sis 672 yongası

censez41
15-04-2009, 23:58   |  #1  
censez41 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,705 mesaj

arkadaşlar sis672 çipset ve mirage3 ekran kartlı dizüstü bilgisayar ile oyun oynayabilen  varmı ben 2001 yılında çıkan operation flash point oyununu bile sılayt şeklinde çalıştırabildim de acaba vista dan dolayımı böyle oluyor deneyimi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Ağlıyor

Juliet~
21-04-2009, 00:22   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arçelik ya da Beko notebook almışsın anlaşılan. 1,5 sene önce ben de aynı hatayı yapmıştım. Aldığım mağazadaki çalışanlar bile kullanmıyorlardı. Çok fazla bir beklentim yoktu, film ve internet için almıştım. Ama bu denli dandik bir sistem olacağını beklemiyordum. Benimkinde VIA Chrome9 HC entegre grafik içeren VIA VN896 diye absürt bir yonga vardı. İşlemcim Core Duo T2250, yani 1.73 GHz. 2MB cache ve 533 MHz FSB. En büyük sıkıntım işlemcinin sürekli en yüksek hızında çalışması ve bu sebepten biraz ısındıktan sonra da hiç susmayan fanı oldu. Tabi pil ömrünün 1.5 saat olması da cabası. 2 sene önce aldığım Casper'ın gnctrkcll modeli buna on basar. Sende Celeron 2.00 GHz var sanırım. Celeronlarda otomatik hız ayarlaması yok bildiğim kadarıyla ama olsa bile Intel harici bir yongayla çalışmıyor. Ekran kartın benimkine kıyasla biraz daha iyi galiba, bendeki Home Basic sertifikasına karşın seninkinin Home Premium sertifikası var yani Aero'yu sorunsuz kullanabilirsin. Üstelik 64MB dahili belleği de var Arçelik'in sitesine göre. Benim Vista grafik performansı puanım 2.5'tu. İşlemcim iyi olmasına rağmen 720p HD videolarda atlamalar yapıyordu. Half-Life, Unreal Tournament ve MDK 2 gibi oldukça eski oyunları en kaliteli ayarlarda sorunsuz oynabiliyordum. Bazı oyunların istediği donanımsal T&L motoru vardı ama Intel GMA 900 ile rahat oynayabildiğim 2002 tarihli NFS: Hot Pursuit 2 en iyi ayarlarda yavaşlıyordu. Sen sen ol, bundan sonra entegre grafikli dizüstü alacaksan Intel'den şaşma. Pahalı ama sorunsuz. Oyun için tasarlanmamış olsalar bile Intel oyun için az da olsa destek veriyor bu yongalara. Bir de bu sayfaya bir göz at.