SAMSUNG ÇAĞRI ENGELLEME

taycek
05-09-2007, 08:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Merhaba...Samsung E 200 modelini kullanmaya yeni başladım.

Nokia ve Motorola telefonlarda ; gelen çağrı engelleme yaptığın zaman hem sesli aramalar hemde mesajlar engelleniyor.Samsung'da ise sadece sesli aramalar engellenebiliyor.
Belirli numaralardan değilde, tüm gelen mesajları engelleme yapabiliyor muyuz ??

GiresunLuu
05-09-2007, 10:45   |  #2  
Üye
64 mesaj

çağrı engelleme mi  ? ben senden duyuyorum kardeş ya ilk defa hemde ya

neyzen64
26-09-2007, 13:51   |  #3  
Üye
84 mesaj

Tüm gelen mesajlar engellenemiyor galiba ama mesajlara gizlilikten şifre koyabiliyorsun...

umit.emel
25-11-2007, 15:56   |  #4  
Yeni Üye
28 mesaj

Aynı dertten ben de muzdaribim.Zaman zaman insan gelen çağrıları geçici bir süreliğine kapatmak istiyor ve çok acilse ancak mesajla irtibat kurulsun istiyorum örneğin.Ya bir konferansta oluyorum ya öylesine kapatmak istiyorum.Sesi kıs yeter diyenler olabilir ama tamamen kapatmak gerekebiliyor.Telefonu kapatmaktansa madem ki bu işlem menüye eklenmiş neden kullanılmasın?Benim telefonum da Turkcell'in kapmanyasından aldığım en ucuz modellerden birisi Samsung C160. 119 ytl'ye almıştım sanırım 3 ay önce. Teknik özelliklerini öğrenmek adına menüyü kurcalarken bu gelen ya da giden aramaları engelleme bölümünde de işlem yapmaya çalıştım ancak verdiği hata iletisi şu."Şifre girme sınırı aşıldı "diyor...Telefonumdaki giriş şifrelerimi kendime göre uyguladım.Yani telefon kilidi,simkart kilidi ,pin kod vesaire.Menüdeki tüm şifreli uygulamaları yaptığım halde bu gelen-giden arama engellemelerinde sorun çıkartıyor nedense.Samsung yetkili servisine sormamı önerdi semtimizdeki servisler ancak verdikleri telefon numarası bir türlü cevap vermiyor.Ya bu modelde hatalı üretim var ya da başka bir şey.Haa bir de pili yani batraryası henüz makina yeni olmasına rağmen en fazla bir gün gidiyor.Hele ki bir de uzun konuşma yapmışsam ki toplam süre en fazla bir saattir hemen batarya tükeniyor.Telefon kullanımında yeni ve acemi birisi değilim.Yaklaşık 10 yıldır hat sahibiyim ve hemen hemen bütün markalardan telefon kullandım.Teknolojiyi severim ve ürünlerin kullanım özelliklerini kurcalayıp öğrenmeye çalışırım.Dolayısıyla bataryam tamamen bitmeden elektiriğe takıp doldurulmayacağını da iyi bilirim.Bataryanın ömrü kısalıyormuş çünkü.Yeni bir batarya olmasına rağmen ve dolumunu da dikkatli yaptığım halde neden çabuk tükeniyor bu pil anlamadım.Ayrıca tam bir görüşme yapıyorum telefonumla ,birden ekran donuyor ve konuşmam kilitleniyor.Telefonu tamamen kapatıp açmak zorunda kalıyorum ve bu da hoşuma gitmiyor elbette.İkinci el ,eski bir makina almış olsam kabul edeceğim hataları belki ancak her ne kadar ucuzmuş gibi görünse de (bütçem ancak ona yetiyordu)parasını ödediğim üründen sağlıklı bir şekilde yararlanmak tüketici olarak hakkımdır diye düşünüyorum.Kaça alınmış olursa olsun..Selamlarımla.

lujiyano
02-12-2007, 09:59   |  #5  
Yıllanmış Üye
251 mesaj

ana menü-mesajlar-kısa mesajlar-engellenen numaralar..Buradan sana üst üste kutucuklar çıkacak oradan da telefon rehberinden numarayı seç ve kaydet de. Bu kadar

lujiyano
02-12-2007, 10:04   |  #6  
Yıllanmış Üye
251 mesaj
umit.emel
Haa bir de pili yani batraryası henüz makina yeni olmasına rağmen en fazla bir gün gidiyor.Hele ki bir de uzun konuşma yapmışsam ki toplam süre en fazla bir saattir hemen batarya tükeniyor.Telefon kullanımında yeni ve acemi birisi değilim.Yaklaşık 10 yıldır hat sahibiyim ve hemen hemen bütün markalardan telefon kullandım.Teknolojiyi severim ve ürünlerin kullanım özelliklerini kurcalayıp öğrenmeye çalışırım.Dolayısıyla bataryam tamamen bitmeden elektiriğe takıp doldurulmayacağını da iyi bilirim.Bataryanın ömrü kısalıyormuş çünkü.Yeni bir batarya olmasına rağmen ve dolumunu da dikkatli yaptığım halde neden çabuk tükeniyor bu pil anlamadım.Ayrıca tam bir görüşme yapıyorum telefonumla ,birden ekran donuyor ve konuşmam kilitleniyor.Telefonu tamamen kapatıp açmak zorunda kalıyorum ve bu da hoşuma gitmiyor elbette.İkinci el ,eski bir makina almış olsam kabul edeceğim hataları belki ancak her ne kadar ucuzmuş gibi görünse de (bütçem ancak ona yetiyordu)parasını ödediğim üründen sağlıklı bir şekilde yararlanmak tüketici olarak hakkımdır diye düşünüyorum.Kaça alınmış olursa olsun..Selamlarımla.
Bence o telefonu değiştir derim daha fazla kendini sinir etmene değmez

umit.emel
02-12-2007, 15:08   |  #7  
Yeni Üye
28 mesaj

Değerli kardeşim Lujiyano verdiğin menü yönlendirmesinde kısa mesajlar bölümünde o dediğin engellenen numaralar ve pencerecikler yok maalesef.
Kısa mesajlar
oluştur
gelen kutusu
Giden kutusu
duygu ikonu şablonları (yani gülücükler vesaire)
tümünü sil

kısa mesaj kısmında sadece bunlar var...
benim bahsettiğim bölüm ise :
menü
şebeke
arama yönlendirme
arama engelleme > tüm gidenler
                   uluslararası
                   yurtiçi hariç uluslararası
                   tüm gelenler(benim uygulama yapamadığım bölüm burası)
                   yurtdışındayken gelenler
arama bekletme
şebeke seçimi
arayan kimliği diye gidiyor...
sanırım ben anlatamadım derdimi size:) değiştirme önerinizi düşüneceğim....teşekkür ediyorum ilgilerinize...

avk29
03-01-2008, 18:54   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba
Aynı problem ben de var..şifre girme sınırı aşıldı diyor..su an dışardan gelen aramalara kapalı yapmıştım su an açamıyorum..sen sorunu nasıl çözdün..?acil..yazılım sorunu sanırım

umit.emel
20-03-2008, 20:41   |  #9  
Yeni Üye
28 mesaj

valla kaç yere sorduysam hepsi samsung servisine yönlendirdi ama henüz gidip görüşemedim.yazılım sorunuymuş sanırım ve sadece samsung servislerindne halloluyormuş....