Ses aygıtım kayıp

HPQ-User
25-03-2008, 19:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

cayyyylak sormuş:
Sorunum şu ki: dizüstü bilgisayarımın ses aygıtı çalışmıyor. DEnetim masasından ses efekti ve es aygıtları'na geldiğimde "ses aygıtı bulunamıyor" mesajını görüyorum. Anladığım kadarıyla ses driver'ını yeniden yüklemem gerekiyor fakat bilgisayarla verilen cd'lerin arasında böyle bir cd bulamadım. Nasıl temin etmem gerekiyor, download edebileceğim bir adres var mı, servise mi götürmem gerekiyor.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Bilgisayarım dizüstü Toshiba Hdtogo, 512 MB RAM, 40 GB HARDDISK' e sahip bir bilgisayar.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322)

mehsa
26-03-2008, 12:39   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

Merhaba,

bilgisayarınızın markasına ve modeline göre toshibanın internet sitesinden ilgili driverı indirebilirsiniz.Şunuda deneyin ve bakın.bilgisayarın üzerinde sağ tuş \yönetim\aygıt yöneticisine tıklayın.sağ pencerede sarı soru işaretli bir donanım varmı.Varsa bir şekilde driver bozulmuş.Ona çift tıklayarak sürücü güncelleştirmesi yap diyip daha önceden zaten var olan bilg.yüklenmiş olan gerekli olan dosyalarını bulabilir.bunun haricinde hdd de bir noktada driverları kurarken yardımcı kurulum dosyalarını kopyalamış olabilir.Bir araştırın ,sonra nette driver arayın.Marka model için notebookun alt kısmında dc-14-L45 gibimsi bilgiler vardır.