyip baaaşkaaan türkiye şampiyonKahkaha
ha bide bunlar kınama hastası israil vatandaşımızı öldürüyo kınıyoruz filistin katliyamı var kınıyoruz asker şehid oluyo feci kınıyoruz başka bişey yok haritada görünmeyen israile pabuc bırakıyoruz ayıp valla kınıyoruzda kınıyoruz..

Son Düzenleme: okinkurt ~ 09 Ocak 2011 12:39
firaristt
09-01-2011, 21:35   |  #32  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

bende seni kınıyorum... ne oldu şimdi?  laf çok iş yok :D (yanlış anlaşılmasın lafım baştakilere)..

Allah bize Atatürk'ü zamanında vermiş gerisini siz yapın demiş... ee ne de olsa beleşçi bi milletiz... oh Atatürk kurdu biz üstüne çöreklendik... 1500TL kötü mü? değil ama diğer ülkeler ile kıyaslayınca çok çok az.... 2000$=3000TL kabaca... yani 2 katı... birde ordaki mallar ucuz vergi düşük... yani 2.5-3kat gibi bişey oluyor...

ohoo tayyip başkana laf yok... herşeyi arttırdı :D özellikle cukkalama ve vergi toplama konusunda dünyanın en gelişmiş ülkesiyiz... nese konu yine dağıldı çok pardon...

okinkurt
10-01-2011, 00:17   |  #33  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

sende beni yanlış anladın bende biliyorum lafının başımızdakilere olduğunu laf çaok olcak tabi ne yapıyım darbemi haklsın yurt dışı daha iyi ama bizim durumumuzda değiller bizim gelişmemizi istemiyor avrupa yani konumumuz sakat her tarafımız çevrili ya ben gene fena değil diyorum diğer müslüman ülkelere göre ha cukkalamada bizim tayyip çok iyidir adama 10000tl maaş yetmiyor ne yapsın yazık günah dimi.neyse şu kınama ne güzel dimi ülkeye atom sallasalar kınıcaklar..:)))))))) street fighterde ken vardıya aduket yapardı hani bunlarda kınıyoruz yapıyo ne komik olurdu oyunda olsalardı ha düşünsene  :)))))))

firaristt
10-01-2011, 12:45   |  #34  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

haha son cümleye bittim xD

okinkurt
10-01-2011, 12:52   |  #35  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

abi valla oyunu yapcan bunların dövüş bütün liderler olcak tayyip kınıcak ölüm saldırısı kınamak obama olcak felan ulen anma döverim ha çatara çutara offf beee canım çekti valla tayyiplen para hacılıcan sonra güç arttırcan felan anma olurdu ha..:)))))))

firaristt
10-01-2011, 13:12   |  #36  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

hehheh xD Made by "TÜRK ZEKASI" ... !!! xD

okinkurt
10-01-2011, 13:19   |  #37  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

türklerdeki zeka hiçbi millette yokda işte harcanıyoruz valla ben başkan olsaydım ilk iş pc parça fiyatlarını yüzde elli düşürürdüm anma oy alırdım ha oki başkan pc şampiyon bende bi yolunu bulup adaylık koyıyım bari...:)))

firaristt
10-01-2011, 13:44   |  #38  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

xD millete ne vericen oy almak için? kömür? yiyecek? rüşvet? insanları kazıklama yöntemleri kitabı? Din elden gidiyor mu diyeceksin? her seçimlerde kesilen elektrikler hepsi mi rastlantı? ve sana isterse ülkenin %99 u oy verse bile seni başkan yapmazlar... yine kendi adamlarını koyarlar... ben bu ülkenin nasıl bi ülke olduğunu çözmüş değilim..Çözen birisi anlatırsa iyi olur :D Atatürk'ün kurduğu ülke bir tarafta şimdiki ülke bir tarafta... halk koyun ne dense inanıyor... her sakalı olan dede değildir...

walla bu ülke böyle devam ettiği sürece ne ilim insanları ne sanatkarlar ne doktorlar yani aklınıza gelen bu tür insanları bu ülke kaybeder ve kaybedecektir... %18KDV üstüne daha başka bir ton vergi ile %30-35 oluyor vergi. o kadar vergiyi başka ülkede uygulamaya kalksanız heralde çoktan asılmıştınız...

