Samsung DVD RW

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
tetryl
11-08-2005, 12:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Herkeze Selamlar
Bir TSST Corp. CD/DVDW TS-H552U (SAMSUNG) yazıcım var fakat en son aldığım Maxell DVD+R (25 lik kutu)(8X ile) medyalara yazdıktan sonra kaydettiğim filmi DVD de olsun bilgisayarımda olsun belli bir yere geldiğinde film takılıyor ve ilerigitmiyor. Bu şekilde 5-6 tane DVD harcadım ama hep aynı sonuç, DVD başarılı olarak yazıldı gözüküyor ama seyrederken 15 dakika civarında takılıyor. NERO nun son versiyonu var. Aynı DVD ye bir kez de aynı filmi maxel +R de 4X yazdırdım onda sorun çıkmadı, İOMEGA - ve + R lerde sorun çıkmadı  hata DVD yazıcıda olabilirmi en ufak çizik olsun CD leri okumuyor yoksa Medyadamı cevaplarsanız sevinirim. Herkeze iyi günler. Sevgiyle ve sağlıkla kalın.

Gone
11-08-2005, 13:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
346 mesaj

Nero'da maksimum hiz olarak "8x" secip bir dene. Belki yazicin ya DVD'i tanimiyor (Firmware'de bu DVD icin belirli bir yazma stratejisi yok) ve maksimum hizda veya 8x hizdan daha hizli yazmaya calisiyor.

Aslinda üreticiler web sayfalarinda yazici icin uygun DVD'leri belirtiyorlar. Bu ara yazicin icin yeni bir firmware var mi yok mu bakabilirsin.

Umarim sorunu bu sekilde cözebilirsin.

Recep Baltaş
11-08-2005, 23:46   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Firmware güncellemsi yapmayı dene yapamzsan söle forumda anlatan bir konu açayım...

tetryl
12-08-2005, 00:34   |  #4  
OP Taze Üye
7 mesaj

Herşeyden önce ilginiz için çok teşekkür ederim.
TBCMagic verdiğin şekilde en kısa sürede deneyeceğim. ve size bilgi aktaracağım form da . sayın Recep Firmware güncellemesi nedir cidden bilmiyorum yardımcı olursan çok sevinirim siz yapacağım işlemleri yazın lütfen ben uygulayayım.
Herkeze iyi günler sağlık mutluluk ve bol kazanç diliyorum.

Gone
12-08-2005, 18:36   |  #5  
Yıllanmış Üye
346 mesaj

Öncelikle Firmware'in güncel olup olmadigini bir kontrol edelim.

programini indiriyorsun ve programin verdigi bilgileri bize yaziyorsun.

Daha emin olmamiz icin DVD üzerinde bulunan etiket'te
TS-H552*/****
yazmali. (yildizlarin bulundugu yerleri lütfen sen bir tamamla)

Son Düzenleme: Gone ~ 12 Ağustos 2005 18:44
tetryl
13-08-2005, 23:39   |  #6  
OP Taze Üye
7 mesaj

sayın TBCmagic ve recep ilginiz için teşekkürler,
Öncelikle kasayı açmam rağmen DVD deki bilgilere ulaşamadım yani anlayacağınız sökülmesi gerekiyordu sökemedim. Ama verdiğiniz adresten bahsettiğiniz bilgileri aldım ;
DRIVE      :TSSTcorpCD/DVDW TS-H555UUS06
MODEL NAME :TSSTcorpCD/DVDW TS-H555U
VERSION    :US06
VERSION Ex :0

Gone
13-08-2005, 23:53   |  #7  
Yıllanmış Üye
346 mesaj

Bak bu cok iyi oldu. Sürücündeki "Firmware" güncel.

Internet'te biraz arastirdim. Senin DVD malesef Maxell 8x DVD+R ve 8x DVD-R DVD'lerle problemli calistigini yaziyorlar. 6x hizinda problem cikmadigini yazmislar.

Sonuc olarak: Elinde mevcut DVD doldurmaya calis ve baska bir marka bos DVD kullan. Ayrica www.samsungodd.com/eng ve sag tarafta bulunan "Firmware" kisminda güncel Firmware'leri takip edebilirsin. Sadece "Firmware" modeline uygun olmasina dikkat et.

Eger yeni bir firmware cikarsa sana yine yardimci olmaya calisiriz.

Son Düzenleme: Gone ~ 14 Ağustos 2005 00:29
tetryl
14-08-2005, 12:17   |  #8  
OP Taze Üye
7 mesaj

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.
Benim için önemli olan DVD yazıcımın arızalı olmadığı idi, buda bu şekilde sayenizde kanıtlanmış oldu. Elimde kalan DVD leri 4 yada 6 hızda yazdırmam hiç sorun değil biraz fazla zaman alır, onun da hiç önemi yok.
Firmware güncellemesini zaman zaman kontrol ederim gerektiğinde sizden tekrar yardım isterim. ilginiz için teşekkürler sağlık ve mutlulukla kalın.