Ses çıkartan "fan"

HPQ-User
22-02-2008, 16:15   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

infernal sormuş:
Merhabalar. Kasamın yan tarafında bir fan var.Boru ile işlemciye soguk hava ilettigini dusunuyorum. Fakat ters mi bagli sorunu cozemedim.

1. Fan vidaları boşa donuyor, bir suru vida değiştirdim olmuyor. Fan 8cm olanlardan.
2. Aşırı ses çıkartıyor, ters bağladığım zaman bu ses gidiyor fakat bu sefer de havayı dışarı üflüyor.
3. Fan kısmının yarısını elimle kapatınca ses büyük oranda düşüyor.
4. Çözüm olarak sigara paketinin dış platiğini oraya tutturuyorum, bu sayede ses kesiliyor. Ama endişe içinde olduğum için bunu her daim yapmıyorum.

Bir öneriniz olursa çok mutlu olurum. Bu arada, ekran kartı incelemeleriniz oluyor. Onboard ekran kartım var ve haliyle iyi bir sonuç alamıyorum. Ekran kartı fiyatları el yakıyor. Fiyat konusunda yardımcı olursanız sevinirim, her kafadan bir ses çıkıyor..

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
amd 4000 x2 64
kasa yanında fan var.(oem)

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30; .NET CLR 3.0.04506.648)

Borga-x
22-02-2008, 16:53   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Fanınızın koselerınde bulunan vıda yerlerı gevseyıp yalama olmuş. Bunun ıcın fanı yerınden cıkartıp gevseyen kısımları ocakta bıraz ısıtarak plastıgı erıtmeye calısın ve elınızde kosesıne bastırın boylece yuva deforme olacaktır tabı plastıgı ıyıce erıtmeyın sakın yoksa fanı yerıne takamazsınız. Deforme ettıgınız yerde yuva daralacagı ıcın vıda taktıgınızda vıda dişleri sıkışacaktır. bunu 4 kenarada uygulayın. Eger beceremem dersenız kendınıze yenı fan alın.

Ekran kartları en uygun fıyatlısından en pahalısına kadar çeşitleri var bıze butce soylersenız sıze uygun bır ekran kartı onerebılırız

Son Düzenleme: Borga-x ~ 22 Şubat 2008 16:53
infernal
23-02-2008, 01:59   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

ekran kartı olarak, 90 ytl'ye kadar olabilir.pcie 16x.
beni "iyi" -ortalamanın üstü- seviyelere götürecek bir öneri..

tekrar teşekkür ediyorum.