salt okunur işareti neden kalkmıyor

HPQ-User
02-03-2008, 15:59   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

webtur sormuş:
bilgisayarımdaki bütün klasörlerin özellikler bölümündeki salt okunur simgesi sürekli şaretli. bi türlü işarei kaldıramıyorum. ben simgeye tıklayıp kaldırıyorum uygula diyorum. fakat sonra tekrardan klasör özelliklerine bağtığımda işaretin kalkmadığını görüyorum, kasper sky internet securty 7 kullanıyordum onu bile kaldırıp denedim olmadı. asp yazmaya başladım ve veritabanımın bulunduğu klasörün mutlaka salt okunur işaretinin olmaması gerek. bu konuda bana yardımcı olurmusunuz ?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel core 2 duo e 8200 2066, 1 gb ddr2 ram, palit 1024 ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

uGuR.uK
02-03-2008, 17:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

aşağıdaki yazılımı indirip yükle, ve sag tıklatıp en alttaki "Properties Plus" secenegine gel, ordan Read-only(salt-okunur) secenegini iptal etmeyi dene birde... ve bu arada o secenegini degistirmeye calıstıgın dosyanın baska bi uygulama tarafından kullanılmadıgından emin ol.

webtur
09-03-2008, 16:45   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

ya bi türlü iğndiremedim programın adı varmı başka yerlerde arıyayım bu sorunla uğraşıyorum 1 haftadır

webtur
23-03-2008, 20:18   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

yokmu sorunumu çözecek birileri nerde uzmanlar

romeon
13-10-2008, 21:44   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

Aynı sorunu ben de yaşıyorum.İşletim sistemi vista.Dizüstü bilgisarıma yeni format attım.sonra wwwroot klasöründen salt okunurluğu kaldıramıyorum.Salt okunur tik ini kaldırıyorum değişiklikleri alt klasörlere uyguluyorum.tekrar baktığımda yine salt okunur tik i işaretli görünüyor.hdd de d bölümünde yeni bir klasör oluşturuyorum ve aynı sorun yine orada da var.YANİ SALT OKUNURLUK KALKMIYOR.Bilen birileri yardım ederse çok sevineceğim...

acemi_kullanıcı
30-06-2009, 20:21   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar bu konuyla ilgili mi bilemiyorum ama lütfen cevaplayın ben iki tane cd aldım hafıza kartından cd'ye müzik atacaktım.Fakat oluyor mu diye 2-3 tane atıp üstüne devam edeyim dedim baktım ki olmuyor dosyalar salt okunurmuş özniteliklere girip salt okunur işaretini silip uygula diyorum aynen şöyle diyor:"AŞAĞIDAKİ DOSYAYA ÖZNİTELİKLER UYGULANIRKEN BİR HATA OLUŞTU.ERİŞİM ENGELLENDİ"diyor ne yapmalıyım çok önemli bir şeyYARDIMCI OLUN LÜTFEN NOLUURR

nonpasaran
01-07-2009, 02:27   |  #7  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj
Alıntı: acemi_kullanıcı  
arkadaşlar bu konuyla ilgili mi bilemiyorum ama lütfen cevaplayın ben iki tane cd aldım hafıza kartından cd'ye müzik atacaktım.Fakat oluyor mu diye 2-3 tane atıp üstüne devam edeyim dedim baktım ki olmuyor dosyalar salt okunurmuş özniteliklere girip salt okunur işaretini silip uygula diyorum aynen şöyle diyor:"AŞAĞIDAKİ DOSYAYA ÖZNİTELİKLER UYGULANIRKEN BİR HATA OLUŞTU.ERİŞİM ENGELLENDİ"diyor ne yapmalıyım çok önemli bir şeyYARDIMCI OLUN LÜTFEN NOLUURR

<p
ların sahipliğini almayı denedinmi?
Bir dosyanın sahipliğini almak

nonpasaran
01-07-2009, 17:40   |  #8  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

e birinizde geri dönseydiniz sorunu çözdünüz mü çözemediniz mi?
Çözdüyseniz nasıl çözdünüz?Gülüş