Ses kartımın yazılımını yükleyemiyorum

Kılıçarslan
06-04-2011, 16:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba, birkaç yıl önce internetten indirdiğim ses kartımın yazılımını hdd'm çöktüğü için internetten tekrar indirmem gerekti;fakat indirdiğim ses kartı yazılımını yüklediğimde mavi ekran ile karşılaşıyorum, 2 yıl önce internetten indirip yüklemesini yaptığım yazılımı şimdi indirdiğimde yükleyemiyorum;mavi ekranda bios güncellemesinden bahsediyor,biosumun tarihi 2003 gözüküyor,2003'ten beri hiç bios güncellemesi yapmadım,acaba bios güncellemesi yaparsam ses kartı yazılımımı yüklenirmi,güncelleme hakkında nerden bilgi alabilirim? 

Ses kartım: Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller [A-2/A-3] 
Ekrandaki bios güncelleme linkine tıklayıp bios tarama programı ile bilgisayarımı tarattırdığımda diğer resimdeki sonuçlar çıkıyor,sonuçlarda çoklu ortam denetleyicisi kötü gözüküyor. 

Yavuz Taşcı
06-04-2011, 18:10   |  #2  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
531 mesaj

Merhaba;
İndirdiğiniz sürücü kullanmış olduğunuz işletim sistemi için uyumlumu acaba  kontrol ettiniz mi?

Kılıçarslan
06-04-2011, 21:00   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: Yavuz Taşcı  
Merhaba;
İndirdiğiniz sürücü kullanmış olduğunuz işletim sistemi için uyumlumu acaba  kontrol ettiniz mi?
evet xp professional kullanıyorum;fakat onunla alakalı olduğunu zannetmiyorum;çünkü daha önceki işletim sistemimde xp pro. idi.Burada zannedersem sorun ses kartı donanımının güncel yazılımının sorun çıkarması,belkide eski yazılımımı bulabilirsem sorusuzca yükleyecem.Bu arada sizde bir link verebilir misiniz?Yinede biostan olma ihtimali de hiç yok mu?

Yavuz Taşcı
06-04-2011, 23:56   |  #4  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
531 mesaj

Merhaba;
Bios güncellemesi sürücü problemleri açısından çözüm olabiliyor. Fakat yaşamış olduğunuz sorunun ilk etapta bios güncellemesi yapılarak çözülebileceğini söylemek yanlış olabilir.Çözüm için aşağıdaki adresten Ses kartınız için gerekli olan sürücüyü  indirerek sisteminize kurmayı deneyebilirsiniz..
Kolay gelsin..
ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp26001-26500/sp26412.exe

Kılıçarslan
07-04-2011, 00:43   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: Yavuz Taşcı  
Merhaba;
Bios güncellemesi sürücü problemleri açısından çözüm olabiliyor. Fakat yaşamış olduğunuz sorunun ilk etapta bios güncellemesi yapılarak çözülebileceğini söylemek yanlış olabilir.Çözüm için aşağıdaki adresten Ses kartınız için gerekli olan sürücüyü  indirerek sisteminize kurmayı deneyebilirsiniz..
Kolay gelsin..
ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp26001-26500/sp26412.exe
Teşekkür ederim,yavuz bey.Ses kartımın yazılımını aşağıdaki adresten indirdim.

Kapalı Hesap (154666)
07-04-2011, 12:47   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

O yıllara ait Direktx yazılımını önceden kurarsan sorunun muhtemelen çözülür.