Samsung SH-S203 MODEL DVD-WR

bymarks
26-07-2009, 08:02   |  #1  
bymarks avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
655 mesaj

merhaba arkadaşlar sorun şu
windows 7 32 bit kullanıyorum makinamda samsung marka dvd-writer var bir de başka philips dvd-writer daha var
samsung okumayı yapıyor fakat dvd yi yazdırmaya kalktığımda makinayı kilitliyor gibi oluyor uyarı mesajında
yasa dışı disk uyarısı verip yazdırmayı sonlandırıyor
princo marka dvd kullanıyorum
windows xp olan makinaya taktım sorunsuz bir şekilde çalıştırdı 7600 builti kullanıyorum
philips le yazdırdığımda yazıyor sadece benim makinada yazdırmıyor
princo dvd de xp ile baya dvd yazdırdım sorun ne olabilir aceba bilgisi olan varsa yardım etsin
antika sorunlar beni bulur zaten :D

Recep Baltaş
26-07-2009, 17:22   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Sayın kullanıcı, CHIP Online'da hiç kimse ayrıcalıklı değildir! Sorunuz varsa sorarsınız, cevaplanırsa cevaplanır cevabı yoksa da CEVAPLANMAZ! Hiç kimseden özel yardım istemek ve konulara gereksiz mesaj atarak kendi konuzua çekmek AHLAKI açıdan hiç mi hiç doğru bir davranış DEĞİL! Ayrıca forum kurallarına da AYKIRI!

Bundan sonra bu tür etik olmayan hareketlerde bulunan, spam mesaj atan, konu dışlı gereksiz mesaj atan ve mesaj sayısını boş mesajlar ile artıran kullanıcıları UYARMADAN BANLAYACAĞIM.

CHIP Online Forum, diğer forumlar gibi değildir. Burada belli bir SEVİYE mevcut ve bu seviyeyi korumak için elimden geleni yapacağım.

Üye olurken Üyelik sözleşmesini zaten okuduğunuzu kabul ediyorum.

-------------------------------------------------------------------------------

Hata nedir ve hangi yazılım hata veriyor? DVD SATA mı? PATA ise Master Slave ayarı nedir?

bymarks
26-07-2009, 18:12   |  #3  
bymarks avatarı
OP Yıllanmış Üye
655 mesaj

dvd sata başka makinaya taktığım zaman dvd yazdırabiliyorum kendi makinamda yazdıramıyorum yasa dışı disk yazıyor
aynı dvd writer ı ve diski başka makinada yazdırabiliyorum benim makinada yazdırılamıyor
başka dvd writer i bağlıyorum makinama o yazdırıyor samsung yazdırmıyor
varsa bildiğiniz çözümü help please

blacq_35
26-07-2009, 18:16   |  #4  
Yeni Üye
24 mesaj

erhan abi sen yapamasıyosun yuh be :D

melen
26-07-2009, 20:32   |  #5  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj
Alıntı: blacq_35  
erhan abi sen yapamasıyosun yuh be :
Olabilir. Her insan HATA YAPABİLİR. Her insan EŞİTTİR. Kahkaha ( Alınma canım hemen uyarı yaptım Kahkaha )

Genellikle PRINCO diskler hacklenmiş olabiliyor. Genellikle korsan şeylerde falan bakarsanız hep PRINCO yazısı görürsünüz. Bir de VERBATIM DVD ile deneyin. Ayrıca da birşey yapıp sildiyseniz ; o da geçersiz görebilir. DVD'yi de biçimlendirebilirsiniz.

bymarks
27-07-2009, 11:13   |  #6  
bymarks avatarı
OP Yıllanmış Üye
655 mesaj

anlatamadım galiba kendi makinamda samsung dvd writer ile yazamıyorum aynı disk i ve samsung dvd writer i başka makinaya takıyorum yazabiliyorum
boş dvd lerde bişey olsa başka dvd writer ile yazabiliyorum sadece samsung marka dvd writer ile kendi makinamda yazamıyorum
sata kablolarında birşey olsa lg marka dvd writer taktım sata olarak o yazıyor
anlamadım gitti ne dandik bir sorun bu böyle

Son Düzenleme: bymarks ~ 27 Temmuz 2009 13:27
secman
27-07-2009, 13:33   |  #7  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

sorun windows7 de kopya koruma eklemişler

bymarks
27-07-2009, 16:01   |  #8  
bymarks avatarı
OP Yıllanmış Üye
655 mesaj

arkadaşlar 3 tane program denedim üçündede yazdıramıyor programla alakalı olduğunu sanmıyorum
ayrıca windows 7 ye kopya koruma eklemişlerse diğer dvd writer larla yazdırıyorda neden samsung la yazdırmıyor
nero ile denedim ashampoo burning studio 2009 ve ultraiso 9 ile dvd yazdırmayı denedim
2.bir philips marka dvd writer var onunla yazdırıyor samsung la yazdırmıyor

OSMAN BAĞÇEVAN
14-08-2009, 04:50   |  #9  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

yazdırmak istediğiniz dosyalarla alakalı olabilir..
başka bir dosya ve dosyalar yazdırmayı hiç denediniz mi ?
yoksa onlarda da böle kopya koruma hatası mı verdi ?

bymarks
14-08-2009, 11:42   |  #10  
bymarks avatarı
OP Yıllanmış Üye
655 mesaj

sorun çözüldü arkadaşlar teşekkürler yinede sorun un kaynağı Kaspersky 2010 yüklememdi