security tool warning i silemiyroum

HPQ-User
02-11-2009, 10:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

carizma87 sormuş:
security tool warning i  silemiyroum ne yapmam gerek bikgisyarın %80 inden faydalanamıyorum lütfen  yardım ederseniz sevinirim

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
arçelik marka keysmart

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; DS_desktopsmiley; GTB6)

OSMAN BAĞÇEVAN
02-11-2009, 16:12   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

yüklediğiniz dosyayla silmeye çalışın ,
silemiyorsa :

HEAC_KER
09-11-2009, 14:35   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

:) ya arkadaşlar uzay çağındayız 1 mg virüs için pc formatı yok bilgisayarı geri alma : d
gözüme çarptı dediğiniz virüsü inceledim.
virüs bdk koduyla yazılmış dolayısıyla program modunda ;  herhangi bir virüs taramasında görünmesi söz konusu değil..
virüs aktif olmussa bilgisayarı geriye almanızda söz konusu değil..
herkes kafasına göre konuşmuş.insanları yanlış yönlendiriyosunuz. bırakında bilen kişiler yazsın.
bilgisayarınız açılırken windows çubuğu çıkmadan önce F8'e basarak karşınıza çıkan menüden güvenli mod yazan yere gelip bilgisayarı başlatın ve security tool isimli klasörü bilgisayarınızdan silin sonra restart atmanız yeterli. yani 60 saniyelik bir işlem.
bilmeyen arkadaşlar için açıkladım.
genel olarak söyleyecek olursak yapmanız gereken tek şey normal olarak bilgisayarınız açıkken program kullanılıyor diye silemediğiniz security tool virüsünün dosyasını güvenli modda girip bilgisayardan silmek sonra rest atmak
security tool isimli dosyanın yeri neresi güvenli modda girdikten sonra nerde bulacam onu diye soran arkadaşlar olursa
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\185647\Security Tool
aplication data'nın içinde bi yerdedir orayı güvenli modda girip ararsanız klasörü bulup silersiniz.
Bilmeyen arkadaşlar için çok genel bi açıklama yaptım. bys

muhayn
09-11-2009, 19:57   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

bu security tool denen virüsü silemiyorum. Güvenli modda açılmıyor pc f2 f5 f8 ile ayrı ayrı denedim ama yinede olmadı.
combofix i indirdim zaten exe uzantılı hiçbişeye izin vermiyor
nod 32 yi zorla indirdim o da görmüyor virüsü
çalıştır yaptım msconfig yazdım ok dediğimde hiçbir sayfa çıkmıyorki başlat menüsünü seçebileyim
kafayı yemek üzreyim bu virüs korkutuyor beni credi cardınızla ilgili detaylar hosta gönderiliyor gibi şeyler diyip:(:(:(:(:(

Banned
11-11-2009, 17:03   |  #5  
Banlandı
17 mesaj

Ctrl+Alt Delete yaparak görev yöneticisi başlatın.
İşlemler menüsünden 0050454.exe ya da sizdeki sayı farklı olabilir. Bu işlemi sonlandırın.
Yukarıda arkadaşın dediği klasörü C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\sizdeki numara
silin.. İşlem bu kadar basit..

yaziciomer
12-12-2009, 14:12   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar yukarıda yazılı olan bütün yolları denedim hiç birini yaptırmıyo
ctrl+alt+del bile açtırmıyor
farklı ne yapabilirim cevaplardanız sevinirim .

NoteBook
12-12-2009, 18:39   |  #7  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Bir öneri.
Başlat/Çalıştır/Regedit i çalıştırın,
HKEY_LOCAL_MACHINE
Software
Microsoft
Windows
CurrentVersion
Uninstall’ ı açın
Burada Program-Ekle kaldır bölümündeki listeyi göreceksiniz.Listeden ilgili dosyası bulun DEL tuşuna basarak silin.

