SevenMizer ile herkese Windows 7 görünümü

CHIP Online
20-09-2009, 19:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows XP'nizi taze işletim sistemine benzetmenizi sağlayan bir tema paketi daha. Linkler burada.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/seve ... gorunumu_15337.html

Resimlerle: Windows 7 Final - Yeni Windows'tan görüntüler

Ücretsiz SevenMizer aracı Windows XP'ye Windows 7 görünümü kazandırıyor: Ücretsiz yazılım Windows XP'yi görsel açıdan Windows 7'ye benzetiyor. Üreticiye göre 400'den fazla dosya yeni ikonlar, resimler ve videolar ile donatılıyor.

Kurulum sırasında modifiye edilmesini istediğiniz bileşeni seçebiliyorsunuz. Sistemi yeniden başlattıktan sonra XP, taze Windows 7 görünümüne bürünüyor: Örneğin Windows 7'nin duvar kağıdı şık bir şekilde parıldıyor ve görev çubuğu/başlat menüsü de tazeleniyor. Bunun dışında yazı tipleri değiştiriliyor ve ikonlar yenileniyor.

Uyarı: Gerçi testte tüm değişiklikler programın kaldırılmasıyla geri alındı; fakat yine de bu tarz modifiye araçları sistemin çalışmasını kötü yönde etkileyebilir. Bu sebeple mutlaka kurulumdan önce sisteminizi komple yedeklemenizi öneriyoruz.

Download: SevenMizer

Tüm konu: SevenMizer ile herkese Windows 7 görünümü

İzleyin: Windows 7 Search Federation

Resimlerle: Windows 7 Final - Yeni Windows'tan görüntüler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: SevenMizer'ın modifikasyonunu tatmin edici buldunuz mu?

ismet35
20-09-2009, 20:24   |  #2  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj

Bence bu tür programlara gerek yok,dire Win 7 kurun işinizi garantiye alırsınız derim ben.

melen
20-09-2009, 21:17   |  #3  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj
Alıntı: ismet35  
Bence bu tür programlara gerek yok,dire Win 7 kurun işinizi garantiye alırsınız derim ben.
Bu kadar.

AkyüzCan
20-09-2009, 21:40   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
278 mesaj

Tabii öyle dersin İsmet yan komşudaa vatandaş koş bedava diye dağıtılırken ve de  xp çalıştıran orta halli bir  sistemin dahi windows 7 nin tüm sürümlerinin "retail" kopyasını çalıştırdığını da öğrenmiş olduğumuza göre doğaldır tabii öyle düşüneceksin.Modifiye edilmiş işletim sistemi konusunda sütten çok ağzım yandığından olsa gerek tavrım gayet açıktır.Ama bir de madalyonun arka yüzü var;işletim sistemine dünya para verildiğini düşünürsen ve de yasal olarak 22 Ekimde çıkacak bir işletim sistemini merak edenlerden isen yani mutlu azınlık değil çoğunlukta yer alsaydın samimi olarak söyle denermiydin??? Yıllar öncesinde  apple mac bizler için sadece erişilmesi zor değil olanaksız bir fantezi idi. Sistem  kapanırken vapur düdüğü çalan mac modifikasyonlu XP mi hiç unutmam.Çok değil vistanın RC çalışmalarının sonrası iş nedeniyle karadenizdeydim ve sistemimizde siyah rengin asilliği ile vista ultimate black edition trasformation pack -aero hak getire tabii- ve vista çıktı yörenin en güçlü bileşim ürünleri satıcısı sistem dahil bir home premium getirmişti makyaj  değil öncelikle  performans diyen ben :) vitrine çakılmış balon kabarcıklı ekran koruyucu ile aero özellikli pencereden kendimi alamıyordum ki geldiğini bile hissedemediğim bir dostum koluma girdi karadenizde gemilerinmi battı diye.Geçmiş günler işte.Yeni nesil yani sizler şanslısınız düşünsene bu yaşta CHIP üyesi isen tabii modifiye W7 düşünmezsin. Ama önce etiklik sonra bileşim şiarın olsun, çok çabuk erişilen kiymeti en az olandır.Bu açıdan bakarsak  bu modifikasyon aslı varken ve de aslına uğraşmak yöntemleri bu kadar kolayken tabiiki sadece başarılı bir kopyanın bir adım ilerisine bile gidemez; ama bedel karşılığı lisanslı yasal W7 alamayacağıma  göre korsan kuracağıma modifikasyon olsun tercihi içinse o ambiansı verirmi ??? verir tabii ;  He bu da söz mü kim derki bu sözü derseniz,bu da çok ince bir yol ayrımı olsa gerek değilmi..?

Son Düzenleme: AkyüzCan ~ 20 Eylül 2009 22:15
International Affairs
20-09-2009, 21:45   |  #5  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

çok sade ye kaçılmış bazı temalar.

egesari
20-09-2009, 22:12   |  #6  
Üye
64 mesaj

Başlat çubuğu ve kenar çubuğu dışında xp sistme kururlacakların işlemciyi yemekten başka bir şey yapmaz. İlla aero isterim diyorsan "sevenilization trasformation pack" var onu kurarsın boot ekranını bile değiştiriyor...

Ahmet Ertuğrul
21-09-2009, 02:15   |  #7  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Teşekkürler. Güzel oldu.

Open Office ve JDownloader programlarında hataya neden oldu ve belki de farkına varamadığım daha birçok programda. O yüzden kaldırdım.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 22 Eylül 2009 02:29
OSMAN BAĞÇEVAN
21-09-2009, 02:27   |  #8  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj
Alkış

H@ckerCesur
21-09-2009, 07:59   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

Makyaja Karşıyım. Bayanlarda da bilgisayarda da Gülümseme Herşey dogal güzeldir. Göz kırpma tabi kişisel fikrim.

Toxic
21-09-2009, 15:04   |  #10  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj
katılıyorum.Beğendim