Samsung CD-RW güç ayarlama hatası YARDIM

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
chipspy
03-02-2006, 16:41   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Kullandığım Samsung 52*32*52 cd-rw var. Nero ve Clone ile bütün cd çekim biçimlerinden yaptığımda "Güç ayarlama hatası" diyerek cd'nin çekiminde ilk başlarda (yazmaya geçtikten %5,%20 gibi.) bu hatayı veriyor.
Aynı sisteme LG 52*32*52 denediğimde hiçbir sorun çıkartmıyor.Üzgün Ama samsung cd-rw'mi diğer aynı özellikli sistemlerde denediğimde düzgün çalışıyor ve hiçbir hata mesajı vermiyor.Farklı cd markalarda da denedim ama yine sorunla karşılaştım.  Neden olabilir? bilen ve aynı sorunla karşılaşmış arkadaşlar bana yardımcı olabilirler mi .
Şimdiden teşekkürler.[8)]

chipspy
04-02-2006, 20:13   |  #2  
OP Taze Üye
11 mesaj

[:I] ARIZA power-supply'da ve dğiştirilmesi gerekir.

darkstar
04-02-2006, 20:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

kendi soruna kendin cevap vermissin Kahkaha
arti arizanin suplyden kaynaklandigini dusunmuyorum cunku baska writerde hata vermiyomus.
bide ayni writeri baska sistemde denersen sorunu daha iyi anlayabiliriz. belki writerde sorun vardir.

Şahin Ekşioğlu
05-02-2006, 00:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
104 mesaj

Merhaba,
Darkstar'ın söylediği deneme yanılma yöntemi arıza teşhiste kullanılan başlıca yöntemdir. Öte yandan bu tür donanımsal gibi görünen problemlerin temelinde bazı yazılımsal sebepler olabilir. Kullandığınız CD yazma programının daha yeni bir sürümüyle yazma işlemini deneyin. Belki kasanın içini açmanıza hiç gerek kalmaz. İyi çalışmalar.

chipspy
05-02-2006, 17:02   |  #5  
OP Taze Üye
11 mesaj

Yukarda Samsung cd-rw'yi başka sistemlerde deneyipde aynı sorun olmadığını yazmıştım. Lakin daha sonra tekrar denemelerimde aynı sorunu tekrar etti.
CoolSamsung cd-rw başka sistemlerde nero7 yazılımı ile denedim ama aynı sorunu yineledi. Bu sistemde LG 52*32*52'lik cd-rw'yi donanımda (Hatayı veren donanım) hiçbir değişiklik yapmadan denedim ve bunda sorun vermedi. Düzgün bir şekilde CD'yi çekti. Neden ve Nasıl sorun vermediğini ise hala anlamamaktayım.

Sorudenediğim LG'de "Anti Flutter Technology" bir özellik varmış.Sorun veren donanımda LG'nin düzgün çalışmasının bununla bir ilgisi varmı bilmiyorum.Kullandığım LG'nin tam kodu "LG - GCE-8525B"'dir.
özellikleri :
Tip : DAHILI
Arabirim : ATAPI, UDMA2
Ortalama CD Erişim Hızı : 90 msec
CD Yükleme Tipi : TRAY  
Önbellek : 2 MB KB / MB
2MB tampon bellek
BufferUnderrun hata koruması için SuperLink teknolojisi
AFT (Anti Flutter Technology) teknolojisi
Gerçek sürükle-bırak CD yazdırma için Mt.Rainier uyumlu
MPC-III ve Windows XP/2000/ME/98/NT uyumluluğu

Birde LG cd-rw'lerde "HL Teknolojisi" diye birşey duydum ama bundan mı? bilmiyorum.

Tüm sorunu bulma ve çözme arayışlarımda Yazılım olarak Her iki sistemde de XP Pro ve Nero7 kullandım.
Sonuç itibariyle yeni bir power-supply aldım ve hata veren donanıma takıp denediğimde Samsung cd-rw hiç hata ve sorun yaşatmadan cd'yi çekti.Benim kendimce deneyerek bulabildiğim arıza power-supply'di. Sizlerin görüşleride doğru olabilir. Ama benim bulabildiğim bu.
İlginize Teşekkürler

Son Düzenleme: chipspy ~ 05 Şubat 2006 17:08