okinkurt
10-01-2011, 16:41   |  #39  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

valla ben heç bişey dağatmam kömür felan başkan adayları derya kendime istiyosam namerdim size istiyorum diye bende size istiyosam namerdim kendime istiyorum derim:)halk koyun değildide koyunlaştırıldı birlik kalmadı bu devirde eskiden birlik varmış saygı sevgi varmış şimi herkes birbirinin gözünü oyuyor akrabalar bile bir birini sevmez oldu artık millet milli maçlarda bile az bağırıyor halk bitti artık yoksulluktan ben bide kişi başına düşen milli  geliri merak ediyorum 10.000 ya türkiyede hangi kişinin başına düşüyo bu gelir bilmem ben hiç görmedim bide bizim burda her yıl harkes akpden şikayetçiğdi bu sefer seçilmez diyoduk kesin gene seçiliyodu kime sorsan akp berbat diyo ama iş sandığa gelince fark atıyolar bana bu seçimler adil gelmiyo bukadar oyu nası alıyolar hayret ediyorum ne dış paolitika var ne bişey bi kınama ama seçimde nosa bi basıyolar yüzde elli oy ben anlamadım bu işi valla bakam bu seçimde ne olcek kesin gene alırlar  404 gibi yapıştılar adamlar yaww abooo ha bide bu ülkede ilim insanı kalırmı hiç arab zihniyeti yakında bilim adamlarını bunlar şeytan diye yakarlar eskiden avrupalıların yaktığı gibi zaten o avrupalılar şimi kendilerinin yaptıkları filmerle haklı çıkarmaya çalışıyolar yok adamın içine cin girmiş yok şeytan girmiş yakıyolar filmde adamlar uyanık filmlede olsa bilinç altına işliyolar aboo bu konu çok uzar daha...:)) ya abi bu arada ördeğin birini dahda köpek ısırdı ölmedi ama maşallahı var yanımda müzik dinliyoz bereber..

ADEM-KAYA
10-01-2011, 19:48   |  #40  
ADEM-KAYA avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

MSN sohbet odalarına dönmüş yine benim konu.
Valla helal olsun.Yazdıklarınızın hiçbirini okumadım,boş sözler çünkü.Bir nevi konu dışı.

Neyse konuyla ilgili olarak:

İ7 2600 K
http://www.teknofiyat.com/?search=i7+2600+k&altlimit=&ustlimit=

Stokta yok ancak 637 Lira
http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3383

İ5 2500 K
http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3384

Özetle bu işlemciler biraz daha uygun fiyatla satılırsa tadından yenmez.
İ7 2600 K en kralı şuan.

okinkurt
10-01-2011, 20:04   |  #41  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

abi pardon konunu bozduk ama boş sözler değil niye boş diyosunki eleştiri ben boş söz yazmam birilerininde yazması lazım bunları ülke elden gidince ne işlemci kalır ne pc giycek dn bulamayız .hem okumadında boş olduğunu nerden biliyosun iki üç yazıyla konuna bişey olmaz..

Son Düzenleme: okinkurt ~ 10 Ocak 2011 20:07
ADEM-KAYA
10-01-2011, 20:10   |  #42  
ADEM-KAYA avatarı
OP Yıllanmış Üye
12,271 mesaj

Benim açtığım konularda genelde firarist ve sen yazıyorsun bu da demektir ki boş sözler vardır konuda ve haklıyım da.Kabaca okudum dediğim gibi konu dışı değil burası.

Konuyla ilgisiz sözler var bunlar buranın yeri değil.
Konu dışında tartışın, konuyu kirletmeyin demek istiyorum.

firaristt
10-01-2011, 20:21   |  #43  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

Evet tam konu dışına döndü..

