SES KARTI SORUNU?

İtacHi_
13-06-2007, 15:27   |  #1  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,894 mesaj

ARKADAŞLAR BENİM ŞÖYLE BİR SORUNUM VAR.BENDE ASUS P4P800 ANAKART VAR VE BİLİYOSUNUZKİ BU ANAKARTIN SES KARTI ÜZERİNDE YANİ ENTEGRE.BEN GEÇENLERDE FORMAT ATTIM.SONRA SES KARTINI YÜKLEYEYİM DEDİM ANCAK YÜKLERKEN PC TAKILIYOR VEYA RESET ATIYOR KENDİNE.BENDE SESSİZ SESİZ PC OYNUYORUM.ACABA BU SORUNU NASIL ÇÖZEBİLİRİZ??

(ARKADAŞLAR BEN BURAK DEĞİLİM  ONUN KUZENİ HAKAN.KUZENİM BANA BURDAKİ UYUMSUZLUĞU YÜZÜDEN AYRILDIĞINI SÖYLEMİŞTİ.BANA ÜYELİĞİİ KULLANMAM İÇİN BİR KERELİĞİNE İZİN VERDİ VE BENDE BU SORUYU SORDU.ŞİMDİ DİYOSUNUZ NEDEN SEN KENDİNE ÜYELİK AÇMADIN.AÇICAM AMA BİR SORUYU SORİİMDE SONRA AÇARIM DEDİM)

YARDMLARINIZI ESİRGEMEYİN (BEN ASIL ÜYELİK SAHİBİ DEĞİLİM.)Hmph

TuncaBozkurt
13-06-2007, 15:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Aslında Burak'ın yaptığı yanlış.Neyse ama.Beni ilgilendirmez.
Ses kartının sürücüsünü internetten yeniden indir.Daha sonra bilgisayarını Administrator oturumu ile aç.(Bunun için önce Denetim Masası>Kullanıcı Hesapları altında Kullanıcıların Oturum Açma ve Kapama Şeklini Değiştir'e tıkla.Karşılama ekranını kullan'ı deaktif hale getir.Bilgisayarını yeniden başlat.Kullanıcı adı olarak Administrator yaz.İşletim sistemi yüklemesinde Admin parolası oluşturduysan parola olarak onu yaz.Oluşturmadıysan da boş bırak ve oturuma gir.)
(Eğer Administrator oturumunu aktif olarak kullanıyorsan, bilgisayarını Güvenli Kip'te başlat.Bunun için açılışta-Windows XP yazısı çıkınca- F8'e bas.Açılan menüden Güvenli Kip i seç.)
Bilgisayarın açılınca yüklemeyi yapmayı yeniden dene.Ama yüklemeyi yaparken yükleme dosyası dışında hiçbir programın çalışmamasına dikkat et(anti-virus yazılımı vs dışında).
Son olarak sonucu yazmayı unutma.

İtacHi_
13-06-2007, 16:47   |  #3  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Saol dostum teşekkürler rep vermek olsaydı en büyüğünden bir tane verirdim saol dostum.

İtacHi_
13-06-2007, 17:27   |  #4  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

DEnedim ancak olmadı.Yaptım ama normal modda pc açılmadı bende sildim.Yeniden başka bir yerden başka bir sürümünü indirdim fakat yinede olmadı.Bide bende pcmcıa şu anda yüklü değil bu donanımın yükle olmaması bir şeyi değiştirir mi????

5734L7H
13-06-2007, 17:52   |  #5  
Yıllanmış Üye
426 mesaj
burakesan_1993
ARKADAŞLAR BENİM ŞÖYLE BİR SORUNUM VAR.BENDE ASUS P4P800 ANAKART VAR VE BİLİYOSUNUZKİ BU ANAKARTIN SES KARTI ÜZERİNDE YANİ ENTEGRE.BEN GEÇENLERDE FORMAT ATTIM.SONRA SES KARTINI YÜKLEYEYİM DEDİM ANCAK YÜKLERKEN PC TAKILIYOR VEYA RESET ATIYOR KENDİNE.BENDE SESSİZ SESİZ PC OYNUYORUM.ACABA BU SORUNU NASIL ÇÖZEBİLİRİZ??

(ARKADAŞLAR BEN BURAK DEĞİLİM  ONUN KUZENİ HAKAN.KUZENİM BANA BURDAKİ UYUMSUZLUĞU YÜZÜDEN AYRILDIĞINI SÖYLEMİŞTİ.BANA ÜYELİĞİİ KULLANMAM İÇİN BİR KERELİĞİNE İZİN VERDİ VE BENDE BU SORUYU SORDU.ŞİMDİ DİYOSUNUZ NEDEN SEN KENDİNE ÜYELİK AÇMADIN.AÇICAM AMA BİR SORUYU SORİİMDE SONRA AÇARIM DEDİM)

YARDMLARINIZI ESİRGEMEYİN (BEN ASIL ÜYELİK SAHİBİ DEĞİLİM.)Hmph

Hakan kardeş "SES KARTINI YÜKLEYEYİM DEDİM ANCAK YÜKLERKEN PC TAKILIYOR VEYA RESET ATIYOR KENDİNE" dediğine göre sorunun donanlımsal da olabilir.Anakartın üzerinde AD1985 chipsetine bir dikkatle bak çok ısınıyor mu,chipin uzerinde kabarma yada çatlak varmı.Birde jack yuvalarını kontrol et.