Sınırlı kullanıcıda çalışmayan program

HPQ-User
12-02-2009, 16:31   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ERKUTHOCA sormuş:
iki kullanıcı biri sınırlı. diğeri yönetici. Sınırlı kullanıcıda bir satranç programını yönetici şifresi ile kuruyorum. Kurulum bittikten sonra masaüstü simgesine çift tıklıyorum. açılıyor fakat heme hata penceresi geliyor. "File acces denied" Simgeyi farklı çalıştır ile yönetici şifresi ile çalıştırdığımda sorun yok. sınırlı kullanıcılar istediğim programı kullanabilmeliler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
p4 celeron 3000 512 ram 80GB hdd

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; OfficeLiveConnector.1.3; OfficeLivePatch.0.0)

uGuR.uK
12-02-2009, 17:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

o engelin sebebi açmaya çalıştığın uygulama sistem ayarlarına, dosyalarına yada bilgilerine erişmeye ihtiyaç duyduğundan işletim sistemi tarafından engellenmesi. bunun kalkması için sağ tıklayıp "yönetici olarak çalıştır"a tıkla ve öyle çalıştır. öteki türlü sürekli engellenecektir.

Batıkan Doğan
12-02-2009, 17:16   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj
elazigli
o engelin sebebi açmaya çalıştığın uygulama sistem ayarlarına, dosyalarına yada bilgilerine erişmeye ihtiyaç duyduğundan işletim sistemi tarafından engellenmesi. bunun kalkması için sağ tıklayıp "yönetici olarak çalıştır"a tıkla ve öyle çalıştır. öteki türlü sürekli engellenecektir.
O zaman da yönetici parolası ister. Sadece sağ tıkayıp Farklı Çalıştır'ı kullanmak zorunda kalmaz, parola ekranı direk gelir. Arkadaş zaten sağ tıklayıp yönetici parolasıyla açtığını söylemiş. Yönetici hakları istemesi saçma geldi. Bence yönetici haklarına ihtiyaç duymayan bir stranç bul.

uGuR.uK
12-02-2009, 19:14   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

e sorucak tabi, sınırlı kullanıcı oturumunun amacı tüm sistem erişimini kısıtlayarak güvenlik sağlamak ve bunu parolasız normal şekilde yapabilme imkanı sunmak bitirir olayı; şifresiz güvenliksiz direk erişim yine olcaksa ne anlamı kalıyor sınırlı hesapların. başka bir satranç oyunu deneyebilirsin bencede...