Ses Sorunu

HPQ-User
13-06-2008, 14:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Berke Kaan sormuş:
yaklaşık 1 hafatadan beridir bilgisayapımda ses yok ses kartı driverini kaldırıp yüklemem rağmen düzelmedi epey uğraşıdan sonra format atmak zorunda kaldım tüm sistemi yeniden yükledim(Anakart, Ses, VGA driverleri) fakat yine sorunum çözülmedi hoparlörler doğru yere takılı yardımcı olabilirseniz teşekkür ederim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Casper Celeron 2,80gz 512 ram, ses onboard(realtek ac 97) xp pro sp3

İnternet Tarayıcı: Opera/9.26 (Windows NT 5.1; U; tr)

Reborn91
13-06-2008, 17:05   |  #2  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

selamlar..
yani öyle birşey sormuşsun ki sana önereceğim herşeyi yaptıkdan sonra gelmiş soru :):) yanlış ses driverini yüklüyor olmayasın? hoparlörler bozuk diyeceğim ama oda düşük bir ihtimal.. yanlış yere takılı değil demişsin onuda geçiyorum... anakartın ses yongası bozulmuştur diyeceğim.. 1/1000 ihtimal.. burdan anlamak zor.. kısaca paradox.. anakartının markasını yazarsan sna en son driverini bulabilirim...

Borga-x
13-06-2008, 17:14   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

hoparlorlerın çalışıp çalışmadıgını kontrol etmek ıcın mp3 playerın varsa stereo gırısı kablosunu ses sıstemıne takıp bır dene bakalım çalışıyormu çalışmıyorsa fişini kontrol et. Eger oda OK ise o zaman ses sıstemının çıkışları yanmış olabılır.

Eger ses sıstemın çalışıyorsa ses kablosunu anakartta dogru yere taktıgına emın ol.

gkhankz
13-06-2008, 18:41   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
357 mesaj

ses driverini yanlış yüklemiş olabilirsiniz.
aygıt yöneticisine girin ses driverlerind soru işaretli sarı bir simge yoksa driver yüklenmştr.
Birde güncel sürücüleri indirip denediniz mi?
anakart modeli verseydiniz link buluabilirdm

NoWayOut
13-06-2008, 23:08   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

Aynı sorun bende de var ama seninki gibi değil başlığı bende açicam simdi benimde internet uzerinden bazı video yazılımlarından ses gelmiyor daha da acarsak Msn Plus ses etiketleride ses vermemekte en kısa zamanda bir başlık altında yazıcağim...

adiyez
14-06-2008, 10:39   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba. bana çok  yardımcı olabilirseniz  çok memnun olurum.yaklaşık 2 aydır laptop kullanıcısıyım.marka ve modeli ACER ASPİRE 5520G.bana xp yüklenmiş olarak geldi.genel olarak çok memnunum yanlız bir ses sorunum var. DVİX filmlerin bir kısmını normal şekilde sesli izliyebiliyorum  bir kısmında sesi tamamen kapalı.film oynatıcı olarak BS player kullanıyorum.nerdeyse her sürümünü indirip denedim ama bir türlü olmuyor.ama filmi FLV Player de açtığımda normal sesi geliyor.bunun nerden kaynaklandığını öğrenebilirmiyim? ve çözümü nedir? formatdan başka bir çözüm varmı acaba? teşekkürler

57mm
14-06-2008, 10:44   |  #7  
Yıllanmış Üye
336 mesaj

umarım güncellemeler kapalıdır. bir zmanlar güncelleme sonrasında ses driverları sorun veriyordu...