şifreleme

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
metalok
05-10-2005, 17:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

Arkadaşlar merhaba, ben de yeni bir pc kullanıcısıyım. Özellikle adsl aldıktan sonra daha çok kullanmaya başladım. Benim sizlerden öğrenmek istediğim, internet de saldırılardan korunmak için güçlü şifreler oluşturun deniyor. Ben bu şifreleri nerelere koyacam. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Gülümseme

sehrikalp
06-10-2005, 09:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
543 mesaj

mail şifrelerin, bankaların internet sitelerinin şifreleri, MSN şifren, varsa administrator şifren gibi şifreler olsa gerek. rakam, harf ve joker karakterleri bir arada kullanman daha iyidir.

metalok
06-10-2005, 13:58   |  #3  
OP Taze Üye
19 mesaj

Soruma yanıt verdiğin için çok teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak Administrator'u nasıl şifreleim.

sehrikalp
06-10-2005, 15:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
543 mesaj

XP kullanıyor ve administrator olarak oturum açmak istemiyorsan ikinci bir kullanıcı tanımlarsın. Bu admin olarak nete girmekten daha güvenlidir. Denetim masasında kullanıcı hesaplarına girerek admin veya user şifreleri belirleyebilirsin. Ya da Başlat'a tıklayınca açılan menüden en üstte kullanıcı isminin yanındaki küçük resme ya da başlığa tıklarsan da parola oluşturabilirsin.