Sims2 oyunun vista ile uyumluluk sorunu

HPQ-User
30-09-2009, 10:05   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

z3yn3p sormuş:
merhaba,
sitede arattım ama bu sorunu galiba bulamadım bilgisayarım dell hybrid markadır.sims1 çalışıyor ancak sims2 oyununu yükledim cd pc nin içinde olmasına rağmen cdyi takıp yeniden başlatın ve oyunun vista ile uyum problemi var gibi bir hata vermektedir. oyunun üzerine sağ tıklayıp özelliklerden uyumluluğu windowsxp service pack2 yaptım olmadı sağ tıklayıp yönetici larak çalıştır da dedim yine olmadı bu oyunu oynayabilmem için bilgisayarıma Xp mi yüklemem gerekiyor çünkü xp de bu oyun çalışıyor. yardımlarınızı rica ederim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Studio Hybrid
Intel® Pentium® Dual Core T4300 (2.1GHz/800MHz FSB/1MB cache)
  Specifications - Studio Hybrid

Operating System
Genuine Windows Vista® Home Basic Service Pack 2

Optical Drives
Slot Load CD / DVD Burner (Dual Layer DVD+/-RW Drive)
  Specifications - Optical Drives

Memory
2GB2 Shared Dual Channel DDR2 at 667MHz (2 DIMM)
  Specifications - Memory

Hard Drives
160GB3 SATA Hard Drive (5400RPM)
  Specifications - Hard Drives

Video Card
Intel® Integrated Graphics Media Accelerator X3100

Sound Card
Integrated Stereo Audio with 5.1ch digital output (S/P DIF)
  Specifications - Sound Card

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; FBSMTWB; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729)

Yunus. Emre
30-09-2009, 11:09   |  #2  
Yunus. Emre avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,148 mesaj

ayn sorun bendede vardı oyunın simgesinin üstüne sağ tıkla yönetici olarak çalıştır de oyun çalışcak

Süleyman.
30-09-2009, 11:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Oyunun birinci versiyonu çalıştığına göre ikincisi mutlaka çalışır ve Vista uyumludur. Sizin ekran kartınız çok zayıf ve oyunlar için uygun değil. Oyunun sistem gereksinimlerini kontrol edin. İyi ihtimal mevcut ekran kartı sürücünüzü güncellemeniz gerekiyor. Kötü ihtimal ise ekran kartınız oyunun ihtiyaçlarına uygun değil. Gerçi uygun olsa bile yeterli olmayacaktır, dediğim gibi çok zayıf bir kart...