Sistem Hakkında Yorumlarınız Bekliyorum

delicoban3333
24-12-2010, 00:50   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
888 mesaj

bişey değil ama sistemlerde belirlediğin parçalar mutlaka vardır kardeş bak ben sana şunu diyim sana kesinlikle parça değiştirme dediğim parçalar var 
1-anakartı sakın ha değiştirme istediğin kadar araştı çok güzel bir kart
2-ramini değiştirme 2000 tl lik kasaya bu ram yakışır
3-hdd ni değitirme sata 3 wd ve 1tb daha ne
bide sana önerilerim var ben aslında yukarıdakilere 2 şey daha eklicektim işlemci ve kasayı ama sen bilirsin ama sana bunları öneri olarak yazacağım kardeş
işlemcini yükseltebilirsin hatta düşürebilirsinde önemi yok bence neden x4 955 965 yada 945 de alsan olur bütçeye göre şekillendirebilirsin x6 1055 t bence kesinlikle en uygunudur yani diğerleriyle arsında 100 tl gibi bir fark var bu fark ta fazla o yüzden en mantıklısı 1055 t almandır ama bütçende uygun olur yükseltebilirsin ama ilk önceliğe bunu koymayabilirsin.gelelim kasaya bak kardeş ben sana başta ve şimdi 2 tane kasa verdim o 2 kasanın fiyatları aynı power güçleri aynı özellikleri çok iyi soğutmaları çok iyi ikiside bavul gibi geniş 2 side şık ve 2 sininde powerları kaliteli ama benden sana katii olarak şunu söylüyorum ki ayrı ayrı alma kardeş bak bu iki kasa olmasa bişe demem ama ayrı ayrı alma son bir öneri eğer monitör alacaksan ben kg 21.5 led e2240 ı begeniyorum güzel bir monitör geriyede zaten bir tek ekran kartı kaldı bu senin fikrin yaptı bak ben sana şu sıralamayı verim 
9800gt<gts250<gts450<5770<gtx460<6850<gtx460 oc<6870<5850<6950<5870<6970<gtx580<5970  bu sıralama benim tarafımdan yapıldı bu benim sıralamamdır araya çok fazla kart girer gtx480 falan yani onlarda iyi kart ama yinede ben bunları öneriyorum bak kardeş yüksek bütçeli bir bilgisayar bence ati kart alınmalı düşük bütçeliyse ndivia diyorum herneyse bunların yeri gerçekte farklı olabilir ama benim sıralamam budur ve ben sana diyorimki fazla para harcamaya kessinlikle gerek yok his ıcoler 5850 al kafan rahat olsun he onu almazsan 5870 ini bul onu al ama diğerlerine gerçekten gerek yok helde 6870 i sakın ha sakın geçme onun üstüne hiç gerek yok şimdi ben sana garanti almalısın dediklerimide verim:
 ANAKART:

GIGABYTE 880GA-UD3H, AMD 880G, DDR3, 2X PCIExp, Socket 938 AM3, ATI HD4250, CrossFireX
  122 $ ( 190,69 TL) 

BELLEK - RAM:

OCZ 4 GB (2X 2GB) DDR3 1600 MHZ RAM GOLD CL8 (Düşük Voltaj - 1.65V)
  133 $ ( 207,88 TL) 

[/url]
  HDD:

[url=http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6060]WESTERN DIGITAL 1 TB SATA III HDD 64MB Caviar Black 6GB/s WD1002FAEX

93 $ ( 145,36 TL) 

hadi hayırlı olsun bize mesaj atıp haberdar edersen seviniriz...

