ses kartı

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
enigma100
28-02-2004, 13:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

herkese selam
benim creative saund blaster live 5.1 ses kartım var butun ayarlamaları 5.1 getirmeme ramen lolonların ikisinden ses alamıyorum bunu bıraz arastıdıgımda ses kartının driver da problem oldugunu soylediler kutunun icinden cıkan cd si ne internetten yamalarını yapınca duzeliyormus ama hangi yamayı yaptıysam duzeltemedim bir turlu , lutfen bu konuda bilgisi olan biri beni bilgilendirirse cok sevinecegim....

hasanyasin
28-02-2004, 16:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Sana da selam,
Ses kartının ses ayarları simgesi görünüyordur muhtemelen görev çubuğunun [task bar] sonunda ve o simgeye çift tıkladığın zaman açılan pencereden, hoparlör ayarlarını uygun şekilde ayarlaman gerekir.

Bir de denetim masasından ses ayarlarına gir ve hoparlör seçeneğine bak. Orada da uygun hoparlör sistemini seç.

Kablolar düzgün takılı ve sistem sürücüleri uygun şekilde yüklendiği halde çalışmıyorsa arkadaki hoparlörler, bu kolon ayarlarından dolayıdır...

enigma100
29-02-2004, 10:24   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

ya dedigin bu ayarların hepsini yaptım ama duzeltemiyorum kolonlar bozuk olabilirmi diye baska bilgisayarda denedim calısıyorlar ve kafayı yemek uzereyim ama genede ilgilendigin icin saol..