Ses titriyor bilgisayar donuyor

HPQ-User
26-06-2009, 11:23   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Fatih9442 sormuş:
Daha önceden de format atmak zorunda kaldigim bilgisayarima en son windows 7 almanca test versiyonunu yüklemiştim. Süresi doldugu için tekrar xp yüklemem gerekiyordu.daha önceden 3 defa formatladigim bilgisayarimdaki belgeleri dvd ye geçirdiğim için yedekleme yapmadim.her şey güzel yÜkledim açtim grafik ve ses sürücülerini yükledim(daha önceden yaptigim şeyler oldugu için zorlanmadim)yeniden başlattim açilinca ses titreşiyor ve bilgisayar donuyor du.tekrar format attim ama hala ayni. Ne yapmaliyim. Lütfen yardim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Lenovo 3000 n200 0769 byg  120 gb hard disk 1024 ram 1.60 ghz xp

İnternet Tarayıcı: Opera/9.60 (J2ME/MIDP; Opera Mini/4.2.14320/432; U; tr) Presto/2.2.0

loseface
26-06-2009, 11:43   |  #2  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj

grafik ve ses sürücülerinin güncel sürümlerini yüklemeye çalış birde donanımları kontrol et belkide aşırı ısınmadan kaynaklanıyor olabilir malum yaz sıcaklıkları

oprselim
26-06-2009, 14:09   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Harddiski biçimlendir, Özellikle C:/ birimini Win XP yükle bu işlemden sonra;
# Bilgisayarın donup/donmadığını forumda belirtirsen yardımcı olmaya çalışalım.
# Ses titremeye devam ediyorsa donanımsal bir sorun bulunmaktadır, üretici olan firmayla bağlantı kurunuz.

En son,
Drivermax programını kurunuz bilgisayarınızda ilgili eksik olan driver'leri bulup indirecektir. Gerekli işlemler bitince tekrar bize bilgi veriniz.

Hallederiz_87
26-06-2009, 18:59   |  #4  
Hallederiz_87 avatarı
Yıllanmış Üye
934 mesaj

Halledemessen sen o pc'yi bilgisayarcıya götür.../Devamlı öyle kafaya göre yükleme yapma! sistem  neyse onu kullan./Donanımsal arizaya yol açmış olabilir..!

fatih9442
27-06-2009, 15:30   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

su anda yeni bicimlendirdim. daha hic bir sey yüklemedim. driverlerin cdsi elimde hangi siralamada yükleyim nedersiniz. ayrica bilgisayar su an hic donmuyor. cevap verirseniz sevinirim.

Süleyman.
27-06-2009, 15:53   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
fatih9442
su anda yeni bicimlendirdim. daha hic bir sey yüklemedim. driverlerin cdsi elimde hangi siralamada yükleyim nedersiniz. ayrica bilgisayar su an hic donmuyor. cevap verirseniz sevinirim.
Herşeyden önce güvenlik yazılımını kurup güncelleyin. Daha sonra sürücüleri güncellersiniz. Önerilen sıralamalar var ama ben gerekli olduğunu düşünmüyorum böyle bir sıralamanın. İstediğiniz sırayla yükleyebilirsiniz. Ama en güzeli, sürücülerin de güncel olanlarını internetten indirip yüklemeniz.

fatih9442
27-06-2009, 15:55   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

peki tesekkürler su an da indirmeye basladim umarim olur.

fatih9442
27-06-2009, 17:00   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj

tamam sorun cözülmüstür. nasil oldu anlamadim ama ses driverini yükledim sonra da bios ayarlarini yükledim yeniden baslatinca ses düzeldi ve bilgisayar gayet iyi calisiyor.EMEGI GECEN HERKESE COK TESEKKÜRLER....

Tugay27
11-01-2010, 16:15   |  #9  
Üye
52 mesaj

Arkadslar Aynı Sorun bndede var bnde hep donmuoo ama dıyelım bı program acarken yada oyun yanı pc kullanımı cogaldıkca ses tıtrıyor kesılıoo bnım ne yapmam lazım

clickonline
11-01-2010, 21:35   |  #10  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
459 mesaj

Overclock yaptıysanız geri alın.

Son Düzenleme: clickonline ~ 11 Ocak 2010 21:36
mancukya
11-01-2010, 23:34   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Aslinda cevap vermeye bile gerek yok sende windows seven orjinal yok nasil oluyorda driverslarin cdsi elinde oluyor ?
Hadi Türk milletiyiz Tofasa mersedes motoru takmaya calisirizda bu kadar mantiksizlikmi olur.
Senin kurdugun sistem seven XP yada Vista driversleri kuramazsin her ne kadar vista bazi seyler uyumlu olsada cok zaman sorun yaratiyor.
Kusura bakma ama yani sacma sapan isler yapip yardim istiyorsunuz bunu yapan cokda zeki arkadaslar var üstelikde biraz mantik diyorum ya.
Pcne yeni isletim sistemi kurarsan o isletim sisteminin sürücülerinide bir zahmet uyumlu olanlarini bulup kurun buna ragmen sorun varsa yardim isteyin sadece yuh diyorum.

savarona33
23-03-2010, 21:36   |  #12  
Taze Üye
1 mesaj

mancukya çok bilmişlik yapma ukalalık da yapma!.... eğer varsa bir bildiğin paylaş ne yazdığın bile anlaşılmıyor insan azarlıyorsun....  az adam olmayı dene

konuyu açan arkadaşa gelince arkadaşım senin sorunun 2 şeyden kaynaklanır ya donanımdan ya da virüsten başka birşeyde arama .... şöyle .... virüsse eğer win32 ve sstm 32 deki çoğu dosyana zarar vrir antivirüs varsa o dosyayı temizleyemediği için siler ve sürekli ilk açıldıktan 5 saniye sonra donar ve trrtrtrtrt diye ses çıkar....

donanım olayına gelelim donanımda da o dediğin hatayı en fazla ekran kartı verir eğer ekran kartına giden kabloyu tam sıkmadıysan bi kontrol et gevşeme olabilir  veya işlemci fanını kontrol et ki en tehlikelisi bu arasına toz kaçmışsa fanı kitler ve işlemci ısınır bbaşlarda öyle hatalar alırsın sonu işlemcinin yanmasına kadar gider ve en son olarak küçük bi ihtimal olsa da ramı bi çıkar tak derim .... hadi Allah yardım etsin... herkeze iyi forumlar