Ses Kartım Yanmış Olabilirmi

HPQ-User
24-11-2009, 10:06   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ScOut sormuş:
benim  bilgisayarımdan ses  gelmiyor.Tüm driverlar yüklü,denediğim hoparlörde sağlam  saatin yanında ses simgesi yok.Ses kartımın yandığını nasıl anlarım.Bir bilgisayrçıya götrüdüm başka ses  kartı  taksın diye  oda  taktı ama  bilgisayrımdan  çok az  minimum seviyede ses  geldi.Bana bilgisayrında  çok virüs  olduğunu söyledi.Sorularım şunlardır;

1.Dahili ses akrım yanmış olabilrimi nasıl analrım

2.Yanmışsa  eğer  harici ses akrtı nedne çok kısık ses  geliyor bilgisayrımdan  virüs  olduğundanmı

3.Bilgisayrımı en iyi hangi yazılımlarla  taratabilirim

4.Ses gelmemesinin sebebi başka neden lerde oalbliri örneğin  bir donanım bozuluundan

5.usblises  kartlarını tavsiye eedermisiniz

saygılalrımla

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
casper  nvidia 7300 lee 512 mb ekan kartı 1 gb ram 1.6 gh işlmeci pentium  core duo inside

Ses kartım dailhi realtek hd

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; GTB6; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0; InfoPath.2; InfoPath.1)

OSMAN BAĞÇEVAN
24-11-2009, 17:41   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

1.ses kartınız yanlış da olabilir yanmamış da..Ses gelmemesini direk olarak ses kartınız yanmıştır anlamına gelmez..
2.istediğiniz kadar bilgisayarınıza virüs doldurun , ses ile ilgili bir sıkıntı olmaz..
3.nis (norton internet security ) yada kis (kaspersky internet securty) tabi ikiside 2010 sürümü
4.ses gelmemesinin sebebini donanımlarda ararsak, anakarttan yada ses kartınızdan arızalı'dır ama pek donanımla alakası olduğunu sanmıyorum
5.onlar da bir nevi ses kartı , fazladan usb girişleriniz varsa almanız tavsiyemdir ama sorunu bi çözüm ondan sonra alın ne alıcaksanız..
Boşu boşuna para vermeyin yani..