seagate 1tb diskim bir anda açılmaz oldu

superfolder55
03-07-2009, 12:05   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
42 mesaj

şubat 2009 da aldığım seagate barracudayı ayrıca aldığım harici kapta (external case) kullanıyorum. az önce diski çalıştırdım ve usb kablosunu bilgisayara bağladım. hdd bilgisayarım penceresinde gözükmedi. bunun üzerine diğer cihazımda denedim. gene gözükmedi. elimde ikinci bir disk ve kap olduğundan acaba kapta sorunmu var diyerekten diğer diskin kabı ile denedim, gene çalışmadı. garantisi falan var ama içindeki dosyalar ne olacak. ayrıca usb kablosunu bilgisayara taktığımda bilgisayar anormalleşiyor. kabloyu taktıktan sonra IE veya herhangi bir uygulama başlatmak için birkaç kez tıkladığımda açılmıyor, kabloyu çıkarır çıkarmaz bütün sayfalar/uygulamalar açılıyor. bu nasıl birşeydir anlamadım. kabloyu çıkararken diskim 1-2 saniyeliğine "yerel harddisk" adında görünüyor ve yok oluyor. fakat taktığımda gene ortalarda yok. :(

denediğim yöntemler:

-iki ayrı kap (external case) ile ayrı bilgisayarlarda denedim, disk gözükmedi
-diski kaptan ayırarak bilgisayarımın anakartına bağladım, disk gözükmedi

Banned
03-07-2009, 12:13   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Diski kaptan söküp direk bağlayın ve disk yönetiminden ve biostan konrol edin. Gözükmüyorsa direk servise gönderin. Muhtemelen sizin diskinizde şu hatalı frmwareli dsklerdendir. Bilgilerinizde gaanti kapsamında kurtarılması lazım ama yaparlarmı bilemem. Seagate bu disklerde veri garantisi vermiş firmware hatası bulunan disklerdei verilerin kurtarılabilmesi için ekip oluşturduğunu söylemişti. Servisi ile direk telefonda görüşmeli ve bu veri garantisini araştırmalısınız.