Son Düzenleme: delicoban3333 ~ 24 Aralık 2010 00:55
DeathMasTR
24-12-2010, 02:19   |  #27  
OP Yeni Üye
31 mesaj

HD ve RAM lerde senin söylediklerini gözüm kapalı alırım. güzel ürünlermiş. yanlız anakart la ilgili görüşlerini biraz daha almak isterim. Pahalı olduğu doğru. Ama askeri kalitede kapasitörler fln kullanıyolar. uzun ömürlü olması için. bu beni cezbeden bir noktaydı. iki anakart arasında ne gibi farklar var. gigabyte ı tercih etmemin ne gibi artıları olur? yada msi tercih etmemin ne gibi eksileri olur?

delicoban3333
24-12-2010, 10:56   |  #28  
Yıllanmış Üye
888 mesaj

öncelikle beni dinlediğin için teşekkürler.şimdi kardeş şöyle bir şey en iyi 3 tane anakart vardır.asus,gigabayte ve msı dır bunlar.bunların %90 oranında bütün kartları güzel şimdi bak bunu konu benim içinde çok fazla hassasiyetli.ve ben bu anakartı gerçek söylüyorum ki acayip bir şekilde araştırdım.hatta bunu değil bir anakart daha var onu sana baştan vermedim çünkü gerek yoktu yani bu gigabaytenin eline su dökecek bi tane daha anakart yok o yüzden önermedim ba kardeş sakın ola fiyatına aldanıp yanlış alma bu ucuzdur kötüdür özellikleri iyi değildir diye sakın olaki düşünme şimdi önce kendi anakartımla ilgili yorum yapacağım.şimdi kardeş önümde 6 tane site var bunların 3 ü hepsiburada 3 üde vatan bunun birinde msı senin anakart diğerinde benim gigabayte ve diğerinde ise asus benim dediğim diğer anakart şimdi bunun 3 ünü kıyaslandıralım.şimdi kardeş bak benim dediğim kartı ben çok kişiye sattım ve aldırdım hiç bir sıkıntı olmadı.bir kere benim anakartın diğer iki anakarttan da en önemli avantajı şu:
onboard bir kartının olması sakın bu gereksiz diye düşünme bence bu çook önemli bir özelliktir.ya bide biliyomusun bu kartın en önemli özelliğinden biride sana verdiğim parçalarla uyumlu olmasıdır kardeş hadi senin alacağın kart uyumsuzsa işte bu çok daha önemli bir avantaj sonra genel olarak özellikleri aynı üstelik ben sana bir şey diyim mi bak senin anakartınında özellikleri güzel ama o kadar para verilmez be kardeş yazık günah o para kesinlikle verilmez emin ol bu kart seni çok iyi bir şekilde götürür ve taşır pişman olmazsın neden gigabayte tercih etmenin ne gibi artıları olur biliyormusun bak dedim ya ben 3 tane iyi anakrt vardır diye doğru 3 tane anakart var ama bunun en iyisi en sağlamı ve en ömürlk olanı gigabayte dir bu gördüğüm deneyim ve bazı arkadaşlarımın önemli arkadaşlarımın testlerindde bu böyle olmuştur.ve o sonuçtan ne çıkıyor biliyormsusn:
1-en iyi anakrt gigabayte 
2-asus (oc bakımından en iyi olduğu için)yoksa 3 te bu 
3-msı  (bu kartlardan geri kalmayan bir kart)
diğer anakartlara para dahi verilmez kardeş bak ben aslında hep bu asus veriyordum birazdan sana vereceğim asusu öneriyordum halada öneriyorum ama sonraki araştırmalarımda bu gigabayteyi keşfettik ve bununda asustan bir eksiğiolmadığını ve hatta fazlası olduğunu bulduk denedik ve kabul ettik ama bu asusta senin o msı dan iyi yani benim sana diyeceğim sen bir beyin alıyorsun ve bu beyin görünüşte iyi yani pahalı olduğu için iyi diye düşünüyorsun ama sen emin ol benim gigabayte beynim seninkinden daha iyi uyum sağlayacaktır o rame karta kasaya herşeye bütün sistemleri daha iyi çalıştıracak üstelik benim anakartta ucuz değil yani 200 küsür lira bu kötü bir kart değil yani inşallah yeterince açık olmuşumdur bak kardeş düşünmene gerek yok o sistemi bozma o msı ı tercih etmemenin bence en büyük üç tane eksisi var
1-pahalı olması
2-onboard kartının olmaması emin ol işe yarıyor.
3-parçaların uyup uymayacağını bilememendir ama benimkilerde em,n olabilirsin...
bide bak bu kadar para vermenin bir anlamı yok madem bu kadar paran var ben sana gelmiş geçmniş en güzel kartı verim bunun üstünede kart yok herşekilde de iddia ediyorum ama o kartı vermiyorum çünkü o abartma olur daha doğrusu gtx460 ekran kartı alacaksan bu anakartı al yani bütçeden baya bir kısman gerek bak gene ben sana onuda verim ama sakın ola alim falan deme yani çünkü başka şeylerden kısmış olursun daha kötü olur msı da öyle şimdi ekran kartından kısacan yani ama hiç gerek yok benim gigabaytem çok iyi
neyse şimdi o iyi olan gigabayte...:
vatanda yok hepsi de var ordan veriyorum:
http://www.hepsiburada.com/Liste ... 6390&categoryId=152 fiyat:540 tl
senin msı da:430 tl bak fiyatlar arasında bir uçurum yok ama kesinlikle bu kartla o kıyaslanamaz bile  yüzden madem bütçeni kısıp msı alacam dersen illa alma bu kartı al ben sana daha ne diim ki ama şunuda söyliim benim gigabaytenin eline ancak bu gigabayte su dökebilir onun dışındakileri kabul etmem bakma ilk çıktığında 800 küsür liraydı şimdi baya inmiş neyse bide benim asusu veriyom:
http://www.vatanbilgisayar.com/a ... ils.aspx?I_ID=44576
fiyat vatanda peşin 300 tl hepsidede zaten stoklarda yok bu karta güzel ama ben sana şunu diyorum son olarak kardeş 
1-alacaksan benim dediğim gigabayteyi al ilk dediğimi
2-eğer illa almicam o sistemi riske atıp o msı ı alacam diyosan sakın ola alma kısmışken bütçeyi iyice kıs en iyi amd kartı al yani gigabayteyi inşallah yardımım olmuştur daha ne diim ki beni haberlendirirsen sevinirim...

