scvhost2.exe sorunu

lampard89
12-03-2011, 18:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Bilgisayarı açtığımda karşıma direk

C:\Windows\System32\drivers\etc\scvhost2.exe Belirtilen yol yok
Yolu denetleyin ve daha sonra tekrar deneyin

hatası ile açılıyor

Bir konuda gördüğüm virüs total sitesinden rapor istedim 7 kusur buldu rapor ise şu şekilde...

http://www.virustotal.com/file-s ... 135beee4-1299946688

ne yapmam gerekiyor bu 7 hatayı ve açılışta aldığım hatayı gidermek için ?

enderiskender
12-03-2011, 19:19   |  #2  
Yeni Üye
36 mesaj

onlar hata deil virüs bulmuş o scvhost2.exe diye bir windows dosyası yok o bir virüs ama bir şakılde silinmiş o yüzden açılamamıştır . açılıstakı hatayı düzelmek için başlattan çalıştıra gir oraya msconfig yaz açılan sayfada başlangıç sekmesine geç scvhost2.exe nin onindeki işareti kaldır kaydet bi daha çıkmaması gerekir

M.G.G
12-03-2011, 19:20   |  #3  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Başlat>Çalıştır>Regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
Anahtarını bulun Run'un üstüne bir kez tıklayın sağda bir tablo belirecektir.Veri kısmında 

C:\Windows\System32\drivers\etc\scvhost2.exe yazan değeri silin.Artık böyle bir hata gelmiyecektir.Şimdi gelelim viruse can çekiştirmeye..
Unlocker programını indirin, Kurun.Bilgisayarıma tıklayın.Araçlar>Klasör Seçenekleri>Görünüm'e gelin(Eğer arçlar gözükmüsorsa(Win7 veya vista) Alt tuşuna basarak gözükmesi sağlayabilirsiniz.Gizli Dosya ve Klasörleri göster seçin.Korunan işletim sistemi dosyaları gizle(Önerilen)'in tikini kaldırın.

Başlat>Çalıştır>C:\Windows\System32\drivers\etc\  yapın
svchost2.exe  dosyasına sağ tuş ile tıklayın.Unlocker Deyin.Birazdan unlocker gözükecektir.Bütün kilitleri aç deyin.Svchost2.exeyi Shift+Delete ile silin.
Lamer icadı u virusü en basit yöntemle sistemden atmış olduk.Kolay Gelsin ;)

lampard89
12-03-2011, 19:54   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Bahsettiğiniz yolda öyle birşey yok

M.G.G
12-03-2011, 20:27   |  #5  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

İlginç bişey değil registry'iniz zarar görmüş.Bana inanamıyorsanız benim pcme inanın.

Advanced System Care ile Registry Tamiri yapın ;)Download

lampard89
12-03-2011, 20:44   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

programı kurdum onardım hala görünmüyor onlar :)

hadi o neyse ama Başlata o yeri yazıp gittim sağ tıkladığımda unlocker seçeneği yok :)

hadi onu da geçtim yoluna gidip shift delete ile sildim o dosyayı çalıştır msconfig ile de başlangıçta çalışmaması için işareti kaldırdım ama bunu daha önce de yapmıştım ve şu an o listede şareti kaldırılmış 2 tane scvhost2.exe oldu daha 5 gün önce kaldırmıştım birini böyle.

Sürekli yenisi mi eklenecek oraya :)

M.G.G
12-03-2011, 20:57   |  #7  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
3,367 mesaj

Lamer akıllı çıktı.Siz farketmeden irc kanalında korumaya almış virus ve öteki dosyaları...
Nediyim...UnHackMe indirin.Sorununuzu çözer ;)
Download