Serviste çalışan ama eve gelince çalışmayan PC

dacay
22-02-2009, 19:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhabalar,
Geçen hafta Vatan Bilgisayar'dan OEM bilgisayar toplattım. Orada uğraşılıp PC çalıştırıldıktan sonra eve getirdiler. İlk olarak monitörde "No video input" mesajı vardı, belki monitördendir dedik ve ikinci denemede bilgisayar açıldı ve servis görevlisi gitti. Ancak daha sonraki denemelerimde PC'nin elektriğini birçok kez resetleyerek ancak 2 kere açabildim, ki bazen kendini boot etme döngüsüne sokuyordu. Bunun üzerine Vatan Bilgisayar'ın servisine götürdüm. Orada yardımcı oldular ve kendi gözlerimle PC'min orada normal çalıştığını gördüm. Sebebini anlayamadı oradakiler de, belki bişey farkeder diye yine eve getirdim ancak PC'nin durumu yine aynı. Monitörümü test ettim başka bir PC'de, sorunsuz çalışıyor. Bilgisayarın ekran kartını TV'ye bağladım orada da sinyal almıyor. Eğer ne yapabileceğim konusunda yardımcı olursanz çok memnun olurum. Sistemim şöyle:
- MSI P45-Neo Anakart (1600FSB, 1066Mhz)
- Corsair 2x1 GB Ram (1066Mhz)
- Intel Core2 Quad 9400 (6mb cache)
- ATI HD4830 ekran kartı
- WD 500 GB hard disk
- CoolerMaster 460W güç kaynaklı kasa

Başka bilgi isteyen olursa cevaplayabilirim. Teşekkürler...

dacay
22-02-2009, 19:26   |  #2  
OP Taze Üye
5 mesaj

Arkadaşlar login olup uzmanına sorun kısmında yeni mesaja tıkladım ama windows 7 ye atmış mesajımı sanırım, gerekli yere taşınırsa sevinirim.

- - - MERT - - -
22-02-2009, 21:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
537 mesaj

Evinizde elektrik şebekesinden kaynaklanan bir problem olabilir. Prizlerinizin topraklaması düzgün olmayabilir. Ve şebekeden gelen akım aşırı dalgalanıyor olabilir.

Prizlerinizin düzgünce topraklanmasını sağlayın. Şebeke dalgalanmalarından ve elektrik kesintilerinden bilgisayarınızın zarar görmemesi için de kaliteli bir UPS (kesintisiz güç kaynağı) edinin.

Son Düzenleme: - - - MERT - - - ~ 22 Şubat 2009 21:07