ses driver i hakkında

HPQ-User
19-06-2009, 07:45   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

warriant sormuş:
ses driverlerimi hatasız olarak yükledim ancak müzik açtıgım vakit ses gelmiyor acaba ses slot larından mı yoksa driverimden  kaynaklanan bir sorun mu

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
anakart msı  2,00 gb paylaşımlı ram 64 ekran kartı intel 3,06 ghz işlemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

H@ckerCesur
19-06-2009, 08:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Bir de anakartının modeline göre msinin sitesinden en dogru driveri indirip dene...

Hoparlörün çalışıyor mu diye kontrol et.

Hiçbir sonuç alamazsan 10 $lık bir ses kartı alıp tak. İşini görür.

Warriant
19-06-2009, 12:35   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

teşekkür ederim artık olmazsa öyle yapıcam

engo_35
19-06-2009, 13:25   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

bilgisayarım format atılmıştı c- media wave device ses driver'ı  yüklendi ses çıkışı ile ilgili bir sorunum yok fakat windows live messengerda görüntülü mesajlaşırken sesimi karşı tarafa aktaramıyorum ve ses kaydı yapamıyorum yani mikrofon driver tanıtma sorunum var daha önceden windigo isimli mikrofon sürücüsü vardı şimdi o sürücü yok o sürücüyü mü yüklemem gerekiyor. bir de aygıt yöneticisinde diğer aygıtlar sekmesinin altında bilinmeyen aygıt var üzerine çift tıkladığımda konum olarak SAA7131 TV Card - Video Capture üstünde ibaresi yer alıyor bu ne anlama geliyor eğer mikrofon aygıtıyla ilgili ise bu sürücüyü nasıl yüklerim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum çalışmalarınızda başarılar diliyorum

OnlyMann
19-06-2009, 13:29   |  #5  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

muhtemelen makinanızda TV kartınız da var ve görüntü aktarma işleminde varsayılan olarak TV kartı seçilmiş olabilir. bunun için msn araçlar görüntü ve ses kurulumunda seçmeniz gerekir. burada yine kullanılacak ses donanımı hakkında da yapılacak test işlemlerini de kontrol etmelisiniz.