işlemcilerin fiyatları yüksek olsa da performansına baktığımızda dengeliyor gibi... bi 130-150TL daha inse fiyatları çok güzel olur...birde anakartlarının fiyatının düşmesi lazım... 650TL işlemciye 400TL anakarta 1000TL i geçiyor...stoklarda yok diye de fiyatlar yüksek olabilir... işlemci+anakart yaklaşık 750TL civarında olursa tadından yenmez :D ama intel'in fiyat politikasını biliyoruz... tahminlerime göre intel ile AMD yer değiştiricek... giriş seviyesi AMD nin elinde orta ve üst segmentin yine bir çoğu intel'de en üst segmentte Sandy Bridge i7 Extreme ve AMD BullDozer Vision Black FX arasındaki rekabet iyicene kızışacak...Mağlum 8çekirdekli cavanar gibi işlemciler geliyor... AMD performansına güveniyor ki "FX" i kullanıyor... tabii fiyatı da ona göre olucaktır... intel i7 Sandy Bridge tabanlı Extreme işlemcileri tahminimce 8/16thread olursa ve AMD söylentilerdeki gibi 8/32thread a sahip bir işlemci yaparsa işte o zaman AMD performans liderliğini alır :D ama 1gerçek çekirdeğe 4thread koymakta ayrı bir başarı olur... 2011senesi pc de ve akıllı telefonlarda en üst segmentte büyük rekabetlerin yaşanacağı bir yıl olacak.... tabii rekabet ile düşük fiyat isterizz...!

okinkurt
10-01-2011, 20:25   |  #44  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

pardon yazmam bidaha konuna boş sözler sen dolusunu yaz.bu hep oluyor konuyla alakasız şeyi herkes yazıyor ben yazıncamı kabahat
oldu ne olmuş konunmu öldü ya kirletmeyin nedemek iki şey yazdım kirlendimi konun çok önemli bi konu hakkat ya pardon dünyayı kurtarıyoruz
boş sözler deyil dediğin şeye dikkat et lütfen birinin sözlerine boş diyemezsin kendin çok dolu yazıyon ha allah allah hep biz yazıyomuşuzda boşmuş ölmez değerli konun korkma.anladınmı...

Son Düzenleme: okinkurt ~ 10 Ocak 2011 20:40
ADEM-KAYA
10-01-2011, 20:40   |  #45  
ADEM-KAYA avatarı
OP Yıllanmış Üye
12,271 mesaj

Sizleri diğer konumda görmek istemiyorum bir zahmet.Ağzı kulaklarına varıyor

Ahanda link:
https://www.chip.com.tr/forum/amd-islemci-almayin_t191909.html

okinkurt
10-01-2011, 20:45   |  #46  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

abi ben kimseyile tartışmak istemiyorum ama boş söz deyince olmuyor zaten moralim sıfır bide sen bozuyosun..benim yazdıklarımı okumuyosan o konuya yazmam kirlenir sonra ben kirletmiyim konunu..

Son Düzenleme: okinkurt ~ 10 Ocak 2011 20:49
ADEM-KAYA
10-01-2011, 20:53   |  #47  
ADEM-KAYA avatarı
OP Yıllanmış Üye
12,271 mesaj

Bak firarist kabul etti konu dışına döndü diyor.

Ama bana da hak verin kendini de hiç üzme benim güzel forum kardeşim.
Yani demek istediğim şu; amacım asla kimseyi üzmek değil:

"BU KONUYA GİREN CHIP ÜYELERİ KONU BAŞLIĞINA GÖRE BİRŞEYLER UMUT EDİYORLAR.ANCAK KONU AMACINDAN SAPMIŞ BAŞKA YERE UÇMUŞ GİTMİŞ"

Şimdi siz ana sayfa haberlerinde neyse daha fazla birbirimizi kırmayalım çünkü öyle bir huyum yok.
Diğer konuda tartışabiliriz İNTELi.

Buyrun kapımız açık.Ancak konu ile ilgisiz olur ise şikayet etme hakkımı yine de kullanmıyacağım.
Bakın ne kadar ince ve ılımlı güzel yazıyorum arkadan üzülüyorsunuz.Anlamak güç doğrusu.

Sevgilerimle.

okinkurt
10-01-2011, 21:10   |  #48  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

abi sade bişey yazdım sanki koca konuyu doldurdum neyse ya beni niye şikayet edicen sana linkler veriyim millet neler yazıyor ben heryere ilgisiz şeyler yazmıyorum kırk yılda bir yazdım neyse ya uzatmayalım abi bende kırmak istemiyorum ama benim moral sıfır ördeğimi gene köpek ısırdı ondan sakatlandı neyse senle ilgili değil zaten üzgünüm senin yeni konuya bi uğrayak Bu arada bana özelden yolladığın link çalışmıyor nedense...:)))))))))))) SEVGİLERİMLE.....:) bak sende benim konuya başbakanın fotosunu felan koymuşun ben bişey demiyorum..

Son Düzenleme: okinkurt ~ 10 Ocak 2011 21:14