Sıfır Laptop (Windows 8)

System.k
28-03-2011, 11:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Arkadaşlar biliyorsunuz ki 2012 gibi windows 8 gelicek ben yeni laptop almak istiyorum ancak şu anda aldığım laptop windows 8 çıkana kadar eski hale düşsün istemiyorum o yüzden paraya kıyıp sağlam birşey almak istiyorum baktığım güzel laptoplardan birinin özelliklerini paylaşıyorum sizce alayım mı az daha bekleyeyim mi çünkü windows 8 nasıl bir sistem istiyor bilmiyorum :S

Intel® Core™ i7                                                                                        İşlemci Hızı2.0GHz Turbo İle 2.90GHz                                                                                        İşlemci Numarası2630QM                                                                                        İşlemci Ön Bellek6 MB                                                                                        Hafıza (RAM) Kapasitesi4 GB                                                                                        Hafıza (RAM) TipiDDR3                                                                                        Hafıza Bus Hızı1333 MHz                                                                                        Sabit Disk Kapasitesi640 GB                                                                                        HD Dönüş Hızı5400 Rpm                                                                                        İşlemci MarkasıINTEL                                                                                        Ekran Kartı Hafızası2 GB                                                                                        VGA Chipset MarkasıNVIDIA                                                                                        VGA Chipset ModeliGT550M                                                                                        Ekran Boyu(inch)15.6" HD-LED                                                                                        Monitör TipiWXGA                                                                                        Maksimum Çözünürlük1920 x 1080                                                                                        Optik SürücüSuper Multi Blu-ray                                                                                        Mobil ÖzelliklerBlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless, Kamera                                                                                        İşletim SistemiWin 7 Home Premium Tr                                                                                        Ağırlık2.7 KG                                                                                        Ekran Kartı TipiPaylaşımsız Hafıza

sabanslk
28-03-2011, 12:03   |  #2  
Üye
69 mesaj

http://www.vatanbilgisayar.com/a ... ils.aspx?I_ID=53206

şuna baksan istersen.

System.k
28-03-2011, 12:10   |  #3  
OP Taze Üye
12 mesaj

Benim alacağımda bu zaten sadece windows 8 çıkana kadar eski duruma düşmesin die yazmıştım ya biraz daha bekleyeyim ya da hemen bunu alayım :)

sabanslk
28-03-2011, 12:29   |  #4  
Üye
69 mesaj

:))
desene tam isabet ettirmişim.
programcı olduğunu yazmışsın sayfanda seni yönlendirmek istemem ama araştır daha uygun fiyatlı bulursan al derim. 15 gün önce n53sv modelini almıştım. şu an olsam kesin bunu alırım.

Güney62
28-03-2011, 12:56   |  #5  
Güney62 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
545 mesaj

http://www.monsternotebook.com.t ... =&adet=1&lang=tr-TR
İşte sana adından anlaşılacağı gibi 'Monster' laptop;)

System.k
28-03-2011, 13:14   |  #6  
OP Taze Üye
12 mesaj

Arkadaşlar öneriler için çok teşk. ederim ama dediğimi anlamadınız ben size şöyle anltayım ben bir laptop aldım daha 1 sene dolmadan 4 katı laptoplar çıktı o yüzden şu anda alacağım laptop hiç yoktan 1 sene taş gibi duracak görenler ohhooo bunun üstüne neler çıktı demicek ve windows 8 e misal kafa tutacak :D

Güney62
28-03-2011, 16:57   |  #7  
Güney62 avatarı
Yıllanmış Üye
545 mesaj
Alıntı: System.k  
Arkadaşlar öneriler için çok teşk. ederim ama dediğimi anlamadınız ben size şöyle anltayım ben bir laptop aldım daha 1 sene dolmadan 4 katı laptoplar çıktı o yüzden şu anda alacağım laptop hiç yoktan 1 sene taş gibi duracak görenler ohhooo bunun üstüne neler çıktı demicek ve windows 8 e misal kafa tutacak :
Tamam işte:)Benim önerdiğim laptop.Alienware'ye kafa tutuyor.

Güney62
28-03-2011, 16:59   |  #8  
Güney62 avatarı
Yıllanmış Üye
545 mesaj

http://www.monsternotebook.com.t ... =&adet=1&lang=tr-TR
Laptop'a 15 Milyar veriyorsan bunu al:DDDSeni en azından 6 yıl götürür.

emre_inani
28-03-2011, 18:05   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
206 mesaj

kardeş benımkı casper aynı özellıkler var bi benımkı 6 gb ama sınırları zorladııım en nfazla yüzde 50 sinikullanabildim rammın normalde  yüzde  20 yani 4 gb yeter bir ikincisi sen asusundan bahsetmişsin sanırım arkadaş lınkını gondermış 2 300 vatanda ben dun bımekste aynısnı 1800 e gördüm kesinlikle kaçırma diyorum bimekslere gitbi araştır

KENAN_35
29-03-2011, 06:21   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
990 mesaj

git 2500 tl ye monster al

black_flood
29-03-2011, 07:45   |  #11  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

pek bir şansın yok sen windows 8 diyorsun fakat win8 çıktığı günde windows 9 diyecekler.

yeni çıkacak olan füzyon amd 128 bit işlemcilerini kullanan laptop bile alsan 2 seneye daha iyi ve  daha değişik sistemler çıkar. kafanı fazla yokma şuanki i7 i5 ve amd phenom serisi laptoplar ilerisi için yeterde artar grafik kartları hariç.

System.k
29-03-2011, 07:53   |  #12  
OP Taze Üye
12 mesaj

Bu moonster kalitede öncü anlaşılan :D

Sebahattin Dündar
29-03-2011, 09:26   |  #13  
Sebahattin Dündar avatarı
Yıllanmış Üye
203 mesaj

off adamın içi gidiyor :D para olsa yeminle acımam alırım bu monster dan :D en üst seviye özellikkleri seçerim hemde :D paran varsa arkadaşım monster al geç :D seç ordan xeon bir işlemci :D keyfine bak :D
ama dedikleri gibi teknolojide sınır yok :D ne yaparsan yap yetişemezsin teknolojiye :D :D