Samsung S2 Portable 500gb Harici Hdd Sorun?

bosshakan
13-09-2009, 23:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Arkadaşlar Samsung S2 Portable 500gb Harici Hdd var. içinde yaklaşık 80gb veri var ve içine atmak istediğim diğer dosyalarımı atmak istediğimde dolu gösteriyor anlayamadım yardım lütfen...

Süleyman.
14-09-2009, 21:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Dosyalama sistemi nedir? Eğer FAT32 olarak biçimlendirilmişse, NTFS'e çevirmeniz lazım.

ufuk_35
15-09-2009, 07:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
800 mesaj

İçindeki tüm veriyi kaybedeceğiniz için başka yere taşımayı unutmayın. Fat32 dosya sistemi 4 GB tan büyük dosyaları desteklememektedir. Ntfs için bu yanılmıyorsam 4 TB idi.

Ygt06
15-09-2009, 19:37   |  #4  
Taze Üye
4 mesaj

bende bugün aynı ürünün 320 gb olanını aldım
aynısını bende de yaptı şimdi ntfs olarak biçimlendiriyorum

bir de yanlışlıkla alır almaz ürünün içinde gelen dosyaları sildim
büyük ihtimalle içindeki programlardan biri diski ayarlamaya yarıyordu.
bu programların biri de dosya şifreleme programıymış galiba.
samsungun sitesinde bulamadım programları
bosshakan msn adresimi versem msn veya maille harddiskin içinde gelen dsyaları zipleyip bana atabilirmisiniz yada indirebileceğim yer bilen link yollayabilir mi?

Son Düzenleme: Ygt06 ~ 15 Eylül 2009 20:00
Ygt06
15-09-2009, 23:46   |  #5  
Taze Üye
4 mesaj

sorunun arkadaşların dediği gibi fat32 olmasından kaynaklanıyormuş.
ntfs olarak biçimlendirdikten sonra düzeldi.
yalnız ntfs olarak biçimlendirdiğinde bilgisayarda kullanabiliyorsun
diğer cihazlara bağladığında harddiskin içeriğini görüntüleyemiyor
bende diski bölümleyip bölümlerden birini ntfs diğerini fat32 yapmayı düşünüyorum
bu işlemi de bu linkten yardım alarak yapabilirsin
diski bölmeden önce taşınabilir hdd üzerinde sağ tıklayıp bölümü silmelisin (işlem sırasında verilerin kaybolur işlemi yapmadan önce yedekle)
http://izmirturks.com/resimli-pr ... imli-anlatim-11668/

bölümlerin biçimlerini de aşağıdaki adımları izleyerek daha kolay biçimlendirebilirsiniz
( başka bir sitedeki fyilmaz isimli kullanıcıdan alıntıdır)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Başlat düğmesini tıklatın, TümProgramlar'ı, Donatılar'ı tıklatın, Komut İstemi'ni sağ tıklatın veardından Yönetici olarak çalıştır'ı tıklatın. Yönetici parolası veyaonay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

Komutİstemi penceresine convert sürücü_harfi: /fs:ntfs yazın ve ardındanENTER'a basın; burada sürücü_harfi dönüştürmek istediğiniz sürücününharfidir. Örneğin convert E: /fs:ntfs E sürücüsünü NTFS biçiminedönüştürecektir.

Dönüştürmek istediğiniz birimin adınıyazın ve ardından ENTER'a basın. Kullanılabilir birimleri görüntülemekiçin, Başlat düğmesini ve ardından Bilgisayar'ı tıklayın. Birimler,Sabit Disk Sürücüleri'nin altında listelenenir.

Dönüştürmesırasında bozulma veya veri kaybı ihtimali en az seviyede olsa da,başlamadan önce bölüm üzerindeki tüm verileri yedeklemelisiniz.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Not : Windows XP yükleme işlemi sırasında, boyutu 32 gigabayttan (GB) büyükolan bir bölümü FAT32 dosya sistemini kullanarak biçimlendiremezsiniz.Windows XP'de 32 GB'den büyük FAT32 birimleri takılabilir vekullanılabilir (başka kısıtlamalara tabidir), ancak Kurulum sırasındaFormat (Biçimlendirme) aracını kullanarak 32 GB'den büyük FAT32 birimioluşturamazsınız. 32 GB'den büyük bir birimi biçimlendirmenizgerekiyorsa, NTFS dosya sistemini kullanarak biçimlendirin. Başka birseçenek de, Microsoft Windows 98 veya Microsoft Windows MillenniumEdition (Me) Başlangıç disketini kullanarak başlatmak ve disktekiFormat (Biçimlendirme) aracını kullanmaktır. (alıntıdır : evowinds )                          -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
32 Gb den büyük bölümleri fat 32 sistemiyle biçimlendirmek için de aşağıda linkten yardım alabilirsiniz.

