ses efektleri

EtemSenel
01-11-2011, 22:50   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

merhaba arkadaşlar.öncelikle konunun yeri tam olarak bura değil bunu çok iyi biliyorum ama konuyu açacak başka bir yer bulamadım.kusura bakmayın.şimdi benim sorum şu ben belki biliyorsunuzdur Sony Vegas Pro 9 Programı ile video ve video efektleri yapan biriyim.fakat bu video işine gireli 1 sene oldu.artık istediğim kadar istediğim hayal gücünde efetkler ekliyebiliyorum.fakat tek sorunum eklediğim efektlere uygun ses bulamıyorum.

mesela özellikle televizyon dizilerinde (özellikle fragmanlarda ) çok iyi efektler yapılıyor ve bu efektlere uygun sesler konuluyor.bu sesleri acaba bir yerdenmi buluyorlar yoksa bunu yapmak için bir program felanmı var?

şimdiden yardımlarınız içni teşekürler

Reaksiyon
02-11-2011, 00:12   |  #2  
Reaksiyon avatarı
Yıllanmış Üye
116 mesaj

Kardeş "wizoo darbuka latigo" diye bir program var eskiden beat yaparken kullanıyordum.
Baya ses mevcut kendi sesini olusturursun iyice kavrarsan programı birde en kolayından "virtual dj" ile beraber istedigin sesleri yapabilirsin 1-2 aylık tecrübe kazanman uzmanca kullanmana yeterli olucaktır.
Öbür türlü sadece ses efektleri olan bir program yok diye biliyorum. Adobe After Effect kullanıyordum patlama yapıcam bomb effect yazıyordum google'a ordan videoları ses haline çeviriyordum ordan kes efekt hazır.

Kapalı Hesap (154666)
02-11-2011, 02:39   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Efekt seslerini ya kendin örnekler hazırlarsın ya da firmaların satmış olduğu hazır paketlerden alırsın.

EtemSenel
02-11-2011, 04:05   |  #4  
OP Yeni Üye
35 mesaj

teşekür ederim arkadaşlar ilginiz için.bu arada yamyam hocam o sitelere 1 kaç örnek verebilirmisiniz?

Kapalı Hesap (154666)
02-11-2011, 15:28   |  #5  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Alıntı: EtemSenel  
teşekür ederim arkadaşlar ilginiz için.bu arada yamyam hocam o sitelere 1 kaç örnek verebilirmisiniz?
Site olarak bilmiyorum. Benim çalışmış olduğum işyeri için alınmıştı. Buzdolabı gibi bir kutunun içerisinde cd ler ve bunları kontrol edebilen bir bilgisayar ve efekt klavyesi şeklinde bir aletti.
Kuş sesinden damla sesine kadar milyonlarca efekt içeriyordu.
Eğer bu efektleri satışa sunmuş bir firma varsa google dan araştırabilirsin.
Ancak efekt kalitesi minumum 16 bit 44.1 KHz örneklemeyle yapıldığı için internet üzerinden indirilecek efektler çok kalitesiz olacaktır.

EtemSenel
02-11-2011, 18:32   |  #6  
OP Yeni Üye
35 mesaj

teşekürler hocam verdiğiniz bilgiler için.sizin gibi uzman arkadaşlar her siteye lazım :) :)

Kapalı Hesap (154666)
02-11-2011, 19:14   |  #7  
Kapalı Hesap
4,901 mesaj
Alıntı: EtemSenel  
teşekürler hocam verdiğiniz bilgiler için.sizin gibi uzman arkadaşlar her siteye lazım :) :)
Rica ederim.
Ama yamyamları her siteye maalesef almıyorlar ::D