SanDisk'ten Microsoft'a büyük SSD sitemi

CHIP Online
23-07-2008, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bellek kartı devi SanDisk, Solid State Disk çalışmalarının önündeki en büyük engeli açıkladı: Vista!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/SanD ... SD-sitemi_7905.html

Şirketin yılın ikinci çeyreğindeki finansal sonuçlarıyla ilgili bir konuşma yapan Harari, bir sonraki aşamada multi-level hücre teknolojisini kullanacak olan SSD'lerin, flash tabanlı hafızanın sınırlarını genişleterek 250 GB'a kadar ulaşabileceğini ifade etti.

Harari'ye göre SSD'ler en olumsuz şartların içinde dahi Mac ve PC'lerde sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor, ancak Vista söz konusu olduğunda bu sürücüleri gerektirdiği gibi çalıştıramıyor; oysa Mac sistemlerde böyle bir problem yok.

"Windows'un her zaman hard disklerle rahat anlaşabilmesine rağmen maalesef Vista bu konuda pek de başarılı değil" diyen Harari, Vista'nın yarattığı bu problem nedeniyse zor günler geçirdiklerini ve bu nedenle şirket olarak ürünlerinin çıkış tarihini sarkıtmaya mecbur kaldıklarını sözlerine ekledi.

Tüm konu: SanDisk'ten Microsoft'a büyük SSD sitemi

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Vista yeni teknolojilerle dost değil mi?

Mehmet-
23-07-2008, 01:18   |  #2  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Tamam işletim sistemi yeni, service paketlerle açığını kapatacaksın ama bu kadarını da beklemezdim doğrusu.
"Harari'ye göre SSD'ler en olumsuz şartların içinde dahi Mac ve PC'lerde sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor, ancak Vista söz konusu olduğunda" açıklaması haliyle hoş değil.
Ama service paketleriyle vistanın üstünlük elde etmesi kaçınılmaz.
Service pack 2 yi ne zaman sunacak acaba:)

hiko91
23-07-2008, 01:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,899 mesaj

puhahah vista yaptı yıne yapacagnı :D kendını bı turlu sevdıremedı:D

ReFeRaNSs
23-07-2008, 01:50   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,225 mesaj

nesine dost olmasınki ikiside yeni :D anlaşırlar zamnla takmayın kafayaa

alito
23-07-2008, 02:34   |  #5  
Yıllanmış Üye
317 mesaj

Vista sadece kendisini yeni teknoloji sandığı için çoğu donanımla anlaşamıyor galiba :)

PsikozY
23-07-2008, 08:34   |  #6  
Üye
90 mesaj

Vista aceleyle yapılmış bir işletim sistemi gibi gözüküyor (uzun zaman boş boş olturan MS çalışanları bir anda yapmaya çalışmışlar) ya da tam tersi çok uzun sürdüğü için yapımı (aheste aheste oturan MS çalışanları 3 kahve içip 1 satır kod yazmışlar) çok eksiği var.

Daha çok uyumsuzluk problemi çıkar bu gidişle. Vistadan beri Microsofttan soğudum. Ben daha yıllarca XP kullanmaya razıyım.

neverofnever
23-07-2008, 11:24   |  #7  
Yıllanmış Üye
507 mesaj

Denilebilir...! Bende Vistadan Xp'ye geri döndüm çünkü bluetooth cihazlarımı desteklemedi.Benim içinde çok önemli olan birşeydi o yüzden xp'ye geri döndüm.Vistanın daha ilerlemesi gereken çok yol var.Her şey güzel düşünülmüş evet ama asıl önemli şey yapılamamış.Uyum sorununun service pack 2de kesinlikle giderilmesi gerek.

Fattur
23-07-2008, 11:50   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

nabalım siz eski ürünleri kullanıyorsunuz o yüzden uyum problemleriniz var.
Ama ssdleredeki eksiklik bu vistaya bağlayamazlar.

Kapalı Hesap (53751)
23-07-2008, 12:02   |  #9  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Bu Microsoft'ta gözümden iyice düşüyor baksana niye Mac'te sorun yok...

PsikozY
24-07-2008, 02:55   |  #10  
Üye
90 mesaj

Sanırım Microsoft için 3 dönem söz konusu olacak. Bill Gates dönemi, Bill Gates dönemi sonu, Bill Gates sonrası.

Microsoft faaliyetlerini böyle izlememiz gerekiyor. Windows 7de başarısız olursa MS çok daha fazla puan kaybedeceğe benziyor. Gördüğümüz kadarıyla Win7 için Vistanın görsel bir imitasyonu ifadesi söylenebilir. Açıkçası daha erken ama eğer bu öngörü gerçek olursa MAC OS ve Linux büyük bir atılımla seslerini duyurabilir.

hepatit
24-07-2008, 23:55   |  #11  
Taze Üye
8 mesaj

makinaları yamalı bohçaya çeviren vista bu konuda çuvallamaya devam ediyor.mac ciler tebessüm ederken parduscular gülmekten yarılacaklar. sonuna kadar pardus.