ses kayıdı ile ilgili

HPQ-User
14-05-2007, 14:07   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

oooommmmeeeerrrr sormuş:
Ses kayıtını masaüstüne koydum oradan sildim.O ses kayıdını nasıl geri getirebilirim.Eğer geri getirilmiyorsa ses kaydı indirebileceğim bir program var mı?
----Ek olarak kameram ile ilgili bir soru soracağım.Benim kamerada video çekme özelliği yok.Her hangi bir program indirerek  kameramla video kaydı yapabilir miyim?Veya ekranın görüntüsünü PRİNT SCREEN SYSRQ tuşuyla çekebilliyoruz kameranın aldığı görüntüyü çekebilir miyim?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
120gb harddisk
512 RAM
3.00 gHz
toplama alındı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; SIMBAR Enabled; SIMBAR={00E0932B-3420-4b93-81CE-6259AFAA533C}; .NET CLR 1.1.4322)

Borga-x
14-05-2007, 14:23   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Eğer kameranda video out çıkışı varsa veya tv'de fotoları görmek için verilen bir kablo varsa Onaybir ihtimal video çekebilirsin.Ama bunun için bilgisayarın yanında olman gerekir. Çünkü bilgisayarına alacagın bir Tv kartıyla bağlantı yaparak video kayıdı yapabilirsin.Daha sonra bilgisayarına capture programı kurman gerekir.Piyasada birçok capture programı var. Aklıma şu an gelmiyor.Neyse kameranın video çıkışından TV kartının composit veya s girisine takıyorsun.Eğer görüntü gelirse belki bu görünen videoyu bilgisayarına capture ederek çekersin.

Son Düzenleme: Borga-x ~ 14 Mayıs 2007 14:24
mustafa-k
14-05-2007, 14:28   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
365 mesaj

arkadaşım ses kaydedicisine yardım menüsünden ulaşabilirsin. yani windowsda yardıma ses kaydedici felan yazarsan ordan ulaşabilirsin. Ama nasıl geri getirirsin bilmem.

video içinde şunu dene ben denedim oldu.
movie makerı aç, buradan video yakala felan diye bi seçenek var oraya tıkla(şu anda kullandığım işletim sistemi ingilizce olduğu için tam adını hatırlamıyorum işyerindeyimde), daha sonra gelen pencerede video görüntüsünü göstercek. sen ordan kaydet diyeceksin ve istediğin süre kaydedebilirsin
kolay gelsin

mustafa-k
14-05-2007, 14:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
365 mesaj

bir de dostum web camdan video kaydetmek yada resim çekmek için bu programları kullanabilirsin

Active Webcam

WebcamMax

bu iki program yeterince işini görür sanırım

benersince
14-05-2007, 15:04   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

usb kablosunu pc ye tak daha sonra movie makerrı aç üsteki seçeneklerden aygıttan yakala de bu şekilde vio çek bitirmek istediginizde filmi bitir de

erkanc
14-05-2007, 19:28   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj
Borga-x
Eğer kameranda video out çıkışı varsa veya tv'de fotoları görmek için verilen bir kablo varsa Onaybir ihtimal video çekebilirsin.Ama bunun için bilgisayarın yanında olman gerekir. Çünkü bilgisayarına alacagın bir Tv kartıyla bağlantı yaparak video kayıdı yapabilirsin.Daha sonra bilgisayarına capture programı kurman gerekir.Piyasada birçok capture programı var. Aklıma şu an gelmiyor.Neyse kameranın video çıkışından TV kartının composit veya s girisine takıyorsun.Eğer görüntü gelirse belki bu görünen videoyu bilgisayarına capture ederek çekersin.
bu soruya tam cevap

yakut
14-05-2007, 22:30   |  #7  
Taze Üye
9 mesaj

EasyRecovery Professional  vb gibi silinen verileri kurtaran programlar kullanabilirsin
video kaydı web camdan görüntü çok kaliteli olmamakla birlikte pek kayda değer olmuyor handycam kamerayla 1394 bağlantı kurmak suretiyle video edit programları ile harika görüntüler elde edebilirsin hemde sesle birlikte