Phoenix_
12-12-2009, 22:06   |  #8  
Yıllanmış Üye
895 mesaj

Revo Unisnstaller gibi programlarla silmeyi deneyin.
Bir virüs taraması yapın
Spybot la bi taratın

Olmassa manuel olarak kaldırmayı deneyin.Sonra da kayıt defterinden ilgili anahtarları silin.CCleaner ile de kalan artıkları temizletin.

mancukya
12-12-2009, 22:40   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

1 sistem geri yüklemeni kapat
2 combofix yükle antivirus korumasini kapat ve comboyu calistir islem bitene dek bekle
3 islem bittikden sonra cclenaer ile anahtar ve gecici dosyalari temizle
4 spybot ve anti malware yükle update yap spybot ile bagisikla ve tarat bitince temizlet oto yapmaz anti malware güncelle ve full tarama yaptir bitince temizlet oto temizlemez.
5 uyduruk antivirusunu degistirmeyide unutma.

Ugrastik sana 30 kere anlatilmasina ragmen detayli anlattik nasil yapamiyorsun anlamiyorum ayrica her söyleneni degil gerekeni yap bunlarda gerekenler.

Son Düzenleme: mancukya ~ 11 Mart 2010 22:16
cenayse
04-03-2010, 19:25   |  #10  
Taze Üye
9 mesaj

Arkadaşlar merhaba maalesef ben her yolu denememe rahmen bu security adlı virüsten kurtulamıyorum başka bir yolu varmı?Güvenli moda geçmeme izin vermiyor

cenayse
04-03-2010, 19:32   |  #11  
Taze Üye
9 mesaj

Arkadaşlar merhaba maalesef ben her yolu denememe rahmen bu security adlı virüsten kurtulamıyorum başka bir yolu varmı?Güvenli moda geçmeme izin vermiyor

cenayse
04-03-2010, 19:34   |  #12  
Taze Üye
9 mesaj

başlat komutunuda kabul etmiyor regedit yapamıyorum

cenayse
04-03-2010, 19:35   |  #13  
Taze Üye
9 mesaj

başlat komutunuda kabul etmiyor regedit yapamıyorum

jojobey
11-03-2010, 20:07   |  #14  
Taze Üye
6 mesaj

F O R M A T..! kredi kartı kullanıyorsanız ve "bilgileriniz gönderiliyor" diye yazdıysa acil bankanızla temasa gecin..bilgisayarada saglam bir format atın ve internetten .exe uzantılı dosya alacaksanız sadece bildiginiz ve güvenilebilir sitelerden,(chip.com.tr gibi) alın..belki virusu formatsızda silebilirsiniz ama arkanıza birde emin olarak yaslanmak var..acil sifalar..

Rtm
22-04-2010, 12:38   |  #15  
Taze Üye
1 mesaj

Malwarebytes' Anti-Malware programının açılmasına engel olan bir yazılım oldugu için alternatif olarak Combofix kullandım.. sorunumu anında halletti.. bu sorunu yaşayan arkadaşlar için kurtuluş  yolu olabilir.

mancukya
22-04-2010, 13:43   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

öncelikle sistem geri Yükleme kapat

1 combofix ilk olarak bunu yapin
2 Ccleaner ile gecici dosyalari kaldir 
3 Anti malware spybot kur update tara ve temizlettir oto yapmazlar
4 Uyduruk Antivirusunu kaldir yerine adam gibi bir sey kur  

Son olarakta elle viirus silen sivri zekali arkadaslar Microsftun Komut yazma departmanindanmi calistin bir virus sadece bir dosya icindemi olur  biraz akil fikir sytem32 regedit vs vs kendini cok yerlere atar özellikle regeditden silinmezse kendini yeniden yükler ya biraz akil fikir.

son msgda sorunu halletmis ama pek emin olma dediklerimin hepsini uygula combofix belli basli seyleri temizlerki o makinede daha neler vardir.

Son Düzenleme: mancukya ~ 22 Nisan 2010 13:44