DeathMasTR
24-12-2010, 20:44   |  #29  
OP Yeni Üye
31 mesaj

Eyw kardeş saolasın. İnş son kararım hayırlı olur. İİİ bi bilgisayar ortaya çıkar.

delicoban3333
24-12-2010, 23:15   |  #30  
Yıllanmış Üye
888 mesaj

sen beni dinlersen çıkar yok dinlemezsen pişman olursun herkararını buraya bildirirsen çok sevinirim...

okinkurt
25-12-2010, 10:44   |  #31  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Abi inşallah sorun yaşamassın okadar para verip sorun yaşadınmı insanın morali çok bozuluyor ama yaşıycağını sanmıyorum çünki arkadaş iyi sitem yazmış dediğim gibi umarım sorun çıkmaz çıkarsa kulağımız çınlar heralde özellikle delicoban senin..:))..

delicoban3333
25-12-2010, 12:27   |  #32  
Yıllanmış Üye
888 mesaj

sagol okinkurt yani bu sistemi zaten begenmeyecek adamın bu forumda işi yok çünkü gerçekten begenilmeyecek bir sistem değişl yani bende para olsa ben bir dakika bile düşünmden gözüm kapalı alıcam ama olmuyor işte bazen ama sen dinle al mutlu ol kafan rahat olsun...

okinkurt
25-12-2010, 17:39   |  #33  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Abi bende yenilicem sistemi para biriktiriyorum bakalım ne zaman olucak bi arkadaş önerdi bitane sağolsun onu alıcam ama para birikicekmi bakacağız..

delicoban3333
26-12-2010, 00:02   |  #34  
Yıllanmış Üye
888 mesaj

tabi ama bana sormadan alma derim bi şekilde bana ulaş yada elindeki sistemi bana buradanda iletebilirsin bir sistem ayarlarız...

