Sdd'Ler Ne İşe Yarıyor

PropHet-TR
19-06-2013, 13:46   |  #1  
PropHet-TR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
203 mesaj

Slm Arkadaslar Ben Sizlere Birsey Sorcam Arkadaslar Bu ssd Ler Ne İşi Yarıyor Bu Sdd Lerin Özellikleri Benım Anladıgım Kadarıyla Bu Sddler Cd Okuma Yazma Ve Pc Hızlı Acma Kapatma İşini Yapıyor Deilmi Bunlardan Yanısıra Baska Hangı Ise Yarıyolar

Alpostros
19-06-2013, 13:54   |  #2  
Alpostros avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
513 mesaj

SSD'ler çok kullanışlıdır. Harrdisklerden küçük,hızlı ve çok hafiftir. Bir SSD'nin ağırlığı Yaklaşık 1 usb kadardır. Onlardan hızlı hiçbirşey yoktur. Kolay taşınabilir. Windowsunu HDD'ye yüklersen 2dk de SSD ye yüklersen 7sn de( 7 sn windows 8de ). SSD'ler kısaca mükkemmeldir.

PropHet-TR
19-06-2013, 15:30   |  #3  
PropHet-TR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
203 mesaj

Oyun İçi Bir Performans SAGLIYOMU

yokyak
19-06-2013, 15:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
227 mesaj

sağlar tabi oyunu daha akıcı bir şekilde oynarsın ve sistemin iyiyse bazı donmalar ve kasmalar kalkar.

bende ssd yok oyunlarda görev yöneticisini açıp baktığımda harddisk %99 larda oluyor haliyle oyunda akıcılık gidiyor

DiamondMines
19-06-2013, 16:06   |  #5  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: PropHet-TR  
Slm Arkadaslar Ben Sizlere Birsey Sorcam Arkadaslar Bu ssd Ler Ne İşi Yarıyor Bu Sdd Lerin Özellikleri Benım Anladıgım Kadarıyla Bu Sddler Cd Okuma Yazma Ve Pc Hızlı Acma Kapatma İşini Yapıyor Deilmi Bunlardan Yanısıra Baska Hangı Ise Yarıyolar

Video KaldırılmışVideo Kaldırılmış
okinkurt
19-06-2013, 16:16   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj
Alıntı: DiamondMines  

Video KaldırılmışVideo Kaldırılmış
 Güzel video eline sağlık dostum :) SSD ler sistem hızını feci katlıyor Corsair force gt3 almayı düşünüyorum lakin sata II anakart var yarı yarıya hız kaybı demek şuan 7200 rpm hdd var 1tb tam dolu olunca feci kasılıyor sistem oyunlarada etki ediyor SSD cok önemli bir hal aldı artık Sata III destekli anakart alırsam hemen alıcam birtane.

DiamondMines
19-06-2013, 16:18   |  #7  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
Alıntı: okinkurt  
 Güzel video eline sağlık dostum :) SSD ler sistem hızını feci katlıyor Corsair force gt3 almayı düşünüyorum lakin sata II anakart var yarı yarıya hız kaybı demek şuan 7200 rpm hdd var 1tb tam dolu olunca feci kasılıyor sistem oyunlarada etki ediyor SSD cok önemli bir hal aldı artık Sata III destekli anakart alırsam hemen alıcam birtane.

Yarı katı hız farkı olmaz sata 2 anakarta takılırsa. Sadece düz okuma/yazma hızı darboğaz olur o kadar. 4K ve random hızları zaten yine mekanik diske göre kat kat daha iyi. Bence performans farkını yine gösterir sata 2 de bile.

okinkurt
19-06-2013, 16:25   |  #8  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Yarı katı hız farkı olmaz sata 2 anakarta takılırsa. Sadece düz okuma/yazma hızı darboğaz olur o kadar. 4K ve random hızları zaten yine mekanik diske göre kat kat daha iyi. Bence performans farkını yine gösterir sata 2 de bile.

Sata II testlerine bakmıştım bazılarının fena değildi ancak dual core sistem var şuan ssd lüx kaçar gibi bi yandanda hdd beynimi yiyor pancar motoru gibi :D alıp almamak arasında gidip geliyorum kötü bir hdd oyunda fps ye bile etki ediyor bazı noktalarda gtx 660 almıştım hdd yüzünden keyfini çıkartamadım ssd ye öncelik tanıyabilirim hedefimde i5 3570k var para biriktirip almak niyetindeyim lakin hdd kaşınıyor :D

DiamondMines
19-06-2013, 16:47   |  #9  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
Alıntı: okinkurt  
 Sata II testlerine bakmıştım bazılarının fena değildi ancak dual core sistem var şuan ssd lüx kaçar gibi bi yandanda hdd beynimi yiyor pancar motoru gibi :D alıp almamak arasında gidip geliyorum kötü bir hdd oyunda fps ye bile etki ediyor bazı noktalarda gtx 660 almıştım hdd yüzünden keyfini çıkartamadım ssd ye öncelik tanıyabilirim hedefimde i5 3570k var para biriktirip almak niyetindeyim lakin hdd kaşınıyor :

Önceliğine göre en gerekli parça en uygunudur kardeş. Sana nasıl uygun geliyorsa onu seçersin. Şu anda bende format ile uğraşıyorum parçalar buldum dual core, 1gb ram, ax1650 ekran kartı ve taaa windows 7 'kur' noktasına gelene kadar maxtor 160gb sata, canımı yedim, cpu fan hızı 2000 rpm ile çalışıyor. Eski sistem baya eskimiş yeni sistemlere alıştıktan sonra.

okinkurt
19-06-2013, 16:54   |  #10  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Önceliğine göre en gerekli parça en uygunudur kardeş. Sana nasıl uygun geliyorsa onu seçersin. Şu anda bende format ile uğraşıyorum parçalar buldum dual core, 1gb ram, ax1650 ekran kartı ve taaa windows 7 'kur' noktasına gelene kadar maxtor 160gb sata, canımı yedim, cpu fan hızı 2000 rpm ile çalışıyor. Eski sistem baya eskimiş yeni sistemlere alıştıktan sonra.

Ferrari den inip murat 131 e binmiş gibi oluyor :D ben Quad ı söküp dual core u taktım 3gb ram var eski sistem modunda kullanmaya calısınca kasılıp kalıyor birde hdd de 30 mb hız olunca çin işkencesi gibi sanırım alıcam bir ssd hiç değilse kafam rahat eder mahmut tuncer modundaki hdd den kurtulurum :D