sistem açılışında reset atıyor

karşıyakalı
28-02-2008, 11:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

benim pc ye vista yükledim ama açılırken pc hemen tekrar reset atıyo mavi fon üstüne beyaz yazılar çıkıp hemen kayboluyo neden istemiyorum artık resetlenmesiniAğlıyor

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 28 Şubat 2008 12:45
Banned
28-02-2008, 11:59   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

1-) yazılım hatası olabilir. açılışta f8 e basarak güvenli modu seçerek sisteme girmeye çalışın. Eğer girebilirseniz sorun ya sonradan yüklenen bir sürücüden veya programdan kaynakanıyordur. Giremez ve yine aynı hatayı alırsanız. O vakit hdd de proplem olup var sistem dosyaları zarar görmüş olabilir. (çözüm alttaki 1. dseçenek)

2-)  donanım hatası vardır olabilir: Bu durumda öncelikle tüm donanımlarınızı pc den sökün hepsinde komple bir slot ve toz temizliği yapın özenle tekrar yerine takın. Yinede sorun devam ederse muhtemelen ram lerde proplem vardır ddeğiştirerek başka bir ram ile sisteminizi açmayı deneyin.(yinede olmazsa 2.yada 3. seeneği uygulayın)

kursat_akilli
28-02-2008, 12:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
187 mesaj

arkadaşım büyük olasılıkla donanımdan olabilir.vista yüklemeden önce bilgisayarın vista uyumluluğuna bakman gerekirdi.vista upgrade udvisor aracı ile inceletip vista ile uyumsuz donanım ve yazılımların listesini kontrol etmelisin. kahraman arkadaşın dediği gibi ram problemide olabilir.