okinkurt
26-12-2010, 12:37   |  #35  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

bi arkadaş önerdi bi sistem onu alıcam ona güveniyorum şuankinde fulde açmadığı oyun ender ama yeni alıcağım şu kendikimi verip birazda para verip alıcam bütçede kısıtlı 800tl bütçem var.
işlemci:http://www.vatanbilgisayar.com/a ... ils.aspx?I_ID=41753
ram:http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-f3-10666cl9d-4gbrl-4gb-(2*2gb)-ripjaws-ddr3-1333mhz-cl9-1,5v-dusuk-voltaj-dual-ram/productdetails.aspx?I_ID=43439
anakart:http://www.vatanbilgisayar.com/m ... 0-am3-ddr3-2000mhz-(o.c.)-usb-3.0-sata-3.0-anakart/productdetails.aspx?I_ID=47936sistem bu bunu alıcam sence nasıl..

delicoban3333
26-12-2010, 12:49   |  #36  
Yıllanmış Üye
888 mesaj

şimdi dediğini anlamadım sen yeni sistem toplican bu parçalar sende var mı yoksa bunlarımı alacan 800 tl ye ne alacan ve diğer parçaların ney tam olarak söylersen sevinirim.anlamadım parçalara gelecek olursak ekran kartını bilmiyorum ama o anakart iş yapmaz kardeş bir kere ramide yükselteceksen ocz alacaksın ama sen bana bir bütçeyi ver olan parçaları söyle alacaklarını söyle bişeler yap da sana güzel bir şey çıkartalım ortaya ama o anakart iş yapmaz pişman olursunuz ama onun yerine müthiş bir kart var süper fiyatıda uygun sizinkinden biraz daha pahalı o ram de alınmaz valla kusura bakma ama öyle sen dediklerimi ver daha güzel birr sistem yaparız...

okinkurt
26-12-2010, 13:04   |  #37  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

alacağım bu virgülü unutmuşum alcağım sistem o nedersin.. bendeki sistem şu intel pentium dual core 2.70 2mb ram 2gb ddr2 ekran karı nvidia geforce 9800gt 1gb 256bit bitek ekran kartı kalıcak diğerleri yazdıklarımla değişicek işlemci ram anakarta pcci 180tl veriyor  değilmi....

Son Düzenleme: okinkurt ~ 26 Aralık 2010 13:08
delicoban3333
26-12-2010, 14:10   |  #38  
Yıllanmış Üye
888 mesaj

tmm da gene bir noktayı anlamadım kim 180 tl veriyor şimdiki anakartına mı 180 tl yani işlemci ram ve anakartı 180 e mi satıyon ama toplan bütçen aslında 620 180 daha 800 doğru anlamışmıyım bişey dicem kasanıda vermen lazım powerı falanda şimdi bide satılık fiyatı için bence ucuz gidiyor kardeş garantileri falan var mı anakartınıda ver şimdi gelelim sisteme heralde vatandan alacan:
kardeş ben baktımda bütçen kısıtlı değil bence şimdi bak kardeş ben sana şunu diyim öncelikle kardeş bak şimdi senin koydugun işlemci çok güzel ve onu al 4 çekirdek hız mız herşey çok iyi ama 6 çekirdek almanında bence bir zararı olmaz kardeş yani bu iyi bir işlemci ama gelecek için x6 alıp 6 çekirdek kullansan daha iyi olur üstelik aradada 40 tl var o yüzden bütçeni bi 40 tl artırırsan 6 çekirdek al yok artıramazsanda boşver o işlemci çok daha güzel ve fevkalade bir işlemci:
 http://www.vatanbilgisayar.com/a ... ils.aspx?I_ID=44231
fiyat:370 tl       gelelim anakarta:bak kardeş ben sana sistem tavsiyeleriniz adlı konu var onu aç konu bende aboneyim zaten benim burda vereceğim kartla ilgili bütün herşeyi bulabilirsin ünkü sana bu kartı al demem için 3 sayfa yazı yazmam gerek bak sen bana güven bu kartın eline hiç bir kart su dökemez emin ol ben daha başka bir şey demem bunu almazsan pişman olmazsın süper bir kart o msı a hatta msı ın en iyi kartınddan bile iyi bir kart zaten ordada çook detaylı bir şekilde mevcut.anakart:

