ses kartı

tragedyalar
22-06-2007, 01:02   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

yahu ben ses kartımın mikrofon slotunu bozmuşum..ama iyiki anakartımda ses yongası var..ama bu ses yongasını nasıl aktif hale getirebileceğimi bilmiyorum...ha bi de ses kartını çıkarmak gerek sanırım...ya bu işi şöyle esaslıca anlatabilecek biri var mı?...ses yongası için sürücü olarak ne kullanacağım?...neler yapmam ve nasıl yapmam gerektiğini de anlatıversin o arkadaş...şimdiden eyvallah...

anakartım asus p4800x

devrimm
22-06-2007, 01:52   |  #2  
Taze Üye
8 mesaj

öncelikle ses kartını çıkarmalısın sonra bilgisayarın bios ayarlarına gireceksin orda onboard seçeneklerini bulacaksın, Onboard Lan, Onboard Sound gibi seçenekler vardır. işte onboard soundun yanında Disableyi Enable haline getireceksin. daha sonrada asusun sitesinden anakartına ait driveri bulursun..

benersince
22-06-2007, 07:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj
devrimm
öncelikle ses kartını çıkarmalısın sonra bilgisayarın bios ayarlarına gireceksin orda onboard seçeneklerini bulacaksın, Onboard Lan, Onboard Sound gibi seçenekler vardır. işte onboard soundun yanında Disableyi Enable haline getireceksin. daha sonrada asusun sitesinden anakartına ait driveri bulursun..
biostan onbord ses aygıtını aktif adaersen sorun kalmaz

erkanc
22-06-2007, 10:43   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bios da intergrated chipset bölümünde ac97 gibi yazar onun karşısında ya auto seçeneği vardır eğer iptal edilmişse disablevardır onu auto konumuna getir sonra windowstan sürcülerini yükeişlem tamadır

tragedyalar
25-06-2007, 00:33   |  #5  
OP Yeni Üye
31 mesaj

sorun ses kartında değilmiş galiba...ben bu bilgisayarı aldığım günden beri mikrofon kullanamadım...kuramadım..ses kartının mikrofon slotu bozuk olabilir diye onu da çıkardım..arkadaşların  dediklerini aynen yaptım..ses yongasından ses alabiliyorum...hem de daha güçlü...

ama web cam i kuruyorum..usb girişini takıyorum...görüntü alıyorum..ama mikrofon için ayrı bir kablo daha var onu ses yongasının mikrofon girişne takıyorum...ama mikrofondan ses alamıyorum..misal msn de ki ses ve görüntü kurulumunda ses yönergelerini doğru tamamlayamıyorum...ne yapmalıyım?..başka bir yerde başka bir ayar mı var...

bu arada mikrofon bozuk falan değil...çünkü başka bilgisayarlarda çalışıyor...

tragedyalar
25-06-2007, 00:36   |  #6  
OP Yeni Üye
31 mesaj

bilen bir arkadaş bana windows ta mikrofon ayarların nasıl yapacağımı anlatabilir mi?...