Sapphire HD4870 Monitor Problemi

ravin_rabbid
17-02-2010, 11:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Oncelikle selam herkese. Arkadaslar benim sorunum sudur: universite ogrencisiyim ve memlekete gidip gelirken kasami da yanimda goturuyorum tasima sorunum olmadigi icin. Memlekette odamda bir LG 32" LCD TV var, Izmir'de, ogrenci evimde de 19" HP monitorum var, bu beni monitor tasimaktan kurtariyor. Ekran karti ayarlarini memleketteki tvden maximum verim alabilmek icin degistirmistim, lakin tekrar Izmir'e gelip kasami 19" monitorume bagladigimda monitor "No Signal" vermeye basladi. Bu konularda tecrubeli bir arkadasim bunun ekran karti ayarlarinin tv icin optimize edilmis oldugundan kaynaklandigini, ekran kartinin 19" monitore goruntu gondermedigini soyledi. Lakin monitor acilmadigi icin ayarlamalari da yapamiyorum, elim kolum bagli kaldim, ne yapabilirim? Bir kisayolu vs var midir bunun?

DEXTER 26
17-02-2010, 11:55   |  #2  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 26
1,018 mesaj

aynı sorun bendede oldu bi turlu acamadım ben sole cozdum o evdeki lg 32 lcd max cozunurlugunu bılıyorsundur ve sımdı acamadıgın kartınkınıde işlem basit aslında - lg 32 lcd ayarlarında bi monitor bul kartı tanır zaten otomatık olarak burdan kart ayarlarını  19 inç hp nı gore ayarlarla tabi mx cozunurlugunun ustunde olmasın yoksa gene acılmaz bende bu sekılde cozmustum