(oc)-dvi&hdmi-anakart/productdetails.aspx?I_ID=46992
fiyat:210 tl şimdi geçelim can alıcı noktaya bak kardeş geriye kalan para ram için çok güzel bir para bu işle uğraşan deneyim kazanan birisi oyun için en önemli şeyin ekran kartı olduğunu bilir.ama ekran kartı kadar etki eden raminde ocz olduğunu bilir.oyun oynamak istiyorsan ocz alacaksın başka hiç bir şeye bakmicaksın.kesinlikle o yüzden hiç bir ram ekran kartı kadar etki etmez ocz hariç ve ocz:

(2*2gb)-gold-edition-1600mhz-cl8-ddr3-low-voltage-dual-kit-bellek/productdetails.aspx?I_ID=42341
fiyat:260 tl
toplam 840 tl yapıyor bak kardeş bunları başka siteden alırsan daha ucuza bulabilirsin ama ne olursa olsun bak ne olursa olsun işlemcin ramin ve anakartın bu olsun başka kesinlikle alma kesinlikle.bu işi benden başka kimse bilmez ve bu parçalar özenle seçilmiş iyi ve hiç bir şekilde kenara atılmicak parçalar. şu anda o ram heralde vatanda yok ama arayıp konuşmak lazım çünkü başka bir ilde falan oluyor bunlara bakman lazım ama ne olursa olsun bu parçalar haricinde bir şey alma ...he dikkat et powerınında fazla olması lazım kaliteli bir 500 w güzel götürü ama kaliteli...

okinkurt
26-12-2010, 14:45   |  #39  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

abi sağol benim şuanki pcde kilere 180 veriyolar anakart ram ve işlemciye çok az valla vermicem topladığın sisitem için sağol x6yı bende düşünmüştüm ama pahallı geldi ama şimi bakıcam benim şuankide iyi crysis cryostasis assasins felan rahat 1204 higt ta oynuyor ama değiş tiricem tekrar sağol

delicoban3333
26-12-2010, 17:39   |  #40  
Yıllanmış Üye
888 mesaj

yani değiştirirsen bana haber ver benim yazdığım parçalar güzel ama sen bilirsin tabi...

okinkurt
26-12-2010, 17:45   |  #41  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

bi bakıcam haber veririm ama iyi pc yopladın sağol biraz para biriltircem biraz sürer ama haber veririm

delicoban3333
26-12-2010, 20:37   |  #42  
Yıllanmış Üye
888 mesaj

ok ...

okinkurt
27-12-2010, 12:32   |  #43  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Abi bi sorum daha olucak şu ram nası senin dediğinmi bumu arkadaş bu daha iyi dedi sen nedersin ram bu
:
Gskill Ripjaws 4GB(2x2) DDR3 1333MHz CL7 Low Voltage 1.5V Dual Channel 

delicoban3333
27-12-2010, 18:36   |  #44  
Yıllanmış Üye
888 mesaj

kardeş sen beni dinlemedin mi biliyomusun o arkadaşına söyle o şu anda takıntı yapıyor ve bende 1 sene önce öyle yaoıyorum ama araştırmayı iyice keşfedene kadar ya biraz mantık yürütüp hepsiburadada falan yazan yorumlara bakar yani iyice araştıracan bak ben sana ne diyorum ben iyice araştırdım bunları zaten yorumunda bile yazar oyun için en iyi ram ocz dir bi kere o kingston hyperx 4 gb o gskill den bile daha iyi sen boşver yaw hiç kıyaslıyabilirmisin sen ocz ramleri bu psu dada böyledir sen ocz ve hıgh power la yok asus yok xilence kıyaslıyamazsın kardeş tabikide ocz bak normal bir ramin 2 katı bir performans verir yani ben gskill den 2 katından fazla güç ve performans vereceğini diyorum sakın aldanışa gelme ocz yi al oyunlarda uç yaw bi kere o arkadaşında hiç bir şey bilmiyor sakın onun dediğini yapma...

okinkurt
27-12-2010, 18:49   |  #45  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

tamam senin dediğini alıcam ama para biriktircez yazdım parçaları not defterine sağol yardımın içinseni ö mesajdan haberdar ederim tekrar sağol..