sayın forum yöneticileri

black_flood
06-08-2009, 00:54   |  #1  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

benim bir sıkıntım var form ile ilgili. windows 7 ile ilgili sorular kısmına sorunumu belirtemiyorum bir sıkıntımı var yolsa kapatıldımı ??

Ayrıca 26 Haziran 2009 tarihinden itibaren, Microsoft’un anlaşmalı iş ortakları aracılığıyla Windows Vista’nın Home Premium, Ultimate ve Business sürümlerinin yüklü olduğu yeni bilgisayar satın alan son kullanıcılar, ücretsiz olarak Windows 7 işletim sistemine de sahip olabilecektir.

yukarıdaki kelimenin ardındaki anlaşmalı firmalara toshiba ve sony firmalarıda dahilmi değilmi ona göre müşterilerimi yönlendireceğim. eğer anlaşması var ise yapmam gereken formaliteler windows vistada yapmış olduğum işlem basamakları gibi fatura ibrazı ve diğer işlemler yeterli olacakmıdır?

bunları sormak istiyorum ama yeni konu diye bir seçenek gelmiyor.

Semih Özyurt
06-08-2009, 04:31   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,748 mesaj

dostum yeni bilgisayar alanlara win 7 yükseltmesi sanırım sadece casperda geçerli diye biliyorum ben ne toshibada nede sony de geçerli değil sanırım zaten geçerli olsa bile win 7'ye yükseltmek icin uyanık olan microsoft extradan para talep edicektir.

black_flood
06-08-2009, 06:43   |  #3  
black_flood avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

ingilizce sitesinde ürün id ve seri no girince  olup olmadığını gösteren bir yerin linki verildi bana oradan öğrenebildiğim gibi microsoft sitesindende direk upgrade seçebiliyorum. casper gibi ufak tefek bir firma geçiyorsa diğerlerininde yapması şart yapmıyorsa ayıp ediyor.

Ciim
06-08-2009, 10:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
454 mesaj

rahat ol büyük firmaların kararı değil microsoft un bir şeyi bu sanırım...

26 haziran 2009 ile 1 ocak 2010 arası alınacak tüm vistalı modeller ücretsiz yükseltme hakkına sahip...

kimisi ürün id v.s alıp DVD yolluyor.. kimide internetten indirebileceğin bağlantı sağlıyor..

ErKaN-23
06-08-2009, 10:45   |  #5  
ErKaN-23 avatarı
Yıllanmış Üye
931 mesaj

evet ben dün teknosa da çalışan bir arkadaşımı ziyaret ettim ama bu her ürün için geçerli değil win7 yükseltme sunumu aynı marka bazı pc lerde çıkıyor bazılarında çıkmıyor bu sunum  zaten basic ve starter sürümlerinde yükseltme hiç yok bu tamamen üretici firmanın insiyatifinde olan bir durum pc nin satış durumuna göre modeline göre ayarlıyor gibi geldi bana

şöyleki dün yeni mağazaya gelen iki adet toshiba notebook için modelleri aklımda değil ikiside home premium yüklü ama aralarında işlemci ve fiyat farkı var birinde upgred sunumu var diğerinde yok

kısaca arkadaşlar her yeni bilgisayar için geçerli değil bu bilgisayarı alacağınız zaman kutunun içinde üzerinde seri numarası bulunan bir upgrede sunumu bulunamsı lazım bu numarayla microsofta kayıt yaptırıp dvd nizi istetebiliyorsunuz ama o sunum numarası şart beyler yoksa yükseltemezsiniz

Son Düzenleme: ErKaN-23 ~ 06 Ağustos 2009 10:49
EbRaR ErDeM
06-08-2009, 12:06   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,217 mesaj

her firmada geçerli tabii win vista home pre business veya ultimate yüklü olması lazım

PcMaKeR
06-08-2009, 22:15   |  #7  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Sony ve Toshiba belirli modellerde ücretsiz geçiş sağlamaya başladı. En basit örneği teknosa broşürünü almak. hangi modellerde geçişi detaylıca anlatmış ;)

melen
06-08-2009, 22:16   |  #8  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

Exper'inden tut, HP'sine kadar hepsinde var.