samsung hddnyarısı yok oldu

turkbowling
22-10-2007, 23:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

yaklaşık 2 yıldır kullandıgım bir samsung hdd var 80GB  model SP0802N

bir kaç ay önce format atarken yarısı kayboldu aynı makinada bios da bile 32 gb gösteriyor  formattan önce normaldi her şeyi denedim biosda 32 gb gördügü için lowformat,diskmaneger programları hepsini denedim  bir sonuç alamadım...sanki yok oldu samsung sitesinden dosda çalışan dik için yazılmış format programları indirdim gene olmadı bu hususda bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim saygılarımla...

TuncaBozkurt
24-10-2007, 16:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

İşletim sistemi yüklemesi yaparken partition boyutunu 32 GB olarak belirlemiş olabilirsiniz. Bölümlenmemiş alan adı altında yaklaşık 40 GB kalmış olabilir. İşletim sistemi CD'niz ile bilgisayarı açın. Ön yükleme sonrası hard diskinizi bölebileceğiniz bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda bölümlenmemiş alan adı altında yaklaşık 40 GB'lık bir değer varsa, Partition Magic türü bir program ile yeni partition oluşturabilirsiniz. İşletim sistemi yükleme ekranından işletim sistmeini yeniden yüklemeden partition oluşturuluyor mu bilmiyorum. Bu nedenle Windows altından 3. parti bir yazılımla yapmanız daha mantıklı olur.

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 24 Ekim 2007 16:10
turkbowling
27-10-2007, 12:15   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

problem şu ki bölümlenmemiş alan gözükmüyor yok sanki harddisk 32 gb lık gibi görünüyor fdisk,xp açılış cd'si
hepsini denedim kaybolan kısmı hiçbir şekilde göremiyorum..

teşekkürler