SATA Hard Disk NTLDR Eksik hatası

jotun666
21-02-2010, 03:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Forumda NTLDR eksik başlığı ile açılan konuları inceledim. Benim problemim aynı fakat verilen çözümler işe yaramadı. Sorunum şu:
Arkadaşım yeni bir sata hard disk aldı. Kendisi şuan IDE kullanmakta. Bilgisayarı dükkanında olduğu için benden aldığı hard diske windows kurmamı istedi. Kendi pc mde win. xp sp2 kurdum. Bazı programları da yükledim. Fakat hard diski onun pc ye taktıp boot yaptığımızda "ntldr eksik" hatası verdi. Nette belirtilen tüm çözümleri uygulamama rağmen sorun düzelmedi. (ntldr ve netdetect.com dosyalarını root'a kopyalama, boot.ini dosyasını düzenleme gibi) Pc yeni hard diski görüyor, fakat bios dan ayarladığımızda yeni hard diskteki windows açılmyor. xp yükleme cd sini takıp onarmayı denedim fakat sanırım cd-dvd combo rom'u kopya cd leri okumuyor ve boş görünüyor.
Farklı bir pc de yüklenen windows acaba açılmazmı? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

mcafee23 ayrılmıştır
21-02-2010, 03:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

çok net bir şekilde söylüyorum açılmaz (denendi)
açılsa bile işinize yaramaz chipset ve donanım farklılığından dolayı hatalar verecektir.
sıfırdan kurun boşuna zaman kaybetmeyin

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 21 Şubat 2010 03:48
jotun666
21-02-2010, 14:00   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Yanıt için teşekkürler. Yeni bi CD-Rom takıp format atacağız artık, başka yolu kalmadı.

samishener
12-04-2010, 08:09   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: mcafee23  
çok net bir şekilde söylüyorum açılmaz (denendi)
açılsa bile işinize yaramaz chipset ve donanım farklılığından dolayı hatalar verecektir.
sıfırdan kurun boşuna zaman
bilip bilmeden konuşmayı ne de çok seven varmış...
çok net söylüyorum, çalışır (defalarca denedim)
eğer bir diske windows kurduysanız diğer bir pcde çalışır sadece yeni pcnin driverlarını tanımaz. bu yüzden yeni pcnin driverlarını kendi cdsinden kurmanız gerekir.
windows bir diske ilk kurulduğunda tüm driverlarla beraber mi kuruluyor? hayır, sonradan chipset cdmiz ile biz kuruyoruz.