ürünün içindeki sildiğim yazılımlarıda buldum ama işime yaramadı yada ben beceremedim sildiyseniz yüklemesenizde olur. yazılımları aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

ihtiyacı olanlar buradan indirebilir

http://www.samsung.com/global/bu ... ort_AutoBackup.html

Son Düzenleme: Ygt06 ~ 16 Eylül 2009 03:11
zafer__aktas
16-09-2009, 23:56   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

bende 500 gb olandan aldım.dayımın bilgisayarda görüyor kullanıyorum fakat kendi bilgisayarımda tanımlanmıyor kullanamıyorum.nasıl tanıtcam yardımcı olurmusunuz.

bosshakan
17-09-2009, 01:07   |  #7  
OP Taze Üye
15 mesaj
Alıntı: Ygt06  
bende bugün aynı ürünün 320 gb olanını aldım
aynısını bende de yaptı şimdi ntfs olarak biçimlendiriyorum

bir de yanlışlıkla alır almaz ürünün içinde gelen dosyaları sildim
büyük ihtimalle içindeki programlardan biri diski ayarlamaya yarıyordu.
bu programların biri de dosya şifreleme programıymış galiba.
samsungun sitesinde bulamadım programları
bosshakan msn adresimi versem msn veya maille harddiskin içinde gelen dsyaları zipleyip bana atabilirmisiniz yada indirebileceğim yer bilen link yollayabilir mi?

Dostum programları rarladım tam senin için upload edecektim ki bizim serverda rapid ve benzeri sitelere girmeyi engelleyen bi program kurmuşlar o yüzden upload edemiorum ama kardeşim çarşıya çıkınca sana hemen up edeceğim programları merak etme..(askerdeyim bu arada) 

Ygt06
18-09-2009, 20:46   |  #8  
Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: zafer__aktas  
bende 500 gb olandan aldım.dayımın bilgisayarda görüyor kullanıyorum fakat kendi bilgisayarımda tanımlanmıyor kullanamıyorum.nasıl tanıtcam yardımcı olurmusunuz.
Senin bilgisayarındaki işletim sistemi ne dir?
Normalde Win. Xp de Pardus 2009 da rahatlıkla tanıyor.
Bağlantıları kontrol edip başka bir usb girişine bağlamayı deneyebilirsin.

Arkadaşlardiskin tamamını Fat32 olarak biçimlendirdiğinizde yine bağladığınızcihazlar tanıyamayabiliyor. Çözümünü bulduğumda buraya yazacağım.

bosshakan
 Dostum programları rarladım tam senin için upload edecektim ki bizimserverda rapid ve benzeri sitelere girmeyi engelleyen bi programkurmuşlar o yüzden upload edemiorum ama kardeşim çarşıya çıkınca sanahemen up edeceğim programları merak etme..(askerdeyim bu arada)
Kardeşim teşekkür ederim alakan için. Bir ara müsait olduğunda halledersin. Hayırlı teskereler. Allah yardımcın olsun.

zafer__aktas
21-09-2009, 15:42   |  #9  
Taze Üye
2 mesaj

benim pc işletim sistemi win. xp sp 3 kurulu.sp2 de de görmedi yükselttim sp3 oldu.ama yine görmüyor.dayımın bilgisayar xp  sp2 kuzenin bilgisayar vista onlar görüyo benimki görmüyor.işlemcim amd 64 bit 3800.ayrıca bilgisayarımdaki tüm usb ler 2,0 ve hiç birisinde görmüyor.benim 4 gb lik trakstor flaş belleğimden başkasını görmüyor.dayım da kingston flaş bellek var onuda görmüyor.samsung hdd format biçimide ntfs gözüküyor ancak yinede bir işe yaramıyor.200gb sabit hdd doldu pc kasılıyor.artık tek çarem format gibi gözüküyor.inş düzelir. ilginize teşekkür ederim.

Son Düzenleme: zafer__aktas ~ 21 Eylül 2009 15:44